Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk takk! Det kommer nok endel bildespam både her, på FB og på hjemmesiden skal dere se!

Her er et bilde av turtelduene:

304264_10150326167122693_543512692_8494720_1429811399_n.jpg

  • Like 3
  • Svar 630
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå begynner de å bli søte nå! De har begynt å spise fast føde, de leker, vandrer, JODLER, og er bare søøøte (og vakre!)

Første valp er født! En alledeles nydelig flott tegnet sort/hvit hannhund på 240 g

Sitat sms: "Vi har fått ei nydelig sort keiserinne! Alt vel!"

Skrevet

Ååå... kanskje vi må få komme på besøk? Er vel ikke så langt fra Toten, er det? Er på den kanten rundt nyttårstider, tipper jeg. Huff, nei, burde ikke ta den sjansen... utleier hadde nok blitt mindre fornøyd om vi kom hjem med en jodlevalp etter julen, og både jeg, kjære, og Hermes er altfor lett å overtale.

  • Like 3
Skrevet

Ååå... kanskje vi må få komme på besøk? Er vel ikke så langt fra Toten, er det? Er på den kanten rundt nyttårstider, tipper jeg. Huff, nei, burde ikke ta den sjansen... utleier hadde nok blitt mindre fornøyd om vi kom hjem med en jodlevalp etter julen, og både jeg, kjære, og Hermes er altfor lett å overtale.

Ne-ei! Hun bor ikke så langt unna. :lol: Jodlevalper ER skumle, de! Lett å ta med en hjem, liksom. :lol:

Skrevet

Her har vi omtrent åpent hus etter at valpene bikker 3 uker. Det er koselig med besøk!

Vi bor på Grua, ca 50 min nord (mot Gjøvik) fra Oslo :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag er Mille allerede på dag 15! Jeg snakker et par ganger i uken med deleier og for jevlige rapporter. Hun er ganske sikker på drektighet. Hun er usedvanlig koooosete. (Jupp, ENDA mer kosete enn vanlig. Det ER visst mulig! :wub: )

Hun oppfører seg på samme måte som sist svangerskap :D

I uka etter neste uke skal vi ta ultralyd. DET gleder jeg meg til. Tror jeg...

Her er bilder av frøkna:

6d.jpg

Mille 6 dager etter parring

14d.jpg

Mille 14 dager etter parring.

Ikke store forskjellen enda, men kanskje om man legger god-viljen til? Magen kommer nok om noen uker :)

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da er Mille-mor 25 dager på vei!

Og jeg trooooor med gaaanske stor sikkerhet jeg kan tørre å si at her er det ikke bare fett? Eller hva synes dere?

sl.jpg

Det ser ut til at i dropper UL. Det gir uansett ikke noe riktig svar på antall (sist gang jeg tok UL på Mille, det var rundt dag 25 der hun er nå viste UL 2 valper. Hun hadde 7...)

Og jeg tror jeg vet hun er drektig? Kanskje vi heller tar røntgen mot slutten?

Åh, jeg håper sånn at hun har mange valper og MINST 4 jenter og en gutt!

Men helst flere av både gutter og jenter :lol: Stakkars Mille.

  • Like 6
Skrevet

Det hvite under magen blir en bredere og bredere stripe! :thumbs:

*hviske til Mille at hun kan fortelle meg hvor mange det er, lover å ikke røpe det!*

  • Like 2
Skrevet

Millemooor! Ååh, vi mååå få til å komme å hilse på når de små er store nok. *lokke bonden med kaskohalvsøsken* :wub: Jeg er så grønn av misunnelse på valpekjøperne at dere aner det ikke. Og det enda jeg har verdens beste Millebarn boende her på heltid.

  • Like 1
Skrevet

Det er som sagt bare å komme på besøk!

Magen vokser, og vi har bestemt oss for å ta røntgen når tiden er klar. Em ca 14 dager kanskje?

At Mille er drektig er det vel ingen tvil om?

Her er tøtta i dag, halvveis i drektigheten (dag 32)

dag32_2.jpg

  • Like 2
Skrevet

Kamar sier han skal komme og bli spist på av småttiser (både sorte- og røde pelser, og de som er lyserosa!) når tiden er inne for det! Og da skal de minne meg på at jeg ikke skal ta med en basselusk hjem i lomma (de er jo så smååå!).

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes det er moro med sammenligninger. Prøvde å sette årets bilder opp mot de fra 2009, der Mille fikk 7 valper ( en var dessverre dødfødt).

Synes de ser ganske like ut, jeg? Hva synes dere? 7 valper hadde vært et supert tall!

sammenlign.jpg

  • Like 2
Skrevet

Hun er i alle fall minst like diger! :thumbs:

Men hvorfor vil du ta røntgen når du veit hun er drektig? Jeg innbiller meg at det fort kan være like skadelig for tisper som for mennesker, og vi skal jo holde oss langt unna alt av røntgen under svangerskap. Hører også om mange som ser flere valper enn det som kommer ut, eller at noen kommer ut døfødt. Hva det kommer av er selvsagt umulig å si, men jeg har aldri helt skjønt hvorfor det gjøres. Er det for å ha noe mer å si til valpekjøpere? :)

Skrevet

Mine vetrinærer har aldri nevnt noe av farligheten ved engangs røntging, men du har jo et poeng...

Vi har røntget av 3 grunner.

1. Slik at vi vet hvor mange som ventes og lettere kan avgjøre om alle valpene er født, vite hvor mange som antageligvis er igjen om det stopper seg opp e.a.

2. Vi er innmari nysjerrige

3. Valpekjøperne er innmari nysjerrige.

Jeg kan jo ta det opp med dyrlegen igjen? Den valpen som ble død-født sist ble nok det som følge av at det var siste valp, og Mille var veldig sliten. Det tok over to timer fra 6. valp ble født til han kom ut. Navlestrengen hadde røket før han kom ut, og han døde nok som følge av surstoffmangel. Det var en vakker og velskapt liten sort/hvit hannhund med timeglass-bless :(

Jeg kan jo høre med vetrinæren igjen. Er det noen med erfaringer og kunnkskap her? Om det er en risikofaktor knyttet opp mot røntgen lar vi selvsagt være, men jeg tror altså ikke det.

Vi har i samråd med förvert bestemt at Mille & Luna flytter hit noen dager før termin, og kullet skal bli født hos oss- og være hos oss hele perioden. Synes det er kjempekoselig!

Ellers åpner vi igjen for tipping! På Lunas kull tippet Teamtwo SPOT ON: 1 tri hannhund og 3 røde jenter. Hun kan vente seg en premie i posten.

Premien utstedes uansett- til den som tipper nærmest :D

Hun får nok kun sort/hvite og rød/hvite avkom.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...