Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Søndag 14.00 høres bra ut! Du må ikke ha for høye forventninger til Tinka da, tipper hun er nokså sosete i huet nå... :P

Jeg kjører forresten (er så kjekt å stappe bikkja i bilen når vi har pauser), så hvis du vil sitte på må du bare si fra. :) Kan plukke deg opp i rundkjøringa ved skolen, for eksempel.

Hehe, neida, skal ikke ha forventninger jeg, men så har jeg aldri sett henne gjøre noe annet enn å løpe lykkelig på leting etter noe namnam, og å traske tur i bånd :innocent:

Å kjøre hørtes litt deilig ut, og selv om jeg har godt av å gå så sier jeg takk til det tilbudet jeg :wub:

  • Svar 392
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Æh, trodde jeg svarte på denne, men det gjorde jeg altså ikke! Uansett, jeg må høre litt med hvilke planer foreldrene mine har først, om jeg kan låne bil osv. Jeg tror kanskje jeg skal til Trondhe

Kan godt ta ettermiddagen for min del også

Halv 6 passer bra. Er det lys nedi parkeringshuset ved Rotvoll mon tro? Da kan vi jo være der.

Skrevet

Hehe, neida, skal ikke ha forventninger jeg, men så har jeg aldri sett henne gjøre noe annet enn å løpe lykkelig på leting etter noe namnam, og å traske tur i bånd :innocent:

Å kjøre hørtes litt deilig ut, og selv om jeg har godt av å gå så sier jeg takk til det tilbudet jeg :wub:

Ja ok, hun kan forhåpentligvis litt mer enn bare å lete etter mat da! (selv om hun er veldig glad i å gjøre det også når vi trener :getlost: )

Da plukker jeg deg opp kvart på to ved rundkjøringa! :)

Skrevet

Kanskje jeg og Felix dukker opp som tilskuere og trener på at andre hunder ikke er skumle og de får ikke hilses på om man bjeffer :aww:

Skrevet

Da plukker jeg deg opp kvart på to ved rundkjøringa! :)

Supert :D

Kanskje jeg og Felix dukker opp som tilskuere og trener på at andre hunder ikke er skumle og de får ikke hilses på om man bjeffer :aww:

Ja, det syns jeg dere burde gjøre!

For jeg vil så gjerne se på den pene gutten :innocent:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Tror jeg kommer på søndag også. Rundering i morra, lydighet på søndag og fjellet på mandag høres egentlig ut som en veldig god plan. Sånn bortsett fra at jeg egentlig burde sitte inne å skrive :innocent:

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Får se om jeg børster støv av gamlemor og trene litt LP jeg også? :whistle:

Kanskje vi ses da :) Jeg så forresten bilde av to kjente hunder i Nidarhunden... :ahappy:

Guest Dratini
Skrevet

Kanskje vi ses da :) Jeg så forresten bilde av to kjente hunder i Nidarhunden... :ahappy:

Jepps, trenger litt "ny start" føler jeg. Og hun må få brynet sine små grå litt (kanskje aller mest jeg som må det :getlost: ) :lol:

Kjente hunder der? Kan jeg ikke skjønne? :whistle:Kanskje det har noe med hvem som sitter og setter bladet sammen? :whistle::lol:

Skrevet

Klokka 14.00 på torsdag passer bra for oss, skal jo være bortimot biltomt der på en skjærtorsdag også ;)

Kjempefine bilder, du tar så mange fine blinkskudd :wub:

Skrevet

Vi kom ikke i dag pga været og at jeg er litt usikker på formen til Felixen. Men til Torsdag er det godt mulig vi også tar turen dersom været er bedre. Whippser liker ikke å stå i ro i regn og blåst :P

Skrevet

Gikk spor i Estenstadmarka i forigårs, faktisk :P Oppe ved Estenstadhytta. Var selvfølgelig litt begrensa hvor man kunne legge sporet, man måtte følge der det var bart, og det kunne ikke bli ubegrensa langt. Men helt ok, passa uansett fint med kort sesongstart, og herrejemini så etterlengta og gøy :D

Skrevet

Gikk spor i Estenstadmarka i forigårs, faktisk :P Oppe ved Estenstadhytta. Var selvfølgelig litt begrensa hvor man kunne legge sporet, man måtte følge der det var bart, og det kunne ikke bli ubegrensa langt. Men helt ok, passa uansett fint med kort sesongstart, og herrejemini så etterlengta og gøy :D

Det er litt langt og gå opp til estenstadhytta for spor da. Med tanke på at det er greit og ha bilen i nærheten :P

Forøvrig bor jeg jo her. Rett utafor huset er det noen bare flekker, men blir litt dumt og vasse mellom husene til naboene for spor synes jeg. :aww:

Jeg og vill ut å gå spor! :D

Skrevet

Ah, men det er ganske greit ved Bekken, den parkeringsplassen :) Vi gikk derfra, og der var det en del bart. Mye mer en på denne sida, jaffal :P

Oi. Nå så jeg for meg Estenstadmarka med massevis av barter som dukker opp av snøen...

Skrevet

Gikk et spor for et par dager siden, og Milla var gira. Artiiig :ahappy: Noen som blir med på sportrening?

Vi er med. Gikk to blodspor med Fredrik tidligere i uken og vi trenger trening begge to. (trenger ikke gå blodspor altså, er med på andre typer spor og )

Skrevet

Aldri prøvd blodspor, men vi er jo med på det også, om noen har blod.

Hvor gikk du spor hen? Er jo fortsatt en del snø..

Bak industribygget eg bor i, ikke noe snø, men crap terreng. Blod kjøpes på butikken det ;) 33 kr for en halv liter.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...