Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Samboeren fikk grini seg til fårikål. En gang i året overlever jeg vel, liker jo kålen :lol:

Akkurat der setter jeg ned foten :lol:

Thai gryte fra Toro med svinekjøtt.

Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Akkurat der setter jeg ned foten :lol:

Thai gryte fra Toro med svinekjøtt.

Haha føler det er så unødvendig å lage så mye mat bare til han :lol: Men nektet å spise rester i morgen, det får han spise aleine så spiser jeg pizza eller noe :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har et kålhode som må brukes til noe, så jeg vurderer å lage kålstuing (det har jeg aldri gjort før, menneh...) og steke laks jeg fant i fryseren. 

Skrevet

Pannekaker til tidlig middag, og fiskekaker og fløtegratinerte poteter, kjøpt på meny, til sen middag. 

 

Fikk litt lyst å prøve meg på nøttestek. Noen som har en god oppskrift?

 

Skrevet
34 minutter siden, Snoffe skrev:

Pannekaker til tidlig middag, og fiskekaker og fløtegratinerte poteter, kjøpt på meny, til sen middag. 

 

Fikk litt lyst å prøve meg på nøttestek. Noen som har en god oppskrift?

 

Jeg liker best denne. Er også mindre ingredienser enn de andre jeg har prøvd.

http://www.vegetarbloggen.no/2011/04/15/nottestek-med-hvitlok-og-rosmarin/

  • Like 1
Skrevet

Kylling file til to personer som ble stengt så den har skorpe. Steke/tine spinat, brekkbønner, purreløk og broccoli i pannen og ha over en boks cream fresh og litt vann. Tilsette sambal oelek etter smak (sterkt er smaken her :lol: ) putt kyllingfilet sammen med det andre, ha på lokk og la puttre en halvtime og kok ris imens du venter. 

Dette var da gårsdagens middag. 

Skrevet

Kjapp middag i dag: Rema 1000 sin pose med ferdig fiskesuppe, tilsatt sei og scampi. 

Dessverre dret jeg meg ut, så scampien ble litt viskelær. Jeg sliter med å balansere mellom å trekke og å koke.

Skrevet

Fiskegrateng (ferdig rett men veldig god) og råkostsalat (også ferdigkjøpt må innrømmes.. klarer ikke å strimle kål så fint som i den ferdige råkostsalaten) med fransk dressing på, elsker råkost altså det er så godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...