Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Oslo/Bjerke


Red Merle

Recommended Posts

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Symra skal stilles på søndag, lørdag skal vi bare se på at andre stiller, og på lydighet. Vi gleder oss!

Og jeg tilhører fortsatt de som sitter naglet ringside et par timer før vi skal inn og tør ikke å gå på do. Jeg er Emmas dreamwoman!

Edit: Eller kanskje ikke. Det er ikke så lenge siden jeg gikk tilbake til teltet fordi jeg ikke fikk noen rosa sløyfe etter den aller første runden i ringen. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi skal på shopping (liten dame skal få langt skinnbånd som de andre :)), miljøtrene de to minste, spise vafler og peke ut soniser og kanskje hilse på noen :D

Komme å hilse på oss :) Gross er påmeldt,men hvis han røyter av seg pelsen så skal han slippe å stille seg ut naken :)

Da reiser jeg inn som publikum og heia menneske :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal etter planen være ringsekretær hele helga, så da er det mulig noen her inne jeg skal piske rundt og sørge for at er på rett sted til rett tid :lol:

Hundeheidi, du finner informasjon her.

Og Simira, husk at fjorårets var spesielt med dobbelt så stor utstilling, i år blir den tilbake til sitt vanlige og slettes ikke mer kaotisk enn enhver annen stor utstilling i Norge.

Takk! :)

Søren at gruppe 5 var på lørdagen da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Isj, jeg behøvde ikke påminnelse om denne her. Det spøker jo kraftig for vårt oppmøte i Ransäter, men bisken må da vel ha fått tilbake pelsen i tide til Bjerke?? Blæ, melder nok ikke på uansett, orker ikke bruke penger på det når jeg ikke vet om ting vil ordne seg i tide.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi skal på shopping (liten dame skal få langt skinnbånd som de andre :)), miljøtrene de to minste, spise vafler og peke ut soniser og kanskje hilse på noen :D

Yey! Da sees vi jo garantert der :)

Da er Chico påmeldt, Iver er "dessverre" på jaktprøve den helgen. Nå krysser vi fingrene for Crufts-kvalifisering! Samt at vi stadig kjemper om å blir Årets mestvinnende kleiner münsterländer på NKK-utstillinger :)

Simira: jeg kan alltids stille utrent ridgeback, syntes sånt er morro jeg :) Og da har jeg en "unnskyldning" til å komme begge dager :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vel i grunnen meldt oss på der, vi også :). Både Babs og Willersen skal få vise framlabbene - og baklabbene, og forresten hele resten av kroppen også :). Får håpe pelsen til Babs ikke blir noe tynnere nå - den KUNNE liksom vært mer fyldig for å si det sånn, men gamle damer har vel lov til å være litt tynne i håret, de (bortsett fra divaer som Wenche Foss da, som fikk bruke parykk).

Kom til å tenke på noe: tør vedde på at det finnes noen gale amerikanere eller noe som bruker hair - extensions på bikkja :lol: :lol:

Jeg kommer kanskje muligens å ser. Spørs. Er litt kjedelig å være på utstilling uten hund, men jeg får kaste meg over de sonisene jeg møter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kom til å tenke på noe: tør vedde på at det finnes noen gale amerikanere eller noe som bruker hair - extensions på bikkja :lol: :lol:

Jeg kommer kanskje muligens å ser. Spørs. Er litt kjedelig å være på utstilling uten hund, men jeg får kaste meg over de sonisene jeg møter.

Helt normalt på puddler :P

wiggies.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, kjenner du mange som skal dit? Jeg trenger en handler der borte.

Nja kjenner en del svensker som skal bare.. Dessverre mange kjipe dommere på rasene til fler av mine venner så reisefølget tror jeg det blir så som så med hehe...Typisk det, når for første gang de "beste" gruppene er på samme dag!

Kan si fra om det dukker opp noen som kan passe :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal gå lydighet lørdagen, men dropper utstilling søndag denne gangen.

morsomt! da får jeg jo hilst på deg, jeg er hun som sitter og biter negler med en kelpie på sidelinjen.

vi skal gå lp1 :icon_redface: om vi er enige den dagen om det får vi nå se... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Ser ut som jeg muligens bare blir turist i år. Talli tror jeg ikke passer for dommeren, og Blaze er enda ikke ferdig med å slippe pelsen.

Men så har vi ikke noe å "hente" heller egentlig.

Mulig jeg kommer for å snike om gruppe 1 og Eliten går samme dag. Så om noen trenger hjelp da så er det bare til å gi beskjed.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • My gawd! Tenkte jeg skulle være smart og be Ede om utgangsstilling uten godbit fremme. Han har tatt det på verbal cue uten håndsignal lenge, og har koblet at det fiskes opp godis fra lomma om den ikke er i hånden. Tiden var inne, trodde jeg.  Middagen stod klar i en boks i hylla, men han så meg ikke sette den der, og den har stått der lenge med lokk på, så han koblet ikke fra lukten at det var tid for servering da jeg ba ham i utgangsstilling. Han bare så dumt på meg. Ba flere ganger. Fikk en halvhjertet sitt en halvmeter fra i 90 graders vinkel på håndsignal uten godbit. Han skulet mistenksomt på meg. Ga ham en matbit allikevel for å hinte om at de ville hagle om han bare gjorde som han fikk beskjed om. Ba på nytt om det samme. — Nope, mente Ede om det.  Spin? — Okey da. Sakte, uengasjert, ikke en full rotasjon, men fikk en matbit for den. Twirl? — Fine. Ga en uengasjert, men håpefull twirl.  Fikk matbit for den også. Ba ham om utgangsstilling høyre, fordi jeg tenkte han kanskje var mer interessert i noe han nylig har lært og ikke er lei av. — Ikke interessert. Brukte håndsignal og fikk noe halvhjertet, slapt, tregt, skeivt, og han satte seg seigt for langt bak. Fisket frem en matbit fra boksen allikevel. Målet er å få ham til å forstå at det kommer belønning selv om den ikke er i hånden, det ikke lukter fra lommene og jeg ikke har godbitpung på meg.  Utgansstilling venstre?  — Håner du meg?!  La på håndsignal. — Hvor er maten?! Ede snuste demonstrativt på hånden, så foraktelig og bebreidende opp på meg og FNØS, som for å sette meg på plass om at han ikke er slaven min, it's the other way around, bitch! Jeg "hjalp" ham til posisjon med fysisk makt, eller forsiktig guidance med hendene, alt ettersom en ser det. Han var sur, men tok matbiten for "vel" utført oppdrag.  Så tok jeg en matbit i hånden, og jaggu var det en som våknet, gitt! Kvikk og presis og rask og PÅ som en champion. Ingen slinger i valsen når det var godbit i hånden. Ba ham en gang til uten noe i hånden eller lomma. Han ble sint. Så gjennomført fornærmet av å bli utsatt for the AUDACITY fra meg. Å ***** be ham opptre som en sirkusklovn uten å gi ham lønnsgaranti kunne jeg bare drite og dra for.  You had to be there. Det ansiktsuttrykket hans. Kroppsspråket. Lyden. Ikke snakk om at han ville nedverdige seg til å gjøre triks uten å VITE med absolutt sikkerhet at det ble betalt per triks i en faderlig fart. Resten av middagen står på hylla mens jeg revurderer life choices, metoder og strategier over en kaffe.  Stemningen er til å ta og føle på her backstage i oppløpet til sportskarrieren og det ser mørkt ut for øyeblikket. 
    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...