Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 830
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig! Endelig har jeg fått bestilt meg Kelabur og fått det på plass i bilen. Storfornøyd, gutta har god nok plass. Buret er ca 110 (d) x 125 (b) x 75 (innvendig høyde). 15 cm ben og kant på toppen

Den der ble ganske morsom å lese når man har kalt mannen sin for Gubben i fjorten år.

"Uken etter påske" fikk jeg beskjed om, men under en uke etter at jeg bestilte (mandag) så fikk jeg beskjed om at de var klare for henting. Så da kjørte vi ut da..  Kanskje ikke overraskende så p

Posted Images

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har nå et plastbur som er laget for bil, men synes det er litt lite til Midas, så nå har jeg bestilt et spesialtilpasset trønderbur som gjør at hunden får grei plass, det er trygt og vi får utnyttet plassen i den lille golfen vår. Nåe har hatt bur som ikke har sittet bom fast i bagasjerommet har jeg festet det med sånne transportstropper i festekrokene i bagasjerommet. Det er dyrt med sånne bur, men det er verdt det. Jeg vet om en som kræsjet og hundene fløy ut bakruta på bilen. Hvis buret er skikkelig helsveiset og sitter fast skal det mye til at hundene flyr ut ved ulykke.

Skrevet

OT, men denne tråden minnet meg om min sarte kamphundprinsesse på erten!

3576855402_3c826d53d5.jpg

:lol:

Minner meg litt om fengselsrotta mi

62078_10150253646870464_804145463_14425579_6175082_n.jpg

Som også leker prinsesse i bilen med å drukne i hundesenga :P

38531_10150219007530464_804145463_13502719_1309619_n.jpg

  • Like 1
Skrevet

Gidder ikkje ta bilde, men har ein liten golf 93 modell der stålburet akkurat passar inn og eg får opp døra såpass mykje at frøkna legg kan komme seg både ut og inn når den er open. Må ha buret sidelengs sidan det er ein sånn småirriterandes kant på bagasjerommet. Har då eit heilt vanleg, sammenleggbart stålbur kjøpt på europris. :P

  • 1 month later...
Skrevet

73594_10150096788910225_723220224_7574097_5591910_n.jpg

76701_10150096790280225_723220224_7574109_4249735_n.jpg

Har dere hjemmesnekret burdørene? Jeg ønsker nemlig noe slikt til min bil, slik at hele bagasjerommet er et bur på en måte (har lite bagasjerom). Vet du hvor man kan få folk til å gjøre slikt? Det er jo bare helt genialt! Da får man utnyttet plassen MYE mer også! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg kjører en VW Transporter med grønnskilter. Altså varebil. Den har skyvedører på begge sider bak, i tillegg til bakluke. Så jeg har bur som utnytter hele bredde på bilen og bredden på skyvedørene. Buret er altså 100x155 i bunnen. Det er delt inn i 3 kammer. 2 stk på 90*50 og 1 stk på 65*100. To burdører på den ene siden av bilen og en burdør på den andre siden.

Helt genialt. Koster litt, men verd hver eneste krone. Spesiallaget av Trønderburet på Heimdal rett utenfor Trondheim. MEGAFORNØYD: Trønderburet spesiallager bur til DIN bil, der er det ingen bur som er standard.

Skrevet

Kan ta bilde av min fantastiske løsning etterpå, det ser ikke pent ut og utnytter plassen veldig dårlig!

Men siden bilen synger på siste verset så venter jeg med å ordne noe bedre til jeg kjøper ny bil.

Tesh har en halveis valpegrind festet med lastestropper og Kua har et flybur som kunne vært flere str. mindre. Men det er Cosmo sitt gamle bur.

Har en Caddy (varebil) så kunne nok ha utnyttet plassen mye bedre, men som sakt ikke lenge til ny bil med enda mer plass :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Dere som har hevet buret osv. Dere har vel skrudd fast platen til bilen på en eller annen måte, eller? Hvordan vil bilen se ut i ettertid? Tenker man må jo kanskje selge bilen en dag, og da er det jo litt rart med hull her og der.

Skrevet

hvor har du kjøpt den senga? vet om ei frøken her som ønkser seg sånn :P

på MyOne på Nordby senteret i Svinesund

http://www.ferplast.com/scheda_prodotto_eng.php/prodotto=cotton_padded_cover_for_siesta_deluxe_plastic_bedding-soft-beddings-sleeping-dogs-sofa-cushion/id_menu=01040318/frm_pagina=2

er en ala slik en. Er fra Ferplast, sånn du kan feste inni plastsenger men vi kjøpte den bare løs og snurpet igjen :P

Skrevet

Min lille, søte Clio med et stooort Aluconsultbur i. Har tatt ut baksetene. Og buret er hevet med isoporplater. Også er det festet med lastestropper rundt på toppen, og på andre siden for å stå stødig og sikkert.

2011-11-30%25252012.42.54.jpg

  • 3 months later...
Skrevet

Blondie er blitt flyttet frem i forsetet nå, fordi jeg fant ut at hun var mye roligere der. Så sånn her ser løsningen vår ut

527877_10150754393365610_733890609_12007314_2072770641_n.jpg

Fleeceteppet på setet, selen på hunden, og en lenke festet i selen til setebeltet.

534861_10150751235510610_733890609_11993653_1120009848_n.jpg

Skrevet

Blondie er blitt flyttet frem i forsetet nå, fordi jeg fant ut at hun var mye roligere der. Så sånn her ser løsningen vår ut

527877_10150754393365610_733890609_12007314_2072770641_n.jpg

Fleeceteppet på setet, selen på hunden, og en lenke festet i selen til setebeltet.

534861_10150751235510610_733890609_11993653_1120009848_n.jpg

Blondie kjører stiiil hun :)

  • Like 1
Skrevet

Er det vanlig sele og bånd du bruker å feste Blondie med? Nå veier vel ikke en papillon allverdens, men vil anbefale å bruke en god bilsele ihvertfall, som kan festes i setebeltefestet.

Skrevet

Er det vanlig sele og bånd du bruker å feste Blondie med? Nå veier vel ikke en papillon allverdens, men vil anbefale å bruke en god bilsele ihvertfall, som kan festes i setebeltefestet.

Bruker bare helt vanlig sele, ja. Det har egentlig bare vært under prøving for å se om hun trives bedre fremme. Blir det til at hun skal sitte der, så får hun seg sikkert en bedre sele :) Det jeg hadde syntes var best var om jeg kunne gått over til å ha henne inni buret fremme med meg, men jeg tror den overgangen må gå litt gradvis.

Skrevet

Kjører fransk varebil. Har festet ulvens vari kennel på tvers inntil skilleveggen foran i lasterommet, med veslas stripsa og teipa klapp-sammen på toppen. Festet med lastestropper til gulvet og hverandre. Works excellent (helt til den dagen bilen går rundt og vesla blir sandwich..)!

Skrevet

Jeg har ingen bilder, men jeg har en Hyundai Sonata 1998 mod, så da har vi kun flybur (varikennel, er det dèt buret heter mon tro?) bak i bilen, skviset inn mellom passasjersetet og baksetet, og surra inn i sikkerhetselen. Det står støtt, men selvsagt, ikke det sikreste man kan få tak i.

Jeg håper sambo innser at jeg trenger å lange hundebil av hiace'n hans snart ! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...