Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Samboeren fikk grini seg til fårikål. En gang i året overlever jeg vel, liker jo kålen :lol:

Akkurat der setter jeg ned foten :lol:

Thai gryte fra Toro med svinekjøtt.

Skrevet
Akkurat nå, Stine skrev:

Akkurat der setter jeg ned foten :lol:

Thai gryte fra Toro med svinekjøtt.

Haha føler det er så unødvendig å lage så mye mat bare til han :lol: Men nektet å spise rester i morgen, det får han spise aleine så spiser jeg pizza eller noe :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har et kålhode som må brukes til noe, så jeg vurderer å lage kålstuing (det har jeg aldri gjort før, menneh...) og steke laks jeg fant i fryseren. 

Skrevet

Pannekaker til tidlig middag, og fiskekaker og fløtegratinerte poteter, kjøpt på meny, til sen middag. 

 

Fikk litt lyst å prøve meg på nøttestek. Noen som har en god oppskrift?

 

Skrevet
34 minutter siden, Snoffe skrev:

Pannekaker til tidlig middag, og fiskekaker og fløtegratinerte poteter, kjøpt på meny, til sen middag. 

 

Fikk litt lyst å prøve meg på nøttestek. Noen som har en god oppskrift?

 

Jeg liker best denne. Er også mindre ingredienser enn de andre jeg har prøvd.

http://www.vegetarbloggen.no/2011/04/15/nottestek-med-hvitlok-og-rosmarin/

  • Like 1
Skrevet

Kylling file til to personer som ble stengt så den har skorpe. Steke/tine spinat, brekkbønner, purreløk og broccoli i pannen og ha over en boks cream fresh og litt vann. Tilsette sambal oelek etter smak (sterkt er smaken her :lol: ) putt kyllingfilet sammen med det andre, ha på lokk og la puttre en halvtime og kok ris imens du venter. 

Dette var da gårsdagens middag. 

Skrevet

Kjapp middag i dag: Rema 1000 sin pose med ferdig fiskesuppe, tilsatt sei og scampi. 

Dessverre dret jeg meg ut, så scampien ble litt viskelær. Jeg sliter med å balansere mellom å trekke og å koke.

Skrevet

Fiskegrateng (ferdig rett men veldig god) og råkostsalat (også ferdigkjøpt må innrømmes.. klarer ikke å strimle kål så fint som i den ferdige råkostsalaten) med fransk dressing på, elsker råkost altså det er så godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...