Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvorfor i allverden har hunden tyggis i øret?

Jepp,det funket ok

Posted Images

Skrevet

Jeg fikk aldri svar i bildekritikk-tråden, så da spør jeg heller her!

Lurer på om noen kan fortelle meg hvordan man kan redigere bilder i slik stil som dette:

5672292669_f2f3bf2de9_z_large.jpg

beautiful-brunette-face-fashion-girl-Favim.com-200626_large.jpg

tumblr_lcpt6e3ubX1qdbbywo1_500_large.jpg

Det kan hende disse bildene er helt forskjellige for dere "lærde", men jeg liker så godt den søte stilen. Og jeg aner ikke hvordan jeg kan få det til. Har Photoshop CS5, kan godt laste ned noe om noe vet om noe gratis som kan hjelpe meg her.

Håper noen vet! :)

Jeg er ikke noe ekspert, men vil tro det handler om tre ting: kontrast, kurver, og farger. Lek og eksperimenter med disse tingene, så vil du kanskje få frem noe lignende. Men forsøk også å komme så nært som mulig med det opprinnelige bildet du tar med kamera først.

Skrevet

Med eraser tool får jeg den bare til å "male over" i steden for å viske bort det sort/hvite. Urk

Hm... har du hvit forgrunndsfarge på fargepalletten? Bruker forresten photoshop, så er mulig det ikke fungerer dersom du bruker et annet. Du kan også bruke brush, vil fungere på samme måte som eraser tool.

Skrevet

Prøv med sponge tool (svampen), da er det jo rett og slett bare å bruke den der du vil ha det desaturert, du trenger ikke flere lag, viske vekk noe osv :)

Skrevet

Jeg lurer på hva slags verktøy dere bruker når det justerer farger? Er det kun contrast eller andre knapper? Hva egner seg best

Tenker på når man har bilder som er litt blasse og trenger en liten justering

Skrevet

Jeg lurer på hva slags verktøy dere bruker når det justerer farger? Er det kun contrast eller andre knapper? Hva egner seg best

Tenker på når man har bilder som er litt blasse og trenger en liten justering

Jeg bruker i tillegg images-> adjustments->curves i photoshop :)

Skrevet

Kommer an på hvilket program en bruker.. Jeg har blitt så vant til Lightroom nå, og anbefaler virkelig dette programmet. Man kan gjøre SÅ mye mer med dette, enn med photoshop når det gjelder bilderedigering.

Jeg bruker som regel å justere på kontraster, enkelte farger, sort, skarphet, varme/kulde i bildet, eksponering, fargeintensitet, beskjæring osv alt etter som.

Skrevet

Jeg endrer på shadow protection og andre ting jeg ikke kom på i farta (har ikke programmet på denne dataen). Endrer ikke så mye på kontrast lenger, før var det alt jeg visste av, men er andre ting som hjelper til å gjøre bildet bedre enn det.

  • 1 month later...
Skrevet

Så står jeg fast igjen i Photoshop. Cropverktøyet overstyrer endel verktøy. F. eks. når jeg skal bruke "Adjust color cast", så kommer cropverktøyet opp istedetfor pipetten. Jeg skjønner ikke at jeg har gjort noen forandringer i innstilingene på Elements.

Nå er håpet at noen glupinger her inne kan oppklare denne merksnodigheten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...