Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Oslo/Bjerke


Red Merle

Recommended Posts

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

morsomt! da får jeg jo hilst på deg, jeg er hun som sitter og biter negler med en kelpie på sidelinjen.

vi skal gå lp1 :icon_redface: om vi er enige den dagen om det får vi nå se... :whistle:

Det blir hyggelig! :) Vet ikke hvordan jeg oppfører med utenfor ringen enda, det avhenger av resultatene på Ransäter. Hvis jeg ser veldig "cool" ut, er opprykket allerede i boks, hvis ikke er det intensiv oppvarming. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi skal. Må jo det. NKK Bjerke er vel "obligatorisk"? :P

Skal bare stille Tara selv, men kommer noen andre Kingwanaer også.

Har ikke meldt på enda, men skal snart. Må bare vente litt til først. Er det ikke slik atman alltid melder på så sent man kan? :lol:

Ooh, gleder meg til å se masse Basenjier igjen :D Bare til å gi beskjed om du trenger handlerhjelp :D

Selv stiller jeg Blondie på Bjerke på lørdag, og papillon spesialen dagen etter som visst nok skal være like ved Bjerke :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æsj, jeg har dobbletbooket meg. Må kanskje droppe det. Eller finne en handler.

Vi skal - og lars er en veldig flink handler - så om du vil kan jeg sikkert spørre han? :) Han kan i allefall vise collie :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

45 papilloner - og jeg som hadde et lite håp om stor certet :lol: Jaja, vi får se hvordan det går :P

9 munsterlandere, Siri :)

Tusen hjertelig!

Det var jo litt av en konkurranse, Chico er ikke akkurat i toppform, men vi får se hvor bra form jeg får ham i innen den tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jeg spent på om Kovu ble påmeldt? Og Opsis?

Ellie er påmeldt på Lørdag. Og da er det et år siden sist, så det blir veldig spennende. Vi har trent masse masse så hun skal trives bedre i settingen og ikke spenne seg / senke ryggen som hun har gjort før. Så jeg er litt sånn :frantics:, håper så veldig at det går bra! :)

Har så mye nerver for Ellie at jeg ikke orket å melde på Balrog for morroskyld når dommeren ant. ikke liker typen uansett. Må ha hviledag søndagen :lol:

Håper jeg rekker å se Anton og Issi i LP. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jeg spent på om Kovu ble påmeldt? Og Opsis?

Ellie er påmeldt på Lørdag. Og da er det et år siden sist, så det blir veldig spennende. Vi har trent masse masse så hun skal trives bedre i settingen og ikke spenne seg / senke ryggen som hun har gjort før. Så jeg er litt sånn :frantics:, håper så veldig at det går bra! :)

Har så mye nerver for Ellie at jeg ikke orket å melde på Balrog for morroskyld når dommeren ant. ikke liker typen uansett. Må ha hviledag søndagen :lol:

Håper jeg rekker å se Anton og Issi i LP. :)

Opsis er med, selv om jeg regner med at hun ikke liker henne heller. (Sånn i tillegg til at hun har null pels igjen.)

Håper vakre Ellie slår til! Og jeg kommer på lørdagen også, så får jeg heiet. (Også må jeg jo vise deg den hemmelige veien!)

jeg har en av de :P

12 cardigans, og Amiga er ikke med :aww:

Vi må drive litt detektivarbeid :aww: Sånn går det når Jeanette ikke stiller, da er det ingen som kan finne ut sånt for oss. Issi er ikke junior lenger, er hun? Og jeg troor ikke Ida skal stille, så kanskje muligens at Ops er eneste juniortispe? Da hadde jeg blitt glad da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi må drive litt detektivarbeid :aww: Sånn går det når Jeanette ikke stiller, da er det ingen som kan finne ut sånt for oss. Issi er ikke junior lenger, er hun? Og jeg troor ikke Ida skal stille, så kanskje muligens at Ops er eneste juniortispe? Da hadde jeg blitt glad da!

Issi er i åpen ja, hun er jo 2 år :P

Jeg må iallefall få på meg klær jeg ikke mister denne gangen.... :P

Får se om vi blir klare til å gå lp også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...