Gå til innhold
Hundesonen.no

Grilling på Rena


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

30. juli arrangerer vi (tulip, raksha og argyros) grilling på rena. Alle er invitert! Legger dette her da det ikke er et hundetreff, bare sosialt samvært, grilling, skravling og masse masse latter.

Jeg er tom for overnattingsplasser inni huset, men tilgang på bad/kjøkken er det jo, er masse plass til å slå opp telt, og også plass til å parkere biler om noen vil sove i biler, eventuelt om dere bare kommer på dagstur.

Hunder er hjertelig velkomne, men vi respekterer båndtvangen i området og hunder i bånd på tunet så sant ingenting annet er avtalt - vi må også, av hensyn til naboer, begrense bjeffing så mye som overhode mulig. Det er hester her og, når ikke gråtass er her, frittgående høns, greit om alle overlever helga. :lol:

Dato er avklart alt, og ikke mulig å flytte, men blir det en suksess så kan det vel gjentas etterhvert om folk som ikke kan den helga har lyst. :ahappy:

Vi baserer oss på grilling, gjerne litt spleising eller at folk har med egen mat og drikke, og noen bidrar med kull?

Ta med myggspray og stol!

Tar gjerne imot ideer og tips. Håper folk dukker opp og vi får en koselig kveld.

Ps. Tar ikke værforbehold - har stooor presenning vi kan lage "tak" med.

Ps Ps! Husk at jeg har militærleir med skytebaner som nabo her, så skyting (og man hører det godt!) og lavtflyvning med helikopter/fly kan forekomme uten forvarsel.

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg og T kommer med 3 hunder :)

vi drar ned på kvelden. har evt plass i baksetet til noen soniser som bor i oslo ish og vil hjem på kvelden :)

edit: 2 av mine blir nok bare i bilen med åpen dør, men jeg vil ikke la de være hjemme en lang dag alene så de får helle være med :)

Skrevet

Usikker, men kanskje jeg kommer og da bare med Smula.

Husk nå folkens at dette ikke er et stort område og det er endel dyr der allerede. Ka være lurt å begrense antallet hunder og ikke ha med alle om man ikke må, og samtidig ha med bur slik at de kan settes bort i omganger. Fryktelig mange ukjente hunder i "fri dressur" kan fort bli utrivelig.

Skrevet

Dette skulle jeg veldig, veldig gjerne vært med på, for et supert initiativ, men Marianne og jeg er på vei hjem fra Sverige denne ettermiddagen.

Men vi svinger jo innom på vei opp mot Sølen i løpet av uka etter. :)

Guest lijenta
Skrevet

Skulle gjerne vært med men det er jobbing og countryfestival den helgen så det går ikke. Får heller smyge meg innpå når jeg er på veg til finnskogen i slutten av august hvis det passer

Skrevet

Legger til et ps til dere som har skuddredde/lydberørte hunder. Det kan hende at de har det best hjemme.

Skrevet

Ah. Nei, da foretrekker jeg, etter ryktene å dømme, å bli spist opp av slagmygg mens jeg dupper i en kano utenfor enhver form for kontroll på et vann oppi Sylan.

Æsj :hmm:

Skrevet

Det hørtes veldig koselig ut, men jeg er ringsekretær den dagen, og er erfaringsmessig helt kaputt etter en dag med jobbing i ringen.

Men, jeg vil veldig gjerne komme en senere gang om det gjentas, for det hørtes veldig fristende ut!

Skrevet

Fy fader det er bare så urettferdig! Yay, grillfest!, tenker jeg. Og så er det en av de TO dagene jeg absolutt ikke kan den neste måneden... Man dropper ikke bryllupsfesten til svigerinna, liksom. :hmm:

Skrevet

Altså, jeg skal ikke snakke for noen andre (om jeg husker rett reiser tulip etter helga en gang), men JEG er ihvertfall på Rena helga etter også. :whistle:

Og uka i mellom.. Sant vi tar i mot gjester, Rak? :whistle:

Skrevet

Jeg kommer om jeg har bil som er bra igjen til da (den er på verksted og ting tar vist tid sa de på tlf i dag).

Men det er en litt dårlig dag å ta med Tesh hjem da, flytter dagen etterpå.

Skrevet

Skulle gjerne kommet men er dratt hjem til Tromsø da! Neste gang derimot :D

(bilder, folkens, husk å ta bilder!)

Skrevet

Å, skulle så gjerne ha kommet, men innser at jeg har et lite handicap i form av to små barn, mann, et valpekull og et par basenjier ekstra :innocent:

Tror vi må ta et besøk i "roligere" former.

Må allikevel applaudere fantastisk initiativ!

Skrevet

Jeg skulle også så gjerne kommet,men da er vi i Sverige på utstilling vi.. :whistle:

Blir det en reprise er jeg gjerne med :hyper::)

Skrevet

Vi gleder oss til dere som kommer! :ahappy: Som lokkemiddel får man vel nevne at det er en ganske stor sansynlighet for at en viss bonde dukker opp. :lol:

Skrevet

Vi gleder oss til dere som kommer! :ahappy: Som lokkemiddel får man vel nevne at det er en ganske stor sansynlighet for at en viss bonde dukker opp. :lol:

:frantics: :frantics: :frantics:

Hallooooooooooo! Alle med kamera og god Raksha-beskyttelses-sans: MØT OPP!

Hum uhm... noen som vil være barnevakt/ huspasser/ valpepasser/ basenjipasser den helgen :geek:

Skrevet

Vi gleder oss til dere som kommer! :ahappy: Som lokkemiddel får man vel nevne at det er en ganske stor sansynlighet for at en viss bonde dukker opp. :lol:

:lol:

Skrevet

:frantics: :frantics: :frantics:

Hallooooooooooo! Alle med kamera og god Raksha-beskyttelses-sans: MØT OPP!

Hum uhm... noen som vil være barnevakt/ huspasser/ valpepasser/ basenjipasser den helgen :geek:

:lol: :lol: Du må nok få gubben til å bli hjemme med valper og barn altså. :aww:

Skrevet

:lol: :lol: Du må nok få gubben til å bli hjemme med valper og barn altså. :aww:

Han er plassjef på utst. på Karmøy den helgen :getlost:(Og jeg skal en dagstur til Moss på valpeshow på den lørdagen :( )

Skrevet

Han er plassjef på utst. på Karmøy den helgen :getlost:(Og jeg skal en dagstur til Moss på valpeshow på den lørdagen :( )

Ah, upjaktisk. Meeen, er vel ganske stor sansynlighet for at du får møtt han en annen gang da. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...