Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjensidige - hva betaler dere?


Recommended Posts

Wow! Det kan da umulig lønne seg, Kaja? Om noen år har du jo betalt henne flere ganger?

Da jeg startet hos gjensidige med Casper for ca 3 år siden kostet han i underkant av 2000 tror jeg... jeg synes det jeg betaler nå er fryktelig mye, og begynner å lure på om det kan lønne seg å bytte...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg betaler vel et sted rundt 1200kr for Tinka og Yaris.

Yaris er i tillegg forsikret som jakthund som i teorien er dyrere med sjansen for skader på fjellet, evt. skudd på bikkja osv.

Dog har jeg satt ned livsforsikringen til 1500kr da jeg ser noe poeng i å bli tilbakebetalt et engangsbeløp jeg uansett hadde spart om til en evt. hund til.

Ellers har jeg vanlig veterinærforsikring uten medisiner, men kommer nok til å slenge på det i tillegg når han blir 1 år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen av mine hunders forsikringer hos gjensidige:

Hovawart kr 1632 pr år, 311 i rabatt for Norges Bondelag.

Død 1500 kr (minimum), veterinær 30 000. Har ikke valgt dekning for medisiner og materiell

Ny type forsikring (lurer på om endringen kom nå årskiftet 2010/2011? det ble dyrere og mer komplisert å se til..)

Samojed kr 1.539, 293 i rabatt for Norges Bondelag.

Død 1500 kr (minimum), vetrinær 30 000 ikke valgt dekning for medisiner, materiell og rehabilitering

Gammmel type forsikring

Samojed Årspris: kr 1.341, 255 i rabatt for Norges Bondelag

Død 1500 kr (minimum), vetrinær 30 000 ikke valgt dekning for medisiner, materiell og rehabilitering.

Jeg har sikkert noe rabatt i og med at jeg har bilen forsikra der, samt reise og , eh, jeg har mannen forsikra der også (han er billigere å forsikre en hundene :P ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sjekket forsikring hos Gjensidige og hos Agria da jeg fikk valpen min. Jeg ble helt sjokkert. Gjensidige skulle ha mer enn dobbelt så mye som Agria skulle!

Nå betaler jeg mellom 1400 og 1500 hos Agria. Gjensidige skulle ha 3300 kr og noe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det er ikke bilforsikring med opparbeiding av goder :)

Bare å bytte om du ønsker det og prisen er rett - evt kan du forhandle litt med Gjensidige og si hva du får for pris hos en konkurrent. Kanskje de er villige til å gå ned. Det hender år om annet at vi forhandler litt på pris når det gjelder husforsikring, og ofte er de villige til å justere litt på prisen (men ikke alltid).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har begge forsikret hos Gjensidige og betaler ca 5000,- for begge to tilsammen, med hhv 10 000,- og 15 000,- i livsforsikring, 30 000,- i veterinærutgifter uten medisin. Vurderer å flytte hus og bil over til Gjensidige i tillegg, og da vil forsikringen på hundene bli 5-600,- billigere pr år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I fjor betalte jeg 7200kr hos Gjensidige for 3 hunder. I år skulle de ha i overkant av 9500kr for akkurat det samme. Jeg endte med å bytte til Tryg og fikk da (med rabatt via Utdanningsforbundet) alle tre forsikret for ca 4700kr. Noe dårligere betingelser enn Gjensidige, men ved å spare 50% i "årskontigent" så tror jeg likevel jeg vil tjene på det.

Agria har jeg ikke tillit til, og det var derfor ikke noe alternativ for meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel forsikring må jeg ha og forsikring på grand danois er dyrt uansett hvor du forskikrer. Så da jeg lette etter forsikring var gjensidge billigst men hadde mer å tilby. Tesh er fullforskikret og livsforsikret.

Valpis er fullforsikret (med, rehab, tenner osv), men ikke livs. Jeg bet 2700 i år, tidligere var prisen 2400. Så din livsforsikring koster altså 2300 året.. Jeg har Agria, og har aldri hatt prob med dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde gjensidige tidligere, men pga pris så byttet jeg til agria.. Og jeg tror kanskje agria har bedre dekning enn gjensidige..

På gamlemor var prisen den samme, faktisk.. Men på lillenurk ville gjensidige nesten ha 5 400 kr for full dekning.. Med brukshundsforsikring.. Den prisen er den samme som jeg må betale for begge hos agria.. Sånn ca..

Men så tror jeg virkelig at gjensidige er mye enklere å ha med å gjøre hvis det skulle skje noe og gi deg svar hva som dekkes eller ikke.. Jeg prøvde å finne ut om steriliseringa til tuppa mi ville dekkes av agria, og da fikk ejg ikke et konkret svar hva som er var medisinsk grunn og ikke osv.. Det kunne de ikke ta stilling til over tlf.. Selv jeg egentlig var bare ute etter hva de regnet som medisinsk grunn og ikke.. Og ikke om selve saken min..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke forsikring på Rina, hun har en egen sparekonto istedet. Men ba nylig om pristilbud fra Gjensidige, og fikk følgende:

Vi kan tilby deg forsikring for hunden din for kr 1 895,- i året.

Forsikringen omfatter da tap av hund og utgifter til veterinær.

Utbetalingen på veterinærforsikringen er inntil kr 30.000,- per år.

Egenandelen er 20 % av veterinærutgifter, minimum kr 1000,-

Da ville hun vært forsikret for 10 000.

Har ingen andre forsikringer hos Gjensidige. Men etter oppgjøret hos de i forbindelse med Saris død, ville jeg velge de igjen om jeg skulle forsikre hund. De fikk en skikkelig stjerne i boken for måten de håndterte saken. Oppgjøret gikk knirkefritt, og de satte også bilføreren på plass da han mente at jeg skulle dekke skadene på bilen hans.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg betaler litt i underkant av 5000,- i året for to hunder. Har livsforsikring (10.000 og 15.000)og veterinærforsikring. De få gangene jeg har hatt bruk for forsikringen har oppgjøret gått raskt og smertefritt, pengene på konto etter 3-4 dager.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I år betaler jeg 2244 for Orry og 2579 for Norma.

Forsikringen dekker i hvert fall død/tap av hund, veterinærutgifter 30 000 og reseptbelagte medisiner opp til 3000 kr. Ytterligere fordeler og vilkår husker jeg ikke i farten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...