Gå til innhold
Hundesonen.no

Harry Potter and the Deathly Hallows - Del 2


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det nedtelling for full guffe til siste HP filmen.

Siden det er "et par" HP fan på dette forumet, og mange skal se fimen forskjellige tider. Hadde det vært kjekt om folk gadd å samle all diskusjon om filmen i en tråd, og ikke ødelegge for de andre i AN tråden...

Så være hyggelige mot de andre sonisene, og tenk at neste gang er det kanskje du som får servert spoilere du helst skulle vært uten. :P

  • Svar 103
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nå er det nedtelling for full guffe til siste HP filmen.

Siden det er "et par" HP fan på dette forumet, og mange skal se fimen forskjellige tider. Hadde det vært kjekt om folk gadd å samle all diskusjon om filmen i en tråd, og ikke ødelegge for de andre i AN tråden...

Så være hyggelige mot de andre sonisene, og tenk at neste gang er det kanskje du som får servert spoilere du helst skulle vært uten. :P

JA! Vær hyggelig nå! ;-)

Guest Michellus
Skrevet

Gleder meg sykt til å se hvordan filmen tolker boka videre :D

Skrevet

Vurderer å se den onsdag natt, men får ikke "faste" plassen min, så da blir det på kvelden senere den dagen. Ikke dumt med siste HP i 3D :-)

Skrevet

Jeg hater at den er i 3D, synes det er skikkelig oppskrytt, men likevel - uæææ, nå er det ikke mange timene igjen!! :D:cry:

Skrevet

Jeg skal se den i vanlig format :D Blir i en av de mindre salene her, men gjør ingenting. Bedre seter og. Synes 3d er så oppskrytt, jeg sitter bare og irriterer meg hele filmen, tenker på brillene, brikkekanten, hvor smått ting blir (synes alt blir mindre?) og i det hele tatt... 3d-nei takk!

Guest Jonna
Skrevet

:banana: :banana:

Jobber i natt så jeg får ikke med meg premieren denne gang. Men jeg har akkurat kjøpt meg bilett til 17.30 visningen i morgen på 2D. Lurte på en stund om jeg skulle ta 3D, men kjente at det ble "feil" :baby:

Skrevet

ÅÅåå, de var så SØTE! Jeg skal i morgen klokken tre - orker ikke nattpremieren siden jeg skal opp kvart på seks i morgen, så har valgt the second best. Gleder meg, nesten så jeg gleder-gruer meg til å se om filmen klarer å nøste sammen alle de løse trådene fra de andre filmene (kremt), og så gleder jeg meg såå mye til å se de igjen alle sammen :wub:

Skrevet

Gleder meg kjempe mykje! :banana::frantics::hyper:

Orker derimot ikkje nattvisninga for eg skal på arbeid til klokka fem i morga. Derfor vert det klokka seks i morga kveld! Einaste eg synes er dumt er at eg må sjå den i 3D! :blink: Blir så dårlig i augene av det...

Skrevet

Rett hjem og poste på sonen :lol:

For en film! Dette var definitivt en av de beste i rekken! Vemodig at det er over. Glad jeg fikk sett den på premieren, blir en spesiell stemning over det.

Nå lurer jeg på hva neste filmserie fenomen blir...ringenes herre og harry potter er over, hva kan toppe det liksom. Twilight og hobbiten, greit nok, men det er ikke i samme skala (ikke Twilight iallefall, hobbiten har ingen sett enda).

Også må jeg bare spørre, er det bare jeg som synes han-hvis-navn-skal-være-unevnt er gad dæmn hot?

Skrevet

Rett hjem og poste på sonen :lol:

:yes: Jeg og! :lol: Fiiiine filmen :wub:

Også må jeg bare spørre, er det bare jeg som synes han-hvis-navn-skal-være-unevnt er gad dæmn hot?

