Gå til innhold
Hundesonen.no

Malamutene Mayah og Nuka


Heidihj
 Share

Recommended Posts

I går var jeg og henta denne vesle malamuteføkna. Hun er fra kennel Trap Line, og er etter Trap Line Spirit Thelma (mor) og den franske importen Drogba Okkomut des rives du haut (Pepper, far). Denne jenta har fått navnet Mayah til daglig. Kennelnavnet blir Trap Line Ligthfoot Mayah.

Mayah er en tøff liten dame. Etter vi forlot oppdretter i går har det ikke kommet en eneste klagelyd, bare noen ”se på meg daaa”-bjeff. Elwira har også overasket meg stort, og tatt godt imot den nye lille. Veldig deilig for meg å se at de går såpass godt sammen! :ahappy:

Slenger med noen bilder av vesla og Elwira. Det er vel ingen grunn til å fortelle hvorfor denne dotten har gått rett i hjertet på oss wub.gif

22082011012.jpg

22082011017.jpg

22082011025.jpg

22082011031.jpg
To trøtte jenter :ahappy:

22082011035.jpg

22082011039.jpg

22082011046.jpg

22082011048.jpg

22082011055.jpg

wub.gifwub.gif

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 328
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Må bare få skryte litt av Nuka. I går gikk vi opp til bronsemerkeprøven i lydighet, og hun stod med glans! Enkeltdekken ble gjort felles, og det var jeg spent på. Nuka er usikker på andre hunder, men

Kan jo oppdatere litt med bilder av malamutefrøkene her. Vi har flytta fra Østlandet til Nordland, og trives utrolig godt her. Nydelig natur utenfor døra, og fantastiske muligheter for fjellturer og t

Takk for godord om jentene Legger ut noen bilder tatt av @Arcticaa (Bluejay Photography)

Posted Images

Tusen takk! :ahappy: Ja, hun er en liten søt rakker :wub:

Nydelig :wub: Hun der blir nok en flott turkompis etterhvert :)

Jeg håper det ja! :)

Heeeeerreguuuud :wub: Så nydelig! Hu blir sikkert ei fin snelle! ;) Skal du bruke henne i trekk og kløv osv eller?

Det blir trekk og kløv som er hovedfokuset ja! :ahappy: Ellers håper jeg vi er så se på en og annen utstilling, også har jeg litt planer om å prøve litt blodspor etterhvert :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag når jeg skulle levere poden i bhg så jeg en sånn liten ramp! Med en høy mann med blå jakke? Kan det være eller finnes det to av de i samme alder i Drammen? Var i parken, kjempesøt!

I parken på bragernes? Det var ikke Mayah ihvertfall, hun har såvidt fått oppdage litt av gata utenfor her enda (med mindre pappa stjal henne på tur i dag tidlig mens jeg sov. Han er høy med blå jakke :P haha) Morsomt om det er en gjevnaldrende mutte i nærheten! :ahappy:

Finnes nok noen av dem ja. Det har vært så mange kull på østlandet i år (for mange, oppdrettere sitter igjen med flere), så er nok noen ute i gatene og tusler vil jeg tro.

Haha, nå sitter hu og trykker på tastaturet med nesa mens jeg skriver. Hun vil jo også trykke! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...