Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet
NAM! Det hørtes godt ut!!

Oppskrift etter du har laget?

Nå skal jeg prøve meg på en sunn variant da (diett ftw!), men kan godt videreformidle hvordan det ble altså. :) Blir uten hvitvin, som visstnok gjør underverker. Men vi får se!
  • Like 1
Skrevet

Biff med blåmuggost, ovnsstekte gulrøtter, pastinakk, mandelpoteter, og cheery-tomater. Og ruccola og med baslamico-eddik.

IMG_1806_zpsdd8f354c.jpg

Biffen var ikke den beste (sånn go' helg-biff fra Kiwi), men tilsammen ble det veldig godt!

  • Like 2
Skrevet

I dag er det lasagne med salat til. Sunt og godt - laget i enkelhetens navn med kjøttdeig og hermetiske tomater, cottage cheese istedenfor hvit saus, og ost på toppen. Nam!

Guest Gråtass
Skrevet

Mannen har kjøpt inn til løvstek i hamburgerbrød, men jeg ble mer fristet av bildet til Pajko om å bestille sushi... men skal ha jentekveld i morra med reker og hvitvin, det får vel holde med sjømat for ett par dager det.

Skrevet

Sandwich med røkt kalkun, tomat, agurk og hjemmelaget eggesalat av kesam, majones, purre, kokt egg og gressløk. Ble jækla godt om jeg må si det selv! :P

Guest Gråtass
Skrevet
I dag har vi fået nye (italienske) poteter, rådyrkølle og salat. Mums :)

Jeg håper dette er noe annet enn det det høres ut som... :P

Skrevet
Jeg håper dette er noe annet enn det det høres ut som... :P

Sådan en..

1.jpg

Det hedder en rådyrkølle eller dyrkølle på dansk..

Skrevet

Ikke i dag men i mårra: har pølser, brokkoli, gulrot, egg og pasta... Hva kan jeg lage av det liksom?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Skrevet
Ikke i dag men i mårra: har pølser, brokkoli, gulrot, egg og pasta... Hva kan jeg lage av det liksom?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Omelett med pølse og brokkoli, eller pølse og pasta, eller wokke pølse, gulrot og brokkoli og ha sammen med pasta.

I går makaroni ettersom det var det eneste jeg hadde i skapet :P i dag fiskegrateng med kokte gulrøtter til. Ikke så spennende, men helt greit på smak og veldig billig mat.

Skrevet

Igår lagde jeg hjemmelagde kjøttboller (av kalvekjøtt - selvoppfostret) med hjemmelaget brun saus, hjemmelaget potetstappe (med poteter fra nabogården og melk fra egen gård) og tyttebær plukket fra egen skog :lol: . Det ville ikke falt meg inn for et par år siden å lage saus og alt mulig helt fra bunnen av! Men det går jo raskt og smaker godt, så hvorfor ikke?

  • Like 1
Skrevet

Ikke spise hunden din nå :fish:

Hihihihi jammen hun er så god at hun er til å spise opp jo :wub::innocent:

(dumt hun ikke fikk navnet sitt mens hun enda passet i ett taco shell- *kuleste bildet ever* )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...