Gå til innhold
Hundesonen.no

Gratulerer til *Marie* og Ellie!


Recommended Posts

Skrevet

*Marie* og Ellie har i dag gått bevegelig blodsporprøve i Maridalen for første gang! Det var et vanskelig spor som hadde ligget i hele 20 timer, og det er i tillegg et veldig populært turområde og et område med mye vilt. Men det var ingen hindring for disse to, for Ellie jobbet helt nydelig og gikk veldig nøyaktig og markerte sårleie og slutt! Dommeren kommentar var at Ellie "gikk helt rått!" og det var en soleklar 1.premie!

Gratulerer så mye! :D

15470_222728481398_679816398_4711554_2897548_n.jpg

Ps, håper det var greit at jeg lagde en skrytetråd, for jeg så du hadde postet det i Ellie sin tråd! :ahappy:

(Cita gikk også i dag, men var like fornøyd med å gå utenfor sporet som i det, og gikk og koste seg rundt i skogen og manglet motivasjon, så vi endte på en 3.premie fordi vi tullet så mye i sportapene :thumbsdown: Neste gang!)

Skrevet

Det er bare en glede å kunne gratulere dere igjen og igjen :D Du skal se dere har funnet hva hun skal bli når hun blir stor, etter dumme nederlag på andre arenaer. Ellie er en super hund og du har jobbet så bra med henne :icon_clapping: Hurra for dere begge to :banana:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...