Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lilla Enebys Un'Uva, eller Uva som hun heter til daglig, er vår herlige lille pinscherfrøken.

Hun ble født 5. oktober hos Lilla Enebys i Stockholm, og 5. desember fikk vi henne endelig hjem.

Uva er ei nusselig lita frøken, med masse fart, litt lyd, en evighet av lekelyst og masse kos. Hun vokser som et lite uvær, og blir stadig mer og mer selvsikker og trygg på det som kommer hennes vei.

Hittil har det stort sett vært en fryd å være matmor. Hun er en prøvelse mot Sita, mopsen vår, og vaksinereaksjonen hun fikk 13 uker gammel var en trasig opplevelse. Men hun ble helt frisk igjen, og hun og Sita kommer fint overens når de begge to bare gidder. Innimellom kan de finne på å kose seg sammen også, så vi håper de får masse glede av hverandre etterhvert :icon_redface:

Når hun blir gammel og stor nok til det skal Uva få prøve både lydighet, spor og agility. Vi gleder oss! :innocent:

Baby-Uva

uva17v.jpg

uva7v.jpg

9 uker

Uva2.jpg

bilde-1.jpg

FS192520.jpg

Kosevalp i sofaen (se de svære potene!)

bilde2.jpg

Nyttårsaften :)

bilde3.jpg

Er ikke så farlig å være med på jobb

bilde4.jpg

Og på valpeshow i helga, Uva er 14 uker:

WebAlbumsAppUpload-160111203343.jpg

WebAlbumsAppUpload-160111203520.jpg

WebAlbumsAppUpload-160111203622.jpg

WebAlbumsAppUpload-160111203631.jpg

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oj, det var jeg ikke klar over. Takk for link med info. Der lærte jeg noe nytt!

Klipper inn det jeg svaret jeg la inn i resultatbørsen: Dommer idag var Zeljka Fon Zidar, og hun ga følgende kritikk: "Corr size. Very nice head. Paralell with corr markings. Good topline. C

Skrevet

ntååå såååå søt :icon_redface: de øynene kan smelte is, det er jeg sikker på :)

Gjett om de kan :innocent:

Åhh herremin så søt :P Jeg tror jeg skal bytte ut dobbisen og få en sånn liten søt en istedet :) Morsomt det bildet hvor hun ligger på veska di! :)

Vet du, vi hadde ikke kommet på å kjøpe pinscher om vi ikke hadde hatt slik en forkjærlighet for dobberen :D

Så nydelig. :P

Var det på Ler dere var på valpeshow? Lurer på om jeg så dere. :P

Jaa :P Vi var på Ler ja, men nå vet jo ikke jeg hvem noen er jeg, så jeg så ikke dere :D

Skrevet

Så nusselig!

Gratulerer med valp :innocent:

Skummelt med den vaksinereaksjonen da :S Vår skal ha nå på torsdag. Ble litt nervøs jeg nå. :icon_redface:

Skrevet

Gjett om de kan :icon_redface:

Vet du, vi hadde ikke kommet på å kjøpe pinscher om vi ikke hadde hatt slik en forkjærlighet for dobberen :)

Jaa :P Vi var på Ler ja, men nå vet jo ikke jeg hvem noen er jeg, så jeg så ikke dere :innocent:

Jeg hadde ikke med hund selv, men veninnen min hadde staffen som ble 2 big om du så det..

Skrevet

Herlig pinschertroll! Dere har nok å henge i med nå...og bra at det endte godt med vaksinen!

Hun er et lite troll ja :icon_redface:

Så nusselig!

Gratulerer med valp :)

Skummelt med den vaksinereaksjonen da :S Vår skal ha nå på torsdag. Ble litt nervøs jeg nå. :innocent:

Takk! :P Nå er pinschere litt sære på det med oversensitivitet på valpevaksinen, heldigvis er det relativt sjeldent. Jeg har aldri hørt om slik skummel reaksjon på andre raser, så det går helt sikkert fint med valpen din :P

Her står det littegrann info om vaksinereaksjon hos pinscher.

Skrevet

Veldig søt :icon_redface: Pinscheren er en morsom og undervurdert rase!

Kanskje det? Vi har iallefall store forhåpninger til at hun skal passe oss perfekt :)

Jeg hadde ikke med hund selv, men veninnen min hadde staffen som ble 2 big om du så det..

Nei, vi satt ikke så lenge. Fikk med oss dp'ene og dvergschnauzerne, og Pax her inne. Vi kom jo mest for å "introdusere" Uva for arenaen :P Men jeg tipper dere skal på flere valpeshow fremover? :innocent:

Skrevet

Takk! :icon_redface: Nå er pinschere litt sære på det med oversensitivitet på valpevaksinen, heldigvis er det relativt sjeldent. Jeg har aldri hørt om slik skummel reaksjon på andre raser, så det går helt sikkert fint med valpen din :innocent:

Her står det littegrann info om vaksinereaksjon hos pinscher.

Oj, det var jeg ikke klar over. Takk for link med info. Der lærte jeg noe nytt!

  • Like 1
Skrevet

Kanskje det? Vi har iallefall store forhåpninger til at hun skal passe oss perfekt :innocent:

Nei, vi satt ikke så lenge. Fikk med oss dp'ene og dvergschnauzerne, og Pax her inne. Vi kom jo mest for å "introdusere" Uva for arenaen :) Men jeg tipper dere skal på flere valpeshow fremover? :icon_redface:

Ja, sansynligvis til helga, og da skal jeg ha med Baby, GD'en min. :P

Skrevet

Helledussan så nydelig :) Så dere så vidt på Ler i helga, men skulle akkurat i ringen (med kenguruen min :icon_redface: ) så rakk ikke å hilse på. Hun var utrolig søt der hun satt å så på :P

Godt at det gikk bra med vaksinereaksjonen. Fikk rent vondt i magen da jeg leste i AN-tråden at hun hadde fått det. Skikkelige ekle greier det der altså. Bra veten tok det alvorlig og ga kortison :innocent:

Skrevet

Utrolig skjønn liten frøken... :):)

Takk :P

Oj, det var jeg ikke klar over. Takk for link med info. Der lærte jeg noe nytt!

Bare hyggelig :lol:

Ja, sansynligvis til helga, og da skal jeg ha med Baby, GD'en min. :)

Er ikke sikker på om jeg får det til i helga, men om vi kommer oss avgårde skal jeg se etter dere.

så nydelig :P

Ja :P

Helledussan så nydelig :P Så dere så vidt på Ler i helga, men skulle akkurat i ringen (med kenguruen min :) ) så rakk ikke å hilse på. Hun var utrolig søt der hun satt å så på :P

Godt at det gikk bra med vaksinereaksjonen. Fikk rent vondt i magen da jeg leste i AN-tråden at hun hadde fått det. Skikkelige ekle greier det der altså. Bra veten tok det alvorlig og ga kortison :P

Det var ei dame som stilte seg MIDT i veien da dere skulle gå, så jeg fikk bare sånn halvveis med meg kenguru-showet :P Jeg synes han var flink jeg, og det han mangla i ringferdigheter tok han igjen på sjarme :P Fin og stor gutt du har!

Herlighet for en liten søtnos! NYDELIG ansikt og uttrykk på henne! :P:P:P

Jaa :P

Og idag, på 15-ukersdagen, har Uva lært seg å hoppe ut av valpegrinda. Yihaa!

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...