Gå til innhold
Hundesonen.no

Corgi-bildespam, Dakota & Montana


Cams
 Share

Recommended Posts

Må redde pinnen fra å drukne, forstår du.

5803803306_3497018e08_o.jpg

Hoi!

5803803888_55f1f9e199_o.jpg

Corgi-mageplask? :P

5803804126_64fa593b66_o.jpg

Må redde barkebiten fra å drukne også.

5803247963_c99a745e3a_o.jpg

Hadde vært mer effektivt om du la fra deg kameraet og hjalp meg opp!

5803804648_bebdb9ecc5_o.jpg

Montana må også redde barkebiten.

5803804886_8786c1bb8a_o.jpg

Men oops, så skled vi!

5803805110_4fa7e6c713_o.jpg

ææææh!

5803805370_e63ffefb8d_o.jpg

D:

5803249195_e28c41a03c_o.jpg

-_-

5803805916_3c2a2b8023_o.jpg

Si meg, skarru kaste den, eller?

5803806278_5041bf8874_o.jpg

Fineste corgien!

5803806504_79887b5736_o.jpg

Mener å huske at denne seansen endte med et plump i vannet.. :P Montana er så klart veldig talentfull og gjør hand-stand i bakgrunnen.

5803806842_becc1160a1_o.jpg

5803807332_1d21938c77_o.jpg

5803807574_e07695d97d_o.jpg

5803250721_77dbc80fd7_o.jpg

5803251771_da3221ee28_o.jpg

5803808450_dd87fcd88d_o.jpg

5803808714_0d284db73e_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 90
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oi, snart 9 år siden jeg oppdaterte den her...  Skjedd litt siden den tida, ny samboer og en hund mindre (Montana flyttet inn med eksen), men Dakota har jeg fremdeles, og hun er nå knapt to måned

Hover-puppy!

5803251493_af5ffe8e6b_o.jpg

5803808980_30a66e66f0_o.jpg

Puma! Corgier kan være slanke og atletiske også!

5803252865_08b7999c6f_o.jpg

5803253101_eb7a9b7ca0_o.jpg

Skavvi se.. Montana går jo over her hele tiden, det burde jo være en enkel sak...

5803253417_f2184850da_o.jpg

Åå, oops!

5803810096_623d40a266_o.jpg

D: !

5803254069_85c3406625_o.jpg

Montana: Trener du hjelp, eller?

Dakota: ..ja. -_-

5803811026_823b39af59_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder! De er nå søte disse corgiene, men sine store ører :wub: , men det ser liksom ut som om noe mangler med den store kroppen som skal bæres på de kortene benene! :lol: Likte veldig godt fargene og tegningene på Montana. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder! :D Får lyst på corgi :wub: Kan Dakota være søster/slekt av en corgi som heter Bolette? Vet desverre ikke stamtavlenavn, men her er hjemmesiden hennes: Min link

Hun skal ha valper om litt, og jeg er såå fristet! Meen, det var jo liksom aussie jeg skulle ha når jeg skal ha hund nr. 3 :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takker alle sammen!

Anette, det er bare å henge seg på. Tjernet er en liten gåavstand herfra på ca 30 minutter.

Aussieglis, det er ikke en slekning av Dakota, Bolette er fra en kennel i Sverige, og hundene mine er fra Immes i Norge. :) Men hun var utrolig fin, så mye brunt i ansiktet! Elsker blue merle!

Aussier er dødsfine, så skjønner godt valget ditt. har egentlig lyst på aussie selv, men syns aktivitetsbehovet til de jeg har nå er nesten hakket mer enn hva jeg forventet, særlig på Dakota. Vil ikke ha mer aktive og smarte gjeterhunder på en goood stund... :P

Planlegger egentlig å starte agility med Dakota, melde oss på kurs og se om det kunne vært noe. Hun er generelt helt fryktløs og vi har jo prøvd litt greier på diverse hundestemner og hundedager her og der hvor de har satt opp bane. Alle vi har snakket med sier Dakota ville vært perfekt til agility, så.. jeg tror vi nesten må snuse mer på det! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlige bilder! :D Får lyst på corgi :wub: Kan Dakota være søster/slekt av en corgi som heter Bolette? Vet desverre ikke stamtavlenavn, men her er hjemmesiden hennes: Min link

Hun skal ha valper om litt, og jeg er såå fristet! Meen, det var jo liksom aussie jeg skulle ha når jeg skal ha hund nr. 3 :P

Dakota og Montana er fra Immes kennel her i norge.

Den du linket til er

Bolette kommer fra Kennel Blåtiran i Råneå i Sverige.
:)

Sjekket ikke stamtavlene bakover, ettersom dogweb ikke fungerer her. Men hun lignet på immes

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er utrolig kule og fine hunder du har! Jeg liker Corgis utrolig godt. Særlig siden de også finnes i blue merle fargen, som jeg bare digger! :lol:

Ja, blue merle er en herlig farge! :D Så mye gøyale tegninger de får fra den fargen. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Har lest en del om "aktivisering av dyr i park og fangenskap" og fant en kul idè til hundene også - isklump fylt med godsaker, perfekt for varme sommerdager! (ikke det at det har vært så mange av dem i år men)

Hva jeg igrunn gjorde var å fylle to Malteser-bøtter (kan igrunn bruke hva enn som holder på vann i en form som er for tykk til at de knekker den i to med en gang) og kuttet opp masse forskjellig frukt og grønnsaker som jeg la oppi. Lot det sto i fryseren i et døgn, og voilà!

