Gå til innhold
Hundesonen.no

Samler internett opplysninger om oss?


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg leste et sted at det finnes programmer som samler opplysninger om deg, f.eks. stikkord fra det du skriver, sånn at du får reklame som er tilpasset deg. Er dette framtidsperspektiver, eller fungerer det sånn allerede? Det som fikk meg til å lure er at jeg alltid får masse reklame, f.eks. i sidefeltet på FB, for vidundermedisiner mot artrose. Har dere også disse bildene av verkende knær på FB, eller er det bare hos meg?

Ser storebror oss? :)

Skrevet

Goggle lager "mapper" på hver enkelt data der det lagres hva man søker på sånn at de kan plassere reklame tilpasset hver enkelt. Så at du har artrose-reklame er nok et reultat av ar du har søkt, og lest om emnet,ja. Sto om det i en avis her om dagen. Ska se om jeg finner link.

Artikkel

La til link.

Skrevet

Har også lagt merke til det ja. Jeg får opp mystisk mange treff som omhandler hund når jeg søker, selv om det jeg søker på egentlig ikke har med hund å gjøre. Reklamen går også ofte på slike ting som jeg har søkt på tidligere.

Guest Michellus
Skrevet

Aha, så det er derfor jeg alltid har kondomeriet på høyresiden på facebook. :) :)

:) *fniz*

Jeg er så kjedelig at jeg alltid får hundeutstyr på høyresiden på face jeg da :(

Skrevet

Det stemmer nok. Google, og de fleste søkesteder og sosiale nettsteder, samler informasjon for å kunne tjene mest mulig for å reklamere til deg. Det er åpenbart ikke alltid de treffer, men de er gode på å sammenstille informasjon. Spesielt fra sider som registrerer ymse profiler, siden de da lett får tak i data om mange mennesker.

Skrevet

Ja, de samler informasjonen og tilpasser reklamen. De gjør feks det samme på youtube også, hvor de viser et lite utvalg med videoer som "passer til deg" basert på dine siste sette videoer.

Men jeg lurer veldig på hvorfor fb alltid viser meg reklame for:

1. Mammaprodukter, alt fra fertilitetsprodukter til babyklær

2. Kredittkortreklame

3. Annonser av typen: Hjelp til å få orden på økonomien

Jeg hverken har barn, eller har tenkt å få barn. Jeg hater kredrittkort som pesten, og har spesialisering i finans og personlig økonomi. Så de reklamene er fullstendig skivebom :)

Det morsomme var derimot den ene gangen de viste meg annonse for ett av min brors firma :)

Skrevet

Ja, de samler informasjonen og tilpasser reklamen. De gjør feks det samme på youtube også, hvor de viser et lite utvalg med videoer som "passer til deg" basert på dine siste sette videoer.

Men jeg lurer veldig på hvorfor fb alltid viser meg reklame for:

1. Mammaprodukter, alt fra fertilitetsprodukter til babyklær

2. Kredittkortreklame

3. Annonser av typen: Hjelp til å få orden på økonomien

Jeg hverken har barn, eller har tenkt å få barn. Jeg hater kredrittkort som pesten, og har spesialisering i finans og personlig økonomi. Så de reklamene er fullstendig skivebom :)

Det morsomme var derimot den ene gangen de viste meg annonse for ett av min brors firma :)

Men du er kanskje kvinne og i en alder hvor man får barn? De er så generelle som det. Kredittkort er noe de fleste over 18 kan bruke, og får du dem først så har du fort bruk for den tredje. :)

Skrevet

Men du er kanskje kvinne og i en alder hvor man får barn? De er så generelle som det. Kredittkort er noe de fleste over 18 kan bruke, og får du dem først så har du fort bruk for den tredje. :)

Ja, jeg fb prøver å fortelle meg at jeg burde startet med familieproduksjon for lenge siden :) Og kredittkort er lukerativt for bankene, så de prøver å presse det på alle. Men det irriterer likevel vettet av meg. Kunne de ikke tilpasset reklamen litt bedre, når de først skal gjøre det? :)

Skrevet

- 3500 TV kanaler på PCen

- Jeans

- Kredittkort

- Dagens Næringsliv

- Batterier

- Blekkpatroner

Det bruker det å være hos meg. :) Og de har rett i at jeg trenger blekkpatron i det minste da, så ikke dårlig å treffe på minst en. :)

Skrevet

Jeg trykte på X på en annonse på fbook og da spurte den om den var passende,vill ledende, støtende og gjentakende. trykket på gjentakende og fikk

Takk for din tilbakemelding. Denne informasjonen vil over tid gjøre oss i stand til å vise mer relevante annonser

Men jeg tar det ikke så tungt :)

Skrevet

*ler*

Jeg får også opp reklamer fra kondomeriet(?) russedress.no(??), bingo(???) og hund.

Sexgal gammel tante som trur hu enda lever i ungdommen? :ahappy:

Skrevet

Jeg har på en måte fadet ut alt av reklamer, jeg legger ikke merke til de når jeg surfer rundt.

Men nå måtte jeg jo sjekke hva slags reklamer jeg får på FB, og jeg finner ingen, jeg. Går det an å blokkere de og at jeg har gjort det en gang, eller er de der bare tidvis?

Skrevet
På fb kommer det opp mye reklame på sko og vesker hos meg og rynkekremer og sånt.

:P:P

Der kan du se - du tilhører vel riktig aldersgruppe, da. ;):P

*Fnis*

Jeg har støtt og stadig de siste dagene fått opp reklame for brystforstørrende krem. Skal jeg ta hintet? :P

:P:P

Jeg måtte nå gå inn og sjekke jeg også - men fant ingen reklamer der :ahappy: Kanskje fordi jeg nettopp endret sikkerhetsinnstillingene mine?

Skrevet

Skal man da bli fornærmet for at man får rynkekrem istedenfor Kondomeriet, da liksom? ;)

Ikke bare skal man uroe seg for om man er venn med mange nok, så kommer DETTE presset også?? Wææææ :ahappy:

Susanne

Skrevet

Skal man da bli fornærmet for at man får rynkekrem istedenfor Kondomeriet, da liksom? ;)

Ikke bare skal man uroe seg for om man er venn med mange nok, så kommer DETTE presset også?? Wææææ :ahappy:

Susanne

Facebook er kun for de med god selvtillitt! For er det ikke disse to tingene å bekymre seg for, så er det at man blir deppa av at andre poster skryteoppdateringer om hvor bra det har det. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...