Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Red curry coco Thai chicken her. Kyllling, forårsløk, ananas, ingefær, paparika, hvitløk, løk, kokosnøttmelk, bambusskudd, broccoli etc med ris.

Elsker det, Thai og meksikansk er mine favoritter!

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

Jeg lagde verdens største salat med salat, pasta, agurk, paprika, pinjekjerner, sukkererter, parmesan og skiver av avkjølt entrecôte stektmed salt og pepper i glovarm panne. NAM! Og så ble det igjen masse så jeg kan ha med til lunsj på jobben i morgen :)

Skrevet
Jeg lagde verdens største salat med salat, pasta, agurk, paprika, pinjekjerner, sukkererter, parmesan og skiver av avkjølt entrecôte stektmed salt og pepper i glovarm panne. NAM! Og så ble det igjen masse så jeg kan ha med til lunsj på jobben i morgen :)

Salat med masse digg i er såå undervurdert, NAM :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg fikk så veldig lyst på plukkfisk! Torsk, løk, purre og potet i hvit saus liksom. Tror aldri jeg har laget det før, men vi hadde det ofte da jeg var barn. Jeg har bare frossen fisk, så jeg tror jeg venter til i morgen med å lage det.

Skrevet
Jeg fikk så veldig lyst på plukkfisk! Torsk, løk, purre og potet i hvit saus liksom. Tror aldri jeg har laget det før, men vi hadde det ofte da jeg var barn. Jeg har bare frossen fisk, så jeg tror jeg venter til i morgen med å lage det.

Det er sååå godt :drool: Har en du en god oppskrift å dele? :D

Skrevet

Basilikumkylling.

Helstekte kyllingfileter, samt cherrytomater tilsatt i pannen mot slutten av steketiden (ferdige når de er blitt litt myke).

Dressing/saus laget av creme fraishe, masse fersk basilikum, 3 hvitløksbåter, litt olje og salt og pepper (heller over kyllingen når den er ferdig).

Servert med potetbåter.

Skrevet
Men er du sikker på at grønnsakene faktisk var de grønnsakene de skulle være ? :P

Kan jo hende brokkolien min var en sjøsyk blomkål. :lol:

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...