24august2011007.jpg

24august2011008.jpg

24august2011015.jpg

24august2011022.jpg

Dette funker jo igrunn best på hunder som gjør hva som helst for litt mat. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ikke sant.

Kan jo også blande inn litt sukkerfri saft eller et eller annet som gir vannet en god smak, slik at det smaker godt å slikke på isen også. Vet ikke helt om saft fryser til is da? Men er ganske sikker på at det finnes muligheter. Hos store kattedyr så pleier de å farge vannet med blod.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ikke sant.

Kan jo også blande inn litt sukkerfri saft eller et eller annet som gir vannet en god smak, slik at det smaker godt å slikke på isen også. Vet ikke helt om saft fryser til is da?

Klart det gjør! Har du aldri lagd ispinner som liten jente? :)

Men er ganske sikker på at det finnes muligheter. Hos store kattedyr så pleier de å farge vannet med blod.

Okej, HER snakker vi, sier Aiko og Imouto! :punk:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for erfaringen!  Han skal til dyrlegen på mandag og sjekke om han har kronisk bukspyttkjertelbetennelse, jeg kan høre om de også kan sjekke for IBD (det er vel kronisk betennelse i tarmen?). Sjekker man det også med blodprøve, mon tro? Hunden min får også godbiter med lite fett, helst kokt kylling, ja! Han er dessverre litt kresen, så våtfor har ikke gått helt veien her hjemme. Men han spiser ok med tørrfor, Royal Canin gastrointestinal low fat.
    • Jeg har en tre år gammel hannhund som hadde av og på diaré og magetrøbbel fra han var liten. Det ble gradvis hyppigere og værre for hver gang.    Siste runde hadde han blodig diaré, oppkast og var veldig slapp med feber. Det var også mistenkt magesår. Han ble behandlet og vi kom igjennom det og nå er det vedlikehold som gjelder.  For min sin del så er stress den værste triggeren, spesielt naboens tispe under løpetid, men også lange treningssamlinger. så min er kastrert nå i håp om å hjelpe på den type stress.  Broren hans har hatt lignende problemer, så vi har forsøkt samme løsning.    ID tørrfor (low fat) Godbiter (så lav fett som mulig) - Adventure Nuggies som de selger på normal/rema. Eller kokt kyllingfilet.  Får suppe ved trening eller lange turer med mye vann og litt id pate eller andre ting. Slik at magen aldri blir helt tom.  Zoolac Zoolac Zoolac! Ved det minste tegn til løs mage, og forebyggende før, under og etter samlinger.  Vi har *bank i bordet* ikke hatt episoder siden januar nå🤞 Er din sjekket for IBD? 
    • Hei,  Vi har en cocker spaniel hannhund på litt over ett år. Fra han var liten, slet han med periodevis diaré - som viste seg å være bukspyttkjertelbetennelse. Vi har siden dette gått på for med lavt fettinnhold (7%) og han får bare godbiter med lite fett. Vi har likevel stadig episoder hvor han er litt dårlig i magen, typisk slimete avføring. Det kan ikke måle seg med perioden hvor han var skikkelig dårlig, men det er kjedelig at det ikke blir helt 100% bra selv om vi går på diettfor. Har selvsagt vært hos dyrlegen, som tok blodprøver en gang han var "frisk" som ikke viste tegn til kronisk bukspyttkjertelbetennelse.  Jeg har lest om mulighetene for å tilføre tørket bukspyttkjertel i maten, også nevnt av dyrlegen, for å "bøte" på svikten i bukspyttkjertelen. Har noen erfaringer med dette?  
    • Jeg hadde to veldig dyre runder med min. Først fikk hun livmorbetennelse, og det kom på godt over 100k. Deretter fikk hun kreft, og det ble en god sum der også med CT, operasjon, rehab osv. Jeg har tatt ut mye mer på forsikringen enn jeg betalte inn i løpet av hundens levetid. Det sagt, så kommer du knapt inn døra i en akutt situasjon med 20-30k. Jeg ville gått for høyest mulig dekning, og heller valgt høy egenandel for å få ned prisen. Jeg tenker at forsikring er for de tilfellene det virkelig går til h*lvete, ikke for "småting".
    • Har konsultert Twitter/X sin AI Grok3(*) om håndtering av Edes stressproblemer. Deler fordi jeg selv aldri har blitt informert om at kronisk forhøyet kortisol kan bli et problem med vintervalp i nordlige områder. Om dette har gått meg hus forbi, så er det sikkert flere som ikke vet dette fra før.  https://x.com/i/grok/share/kn2sCPvPbS7vXho8lO9zSJbtH     *)Som Simira ved en tidligere anledning påpekte, så skal en ikke sluke alt fra en AI rått, men jeg synes Grok3 er god på kildekritikk, ekstraksjon og presentasjon av informasjonen den har vurdert som essensen fra gode kilder. Internettet er stort og inneholder mye tull. Grok3 navigerer det godt og svarer vettugt og on case. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...