Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lille Tindra klarte bronse merket i dag Noe forstyrrende med Ipo trening vegg i vegg med masse bjeffing,men vi klarte det ihvertfall Så nå er vi klare for konkuranse kurs Legger ut poengene vi f

Tindra debuterte i dag og fikk: Exc,ck,cert,bir junior og 2 beste tispe(kun slått av en champion tispe) A mor svever litt på rosa skyer enda så bilder kommer senere

Tindra og bestemor Satea

  • 1 month later...
Skrevet

Kremt burte kanskje oppdatere her litt oftere :icon_redface:

Vel Tindra er nå 10 mnd og vi har våget oss på bronsemerket kurs og vi har vært på kurs med Maren Teien(lært utrolig mye) så nå får vi se hvordan det går..Snuppa har et herlig gemytt forsatt og elsker alt å alle enda..

tindra.jpg

tindra3.jpg

  • Like 2
  • 1 month later...
Skrevet

Lille Tindra klarte bronse merket i dag :bananas:

Noe forstyrrende med Ipo trening vegg i vegg med masse bjeffing,men vi klarte det ihvertfall :bananas:

Så nå er vi klare for konkuranse kurs :D

Legger ut poengene vi fikk for de forskjellige momente selv om det kanskje ikke er så mye og skryte av i forhold til andre hunder,men jeg er kjempe glad for at vi klarte målet våres :bananas: :bananas:

Tannvisning: 10 poeng

Lineføring: 17 poeng

Dekk i fra holdt: 12 (vil ikke dekke med en gang)

innkalling fra sitt: 21 poeng(tjuvstarter litt)

stå under marsj: 24 poeng(stopper ikke med en gang og håndtegn fra meg)

enkeltdekk 1 min: 24 poeng(dobbelt kommando da hun reiste seg)

Helhets inntrykk: 21 poeng

  • Like 13
Skrevet

Gratulerer! :D

Ellie klarte ikke bronsemerke hun, så vi tok sølvmerke istedet! :P

Gleder meg til fortsettelsen med Tindra! :wub:

Skrevet

Så flinke dere er! Hun er skikkelig pen faktisk :wub:

Tusen takk og jeg synes også hun er fin :icon_redface:

Gratulerer! :D

Ellie klarte ikke bronsemerke hun, så vi tok sølvmerke istedet! :P

Gleder meg til fortsettelsen med Tindra! :wub:

Takk Marie vi er nok ikke noe sølv merket enda,men håper vi kommer oss ut i ringen til høsten,men er en del ting vi må pirke på..

Til dere alle andre: Tusen takk for gratulasjonene det varmer et nybegynner LP hjerte :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tindra debuterte i dag og fikk: Exc,ck,cert,bir junior og 2 beste tispe(kun slått av en champion tispe) :D:bananas:

A mor svever litt på rosa skyer enda så bilder kommer senere :D

  • Like 9
Skrevet

Tusen takk alle sammen :D

Vesla sover og er sliten hun :D

Caroline: jo har masse bilder av henne,men ingen oppstillings bilder med slufser :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...