Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I dag ble det kylling wok av det jeg hadde i kjøleskapet, håper den blir like god som den lukter og ser ut :)

Kyllingfilet

brokkoli

minimais

gulrot

sukkererter

og en desj med tandori massala krydder og olje :)

Skrevet

Vi skulle hatt en samleliste her! Det tar så lang tid å bla gjennom alt for å lage ukelister :P Noen som føler seg kallet? Jeg har nemlig ikke tid...

Edit: dagens middag blir forøvrig svin i sursøt saus, ris og salat. Men til forrett er det goldfish og Tuborg. Det har jeg fortjent etter å ha stått med hodet i flyttelasset hele uka.

Skrevet

Mongolian beef var sinnsykt godt! Puttet i aspargesbønner bare fordi det er så godt, og det var skikkelig skikkelig skikkelig godt. Spiste meg så mett at jeg måtte trille på kveldstur med hundene og hadde nok til lunsj på jobben i dag også. Det var faktisk også godt kaldt :)

I dag: TACO!

Skrevet
Mongolian beef var sinnsykt godt! Puttet i aspargesbønner bare fordi det er så godt, og det var skikkelig skikkelig skikkelig godt. Spiste meg så mett at jeg måtte trille på kveldstur med hundene og hadde nok til lunsj på jobben i dag også. Det var faktisk også godt kaldt :)

I dag: TACO!

Ja, er ikke den sausen konge?

I dag ble det...TACO :D

  • Like 1
Skrevet

Helstekt kyllingfilet, kokt brokkoli, gulrot og blomkål med kremet kyllingsaus (smak av paprika og hvitløk) over.

Ble nesten seendes ut som dette (bare med kylling og ikke torsk, bildet stjålet):
ViewImageaspx_zpsfa473115.jpg


Overraskende godt, og ikke minst sunt og kjapt laget.

Skrevet
Elgbiff med viltkrydder, mandelpotetpurè, smørdampet brokkoli, stekte kantareller og viltsaus :).

Der ble mine vafler (uten sukker og begrenset mengde smør) med brunost og kaffe til, (ikke akkurat noe jeg pleier å ha til middag) ikke spesielt fristende i forhold :P

Skrevet

Tror jeg hopper glatt over middag idag :P Kaffe og potetgull for alle penga!

I går kjøpte jeg med sushi på vors fordi jeg ikke hadde spist siden frokost. Maki med laks, avokado, chillimajones og sesamfrø :D

Misunnelig!!

Skrevet
:drool::drool:

Det der ligna vel egentlig meg mens jeg satt og spiste *ler*.

Der ble mine vafler (uten sukker og begrenset mengde smør) med brunost og kaffe til, (ikke akkurat noe jeg pleier å ha til middag) ikke spesielt fristende i forhold :P

Duuu - vafler er super middag, det :D

*god og mett i magen*

Skrevet
Det der ligna vel egentlig meg mens jeg satt og spiste *ler*.

Duuu - vafler er super middag, det :D

*god og mett i magen*

Joa, sant det :P

Skrevet

Pizza med lavkarbo bunn til meg med diverse smaker. Pesto, Chorizo pølse, bog skinke, feta ost osv

Ikke alt på 1 pizza da, men flere små :lol:

Gutta i huset fikk pizza med polarbrød bunn. Enkelt og greit :ahappy:

427281_10151226118736780_2137796226_n.jp

Skrevet

Ble "man tager hva man haver" på meg i dag. Spaghetti med strimlet ytrefilet av svin i en hjemmelaget saus. Den bestod av: løk, gulrot, cherrytomater, en dasj ketchup og tomatpure, hvitløk, persille og litt buljong for smakens skyld. Toppet med revet parmesan. Det ble supernam! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...