:ermm:

Skrevet

Ja men, hallo! Den sexy holdningen da han gikk ned trappen med tryllestaven for å drepe Harry! Priceless! *sikle*

Trist at han døde... jeg kunne sikkert fått skikk på mannen! Bare at han hadde måttet klippe negler og sånn først, kanskje få litt hår, og litt mer nese (selv om manglende nese jo er litt av sjarmen). Kanskje en grunn til at jeg ikke har type, er jo ingen som passer kravene mine.

Neida så jada, begynner å bli sent kanskje!

Skrevet

Ååååååååååååååå!

Den var så full av humor, artige småkommentarer, vakre scener, herlige karakterer, det tristeste av det tristeste og bare fantastisk :wub::wub::ahappy::icon_cry::lol::D:icon_cry:

Det ble noen liter med tårer, utrolig mye latter og veldig veldig mye: :wub: :wub: :wub: :wub:

Det jeg synes var litt dumt var at man ikke fikk se at Harry fikset staven sin med "the elder wand". Det synes jeg de skulle tatt med :aww: Og Albus Severus var jo bare :wub: Og og og og..

Fine fine fine serien, barna mine skal bli ammet med HP :aww::wub:

Skrevet

Fine, fine filmen. :wub: Som kunne ta fram så mye følelser. Utrolig stemning i salen hele veien.

Noen tårer ble felt, såpass at det tidvis var litt flaut. :icon_redface:

Jeg savnet også stavrepareringen. De kunne ha tatt med det, og kuttet litt av Harry vs han-hvis-navn-skal-være-unevnt kampen. Den ble knøttelitt langdryg for min del. Men jeg elsket at de gjorde borgen klar til kamp, og det var så ufattelig trist når Remus og Tonks lå døde.

Huff. Trur jeg må en tur til til uka på den filmen.... :wub:

