Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 591
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, vi har fått opprykk til elite idag Jeg har ikke landet enda, og det har egentlig ikke helt gått opp for meg enda. Dette er så stort for meg, dette har jeg jobbet mot lenge, og endelig er d

Da får jeg si Velkommen til familien Twiggy! Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Twiggy har blitt junior allerede  Har ikke planlagt utstilling i nærmeste fremtid, men bror og søster debuterte i helgen, og smellvakre broshan klinket til og vant juniorklassen og ble 4. beste hannhu

Posted Images

Skrevet

Jaa :)

Og så sa du ikke hei!? :P 

Hehe, nei. Du gikk på tur med noen andre, to pudler, hvorav den ene var en hann. Og den og Ico kjefta sånn på hverandre at å bli stående var aldri noe alternativ :P
Skrevet

Hehe, nei. Du gikk på tur med noen andre, to pudler, hvorav den ene var en hann. Og den og Ico kjefta sånn på hverandre at å bli stående var aldri noe alternativ :P

Ah da skjønner jeg :) Begge er forresten gutter :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Grattis med dagen til damen :bananas:

Alltid digg med litt vinter i juni...

Takker :)

Hurra for den meget spreke sjuåringen :D !

Takk, håper hun holder seg slik i 7 år til :D

  • Like 4
Skrevet

Nyeste bildet av pøbelen, hun er den største rampen i valpekassa!

18225_1126711304010684_24227961572734870

Awww...herlighet så nydelig :wub:

Mulig vi må møtes snart asså...

Gjerne det :)

Gratulerer!

Takk!

Fine Aida og skjønne lille Twiggy :)

Full vinter på fjellet ser jeg. Hvor dro dere? (lyst på fjelltur, men ikke skitur :P)

Vi dro til Mjølfjell like nord for Voss. Vi kunne ha gått på ski, men valgte å vasse i snøen istedet :P

Så utrolig søt, og veldig fine farger! :)

Takk takk :) Spent på hvor lys hun blir, og om hun beholder mørk hale.

Tikk takk Aïda, nå må du nyte tilværelsen før du får en klegg i hælene :D !

Ja uff! Blir tøft å dele mamma :|

Ååå så søt! Er det staff? Vanskelig å si fra den vinkelen :P

Ja det er det! :ahappy:

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå har Twiggy vært hos oss i 5 dager, og hun er absolutt herlig. Hun tar alt på strak arm og er både tøff og selvstendig. Og så hermer hun skikkelig etter det Aïda gjør :ahappy: Aïda har overrasket meg, og falt inn i mammarollen med en gang :wub: Hun er kjempeflink og forsiktig, og tilbyr til og med pupp :lol:

11215793_10155830736005437_9006407675928

11707531_10155830736715437_6821143820364

11709384_10155830736020437_3862562797987

1907501_10155830737845437_91247480007819

  • Like 9
Skrevet

Så herlig! Gratulerer så mye med nytt familiemedlem! Håper jeg får de samme fargene på min neste hund :D Åssen tror du de kommer til å gå sammen når hun blir voksen?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...