Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Kylling med fajitaskrydder, stappa inn i pitabrød sammen med salat, ost og ranchdressing. Noen flak tortillachips ved siden av. Knallgodt! :D Og har til lunsjrester (mannen er borte, når han er hjemme er det sjelden det blir noe til overs :lol: ). 

Skrevet

Kylling og pommes frites på distriktets største kjøpesenter. Ja det var på mandag altså. Men jeg hadde glemt å klikke på "send".

Smalahåve med rotmos i går.

Kylling og ris i dag. 

Skrevet

Jeg hadde en del rotgrønnsaker som måtte brukes opp pr snarest. Det ble en form full av alle slags røtter pluss blomkål og løk, en dæsj hvit saus og ost på toppen. Poteter til. Det ble så godt at jeg spiste for mye. :icon_redface:

  • Like 1
Skrevet

Dagens (og gårdagens og jeg mistenker morgendagens) middag:
 

Vegetarpizza. Pizzasaus, sopp, blåmuggost og mozarella. Sinnsykt godt :heart:

  • Like 1
Skrevet

Stangekyllingbryst med urtesmør, surret med et par lykkelige baconskiver. Ris og en grønn salat. Jeg har visst helt sluttet å kjøpe paprika og tomater, bruker bare salat, agurk, vårløk og kanskje avocado, pluss en hjemmelaget fransk dressing med hvitløk.

Skrevet

Søndag: pizza på Dolly Dimples, påspandert av svigerinne m/familie. Feiring av bursdag :D

Mandag: pølse og potetstappe :D

I dag: Wok :)

I morgen blir det muligens hjemmelagde calzoner :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...