Gå til innhold
Hundesonen.no

Jet's Give and Take


eva86
 Share

Recommended Posts

Min sorte perle! :wub:

Greyhound, født 22.05.2011

Far: N. S.UCH. WW-10 NORDV-10Jet's Signed Sealed'n Delivered

Mor: INT NORD FIN UCH Jet's Take it or Leave it

9 uker, med sønnen min Emrik (3 år)

DSC_2554.jpg

9 uker

DSC_2581.jpg

10 uker med Whiskey

DSC_2651.jpg

DSC_2659.jpg

DSC_2677.jpg

12 uker, første møtet med filla

DSC_0064.jpg

DSC_0082.jpg

Kirow og Hugi (Whippet)

DSC_0047copy.jpg

14 uker

DSC_0037_edited-1.jpg

14 uker

DSC_0078_edited-1.jpg

DSC_0085_edited-1.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

BIR og BIG 2 i Letohallen i dag!

Min sorte perle! Greyhound, født 22.05.2011 Far: N. S.UCH. WW-10 NORDV-10Jet's Signed Sealed'n Delivered Mor: INT NORD FIN UCH Jet's Take it or Leave it 9 uker, med sønnen min Emrik (3 år)

Kirow møtte pappa George i dag, her er noen bilder fra i dag!

Posted Images

  På 10/20/2011 at 10:44 AM, :)Kine skrev:

Åå! Han var skjønn! DE labbene! :wub:

Også har han nesten aldri alle beina planta på jorda på disse bildene her! :D

Hehe, rikitg observert! Han har ikke beina på bakken så ofte... :lol:

Tusen takk for fine ord om gutten min! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oh my! :wub: Dårlig gjort å legge ut slike bilder altså! Jeg som lider av kronisk greyhound forelskelse!

Sorte greys er utrolig fine! Er det din første grey? Har ikke sett deg så mye her på forumet, men minnes at du har (hadde?)en azawakh, stemmer d?

Kos deg masse med skjønnheten! Er så misunnelig! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/20/2011 at 11:06 AM, SandyEyeCandy skrev:

Jeg elsker hvordan man kan se hvordan musklene kommer poppende fram ettersom han blir eldre. :drool:

Han er utrolig flott! :wub:

  På 10/20/2011 at 11:05 AM, Djervekvinnen skrev:

Oh my! :wub: Dårlig gjort å legge ut slike bilder altså! Jeg som lider av kronisk greyhound forelskelse!

Sorte greys er utrolig fine! Er det din første grey? Har ikke sett deg så mye her på forumet, men minnes at du har (hadde?)en azawakh, stemmer d?

Kos deg masse med skjønnheten! Er så misunnelig! :)

Hehe.. :D

Min første grey ja.

Riktig, hadde ei az tispe. Hun ble brått revet bort fra meg..

:( Påkjørt av bil. Utrolig synd, hun var kjempe trivelig, herlig frøken som var kjempe sosial av seg, de beste går først sies det. Sant!

Det blir azawakh igjen, så snart jeg bor litt mer øde. Det er så sykt mye tid og energi som legges i en slik hund. Så jeg må være 110% fokusert på den da..

Greyhound er en helt utrolig rase, veldig betatt! Også for en enkel hund. Han min er helt topp! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/20/2011 at 1:16 PM, MegaMarie skrev:

Er ikke sort en litt uvanlig farge, eller er det bare på whippet kanskje?

Kjempe lekker ihvertfall! :D

Sort er ikke så vanlig på grey nei. De er ganske populære også, når de kommer i ett kull. I dette kullet var det endel sorte, så da var det flere heldige :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...