Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan ser en påskekrim ut?


SoppenCamilla

Recommended Posts

Skrevet

IKKE FÅ SÅ HØYE FORHÅPNINGER!

Jeg bare leker litt med tanken, og kanskje dere kan gi meg noen tips og inspirasjon (Siris idè om Facebook-fangruppe hadde vært den beste inspirasjonen altså, bare så dere vet det)!

Hvordan tenker dere at en påskekrim skal være? Julekrimmen ble.. Vel, litt blodig da, kan man si. Var det gøy nok til å gjentas? Jeg føler ikke det. Jeg tenker at påskekrim er EN ting som må løses. Liksom påskemysterium som er på melkekartongen, som man leser og leser, og tenker, og det dumme svaret står ikke der, man må enten finne det ut selv og sende inn for å vinne premier, eller vente til ETTER påske! :frantics:

Eh, ja.. Uansett.. Noen tanker? Innspill? Anything? Jeg har NOEN små, flyktige tanker selv altså, og jeg lover ikke at alt som kommer med her, blir med i en EVENTUELL krim/mysterium.

Funka det greit i fjor med et låst emne, og en kommentartråd, syns dere?

Hilsen KrimSoppen :twisted:

Pskehare.jpg

Skrevet

Jeg vil gjerne ha en påskekrim koste meg glugg ihjel med julekrimmen :D

Synes det fuket med en stengt tråd og en kommentar tråd jeg :D

Skrevet

Synes konseptet fra julekrimmen var genialt, og egen stengt tråd fungerte utmerket det :). Jeg er jo lett å glede da, så jeg lar meg underholde av det meste :D. Jeg vet - lite konstruktive innspill herfra akkuart nå.. kanskje jeg blir mer kreativ om jeg kjøper meg ei flaske rødvin neste helg? :whistle:

Skrevet

Vil ikke ha det blodig. Vil ha det underholdende (morsomt), inkluderende (handler om Sonen) ooog mindblowing *ler* Egentlig bare lett, god underholdning hvor man får godfølelse og kanskje må bruke de små grå litt.

Skrevet

Hmmmm. Dere setter tankeprossessen i gang selvom dere tror dere ikke bidrar med noe, altså! Flinke, er dere. Tenk på at det er opp til DERE å få i gang fantasien skikkelig, da. Den skal jo ikke vare så lenge denne gangen, påska er jo ikke så lang. :P

Også ja, alle må jo få lov til å ha stått opp fra døden, siden det må være noen med i greia også EVENTUELT. :P

Skrevet

Hmmmm. Dere setter tankeprossessen i gang selvom dere tror dere ikke bidrar med noe, altså! Flinke, er dere. Tenk på at det er opp til DERE å få i gang fantasien skikkelig, da. Den skal jo ikke vare så lenge denne gangen, påska er jo ikke så lang. :P

Også ja, alle må jo få lov til å ha stått opp fra døden, siden det må være noen med i greia også EVENTUELT. :P

Vi har ikke forhåpninger i det hele tatt nå altså :lol: Skribenten vår :wub:

Skrevet

Du kan google krimsjangeren og få noen tips om hvordan en krimfortelling kan bygges opp. Bare for å få inspirasjon altså, ikke for å få prestasjonsangst. Vi vil bare ha en helt vanlig Soppkrim vi vet du. :ahappy:

Skrevet

Påskekrim hadde vært veldig, veldig koselig altså - du skriver råbra! Jeg tør ikke se påskekrim på TV, så det hadde i så fall blitt mitt første år med en krim jeg sikkert tør å følge fra dag til dag :aww:

For øvrig: Bestikkelse

Skrevet

Dårlig gjort! :getlost: Kommer til "Logg inn på Facebook," jo. Og der er jo ikke jeg. :(

Kan godt dø av nysgjerrighet, jeg. (+furteleppe)

Men det er der det skjer... :aww:

*sende over likbil*

Skrevet

Ja :D Påskekrim må vi ha!

Jeg likte også opplegget med en stengt tråd med selve påskekrimmen og en kommentar tråd.

Kanskje ikke så blodig denne gangen, nei. Noen drap på det selvsagt være, men jeg tenker at det meste må være slike grublerier :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...