Edit: Jeg var barnslig og måtte ha meg nye 3D briller idag, for de var formet som Harry sine briller. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
    • Takk for et veldig fint og beroligende svar. Det betyr mye å høre det fra noen som har litt erfaring med hvordan oppdrettere tenker. Diva er akkurat sånn du beskriver en trygg voksenhund. Vi har aldri hatt problemer med henne ingen utagering, ingen aggresjon, ingen ressursforsvar eller noe som helst i den retningen. Hun er en hund som alltid har vært stabil rundt både folk og andre hunder, og hun har vokst opp med små hunder rundt seg helt siden hun var valp selv. Hun er typen som går mellom hvis to hunder bråker, men uten å lage noe drama ut av det. Bare rolig og tydelig. I tillegg er hun vant til et veldig rolig og forutsigbart hjemmemiljø, siden det alltid er noen hjemme på grunn av hjemmekontor. Hun får masse nærhet, rutiner og trygghet, og det smitter veldig over på hvordan hun oppfører seg. Det er nok mest meg som syns det er litt skummelt å bli dømt før folk faktisk har møtt henne. Jeg vet jo at hun er en fantastisk hund, men man hører så mye forskjellig, og jeg vil ikke at noen skal misforstå situasjonen. Jeg kommer til å fortelle oppdretteren om Diva når vi vet at sjansen er større for at vi faktisk får valpen, så det ikke blir unødvendig stress eller misforståelser. Men det du skriver roer meg veldig. Det er godt å høre at en trygg voksenhund som Diva faktisk kan være et pluss, og ikke noe negativt.
    • Det du beskriver er dessverre ganske vanlig hos valper i den alderen, og det betyr ikke at du har gjort noe feil. Noen valper takler alenetrening helt fint, mens andre trenger mye lengre tid enn det «boka» legger opp til. Det viktigste nå er å unngå at han får panikk hver gang du går, for det kan gjøre treningen tyngre for dere begge. Når en valp hyler sammenhengende i 30 minutter, så er det et tegn på at han ikke er klar for det nivået av alenetid ennå. Det handler ikke om stahet, men om at han blir oppriktig stresset. Da er det lurt å gå noen steg tilbake i treningen og gjøre det lettere for ham. Noen ting som ofte hjelper: •     Start helt på nytt med bittesmå steg, og hold deg på det nivået han faktisk mestrer. Det kan være 5 sekunder, 10 sekunder, 30 sekunder – det er helt greit. Det viktigste er at han opplever at du alltid kommer tilbake før han får panikk. •     Unngå bur akkurat nå, siden du allerede ser at det gjør ham mer stresset. Det er ikke alle valper som finner ro der. •     Gi ham et mindre område, men ikke bur. Et valperom, grind eller et avgrenset område kan gjøre det lettere for ham å finne ro. •     Tren på ro før du går. Mange valper blir mer stresset hvis det skjer mye aktivitet rett før du forlater leiligheten. •     Gå ut og inn mange ganger uten at det betyr noe. Ta på sko, gå ut, kom inn igjen. Gjenta til det blir kjedelig for ham. •     Bruk lyder som gjør at han ikke føler seg helt alene. Radio, hvit støy eller en vifte kan hjelpe noen valper. Når det gjelder jobbsituasjonen: Det er helt forståelig at du må på jobb, men valper på 15 uker klarer som regel ikke å være alene i lange perioder uten at det går utover tryggheten deres. Hvis det finnes noen muligheter for midlertidig hjelp nabo, familie, hundepasser et par timer, eller en venn som kan stikke innom, så kan det gjøre en enorm forskjell mens dere trener. Du gjør så godt du kan, og det er tydelig at du prøver å gjøre dette riktig. Det viktigste nå er å ta det i hans tempo og unngå at han får panikkopplevelser som setter dere tilbake. Det blir bedre, men noen valper trenger litt mer tid og litt mer støtte i starten. eller så vil du oppleve med at du vil få en hund som er stresset og kan bli `farlig` når han blir stor. om du har skaffet deg valp og ikke viste at valpen ikke kan være alene, så kanskje tenke på å sette den bort til noen som kan ta seg av den til den har blitt større. veit mange kan få det til og funke. men fleste hunder som vokser opp med å være alenen så mange timer av dagen sliter ofte med stress og sånnt ting.  det er ikke enkelt men noen ganger må man tenke på dyre og ikke seg selv, så kan være lurt å kanskje finne noen. se eter barnevakt eller hundebarnehage. for å sette en liten valp så lenge alene er ikke bra for han. jeg håper du finner ut av det og at han slipper unna å bli en nærvøs hund som voksen. ikke ment vondt eller sårende 
    • Det er jo nettopp det jeg sier, at de færreste har mulighet til å være hjemme fra jobb i 6 mnd. Hvis du leser litt rundt på forumet her vil du se ulike løsninger. Noen har med hunden i bil og lufter i pausene. Såklart uaktuelt i denne kulden. Noen har venner, naboer eller familie som passer halv dag eller stikker innom og lufter. Noen har hjemmekontor eller kan ta med hund på jobb. Når man er flere i familien har man kanskje mulighet for å tilpasse slik at noen starter sent på jobb, andre tidlig, og/eller har barn som kommer hjem fra skolen og lufter hund. Det er mange løsninger. Men det er ikke naturlig å forvente at den 4 mnd gammel valp skal kunne være alene hjemme en hel arbeidsdag. Om du ikke har mulighet for å tilrettelegge dette er det stor fare for at hunden utvikler separasjonsangst og ikke kan være alene i det hele tatt. Det er 20 år siden jeg fikk min første  hund, jeg har vært aktiv i hundesport og ulike hundemiljøer, og alle som har skaffet seg valp har planer og løsninger for dette. Som du også vil finne på forumet her vil alle som spør bli anbefalt å ha en plan og ikke forvente at en valp kan være alene hjemme en hel arbeidsdag.  Og så kan du jo se på finn.no hvor mange unghunder som omplasseres fordi de ikke "får tiden til å gå opp". Det er mange av disse "normale menneskene" som ikke har hatt en god plan for alenetreningen når de har skaffet seg hund.
    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...