Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kalkun på juaften, kalvestek i går.

I dag har vi null planer så vi har tenkt å kose oss med Chilli con carne i dag, blir nok det i morgen også :ahappy: og på søndag blir det lammestek :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Skulle egentlig på ribbemiddag til oppdretter'n i dag, men så gadd jeg ikke å ta på meg finklærne igjen og dra ut i kulde etter å ha vært på tur tidligere i dag, så da ble jeg hjemme i stedet. Og her serverte kokken stekt medisterpølse med rosenkålstuing til. Det var helt innafor. Nå står desserten for tur. Varm honningeplesmuldrekake med is :D.

Skrevet

Hjemmelaget pizza :)

Samme her!

Prøver en tacovariant med hjemmelaget tacokrydder i kjøttdeigeb sammen med tomatsaus, samt løk, paprika, mais, ost og nachochips. Alt dette på ferdig fullkornsbunn da jeg ikke lenger gidder bunn fra "bunnen" av :P

Skrevet

Du, det er så koselig å lese om kokkeleringen din og livet på "Det stedet." Du er liksom sånn "ordentlig husmor og nå skal vi kose oss skikkelig, dere" selv om du lager mat til kun Siri. Skikkelig middag, dessert, snadder og greier. Herlig! :ahappy: Hjemmekoselig. :heart:

:ahappy: Vi har det jo så fint på "Det stedet" vøtt, er jo sånn at man ikke føler det minste behov for verken å dra hit eller dit :D. Men da må man jo kokkelere litt for seg selv da :ahappy:

Skrevet

Spist hos familie 3 dager på rad og skal det også i morgen:

Julemiddag: Ribbe, hjemmelagde kjøttkaker, vossakorv pluss tilbehør.

Middag hos pappa: Lasagne.

Hos bestemor og -far: Skinkestek, flere hjemmelagde kjøttkaker pluss tilbehør.

Hos "svigers" i morgen får vi svinebiff +.

:)

  • 2 years later...
Skrevet

Fiskekaker og ris (magen er litt teit enda...) 

Men for dere som bor i Mjøsområdet så kan jeg anbefale fiskekaker fra Knudstad og Holen (eller hvordan det nå skrives). Veldig gode.

Før jeg var dårlig spiste jeg dem med råkostsalat og tynne agurkskiver som hadde ligget litt i sitron og sukker.. mmm...

Skrevet

I dag faktisk.... En salat :lol: Er alene hjemme, gadd ikke mer. Men har en flaske ok zinfandel, teller det?

I morgen blir det stek av fjellgris. Tilbehør er tenkt til stekt østerssopp, aubergine og eplebåter + små hjemmeavlede poteter, krydret og stekt i ovn.

Skrevet

Lammegryte her. En lårskive av lam skåret i litt store biter ble stekt på stekepanne og lagt over i en gryte med en boks hakkete tomater og litt vann. Så stekte jeg løk og gulrotskiver og puttet i gryta. Lot det stå og putre i en times tid. Jevnet med mel og hadde oppi en real skvett fløte, salt, pepper og basilikum. Kokte poteter til.

Nok til i morgen også = tid til søndagstur.

  • Like 2
Skrevet

Som jeg skrev i AN-tråden, så ble det jo en klassisk viltmiddag i dag, men den var super enkel da. 
Jeg stekte et godt stykke hjortekjøtt, også tok jeg opp både viltsaus og hjemmelaget potetmos fra fryseren, stekte litt sopp og hadde rå grønnsaker til. Og tyttebær... rørte tyttebær. Hjemmelaget seff :)

Skrevet

... og sånn egentlig, så kunne jeg helt klart greid meg fint uten den kjøttbiten... soppen er jo egentlig mye bedre :aww: 

I morgen tror jeg det blir noe så enkelt som spaghetti med smør og smeltet ost... evt uten ost... eller burde jeg lage noe med fisk? 

Skrevet

Nachostallerken. Stek opp kjøttdeig/karbonadedeig/vegetar"deig", tilsett tacokrydder. Legg nachoschips langs sidene og i bunn av en ildfast form, gjerne porsjonsstørrelse. Fyll på tacosaus, kjøtt og grønt etter ønske, topp med ost. Stek i ovn til osten er slik du vil ha den. Server med rømme, salsa, guacamole, salat eller hva det nå er du liker best!

Skrevet
1 time siden, Pixie skrev:

Nachostallerken. Stek opp kjøttdeig/karbonadedeig/vegetar"deig", tilsett tacokrydder. Legg nachoschips langs sidene og i bunn av en ildfast form, gjerne porsjonsstørrelse. Fyll på tacosaus, kjøtt og grønt etter ønske, topp med ost. Stek i ovn til osten er slik du vil ha den. Server med rømme, salsa, guacamole, salat eller hva det nå er du liker best!

Blir også bra med bønner i stedet for kjøtt/kjøtterstatning :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Ørret stek i ovn på sitronskiver ( da blir de ikke svidde i bunnen, fint triks for grill også), poteter, agurksalat (vel hjemmedyrket agurk i hvert fall, og så bruker vi sånn fransk dressing pulver som man blander med vann og olje oppå), og litt lettrømme med litt sitronsaft+ krydder (timian tror jeg.. gubben som lager maten her). I morgen er det en av ukas 2 rødtkjøtt middager - kotletter. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...