Gå til innhold
Hundesonen.no

Min skjønne Siberian jente Dreams


Bee

Recommended Posts

Skrevet

Endelig, etter flere år med ønsker om ny Siberian Husky, er Dreams blitt til virkelighet. Denne skjønne jenta kommer fra en av super oppdretter i USA og har en helt fantastisk stamtavle. Som de fleste vet betyr valp fra USA uendelig mye venting på grunn av rabiesreglementet, så vi smører oss med tålmodighet. I tiden frem til hun kommer hjem bor hun hos venner av oss i CA, USA, som er oppdrettere av Am. Akita. Helt supert at hun blir sosialisert med samme rase som vi har fra før.

Vi gleder oss :aww:

Legger ved bilder, er hun ikke bare til å spise opp :icon_confused:

*Edit: Hos meg blir bildene avlange, så trykk på bildene så får dere se henne på riktig*

post-655-12925373091027_thumb.jpg

post-655-12925373230384_thumb.jpg

Skrevet

gu kor pen :icon_confused:

hvorfor valgte dere å hente helt i usa egentlig?

Jeg har fulgt rasen i mange år og hatt blikk på typen fra akkurat denne kennelen. Sunne linjer med herlig temperament og nydelig eksteriør :aww:

Skrevet

Åååååååååååååååååååherreguuuud så heldige! Nydelig! :icon_confused:

Takk, hun er jo bare så skjønn :aww:

Skrevet

Penest.no! :icon_confused: Så herlig lita jente! Jeg er misunnelig...

Er hun fra rene showlinjer eller?

Takk :aww:

Ja, hun er det, men fra linjer som fortsatt har både beinlengde, rygglengde og vinkler. Spennende!

Skrevet

Åååh, jeg er IKKE misunnelig, ikke i det heeele tatt *insert ljugesmiley* Heldiggris :aww: Regner med å se henne litt i ringen etterhvert :aww:

Takk Caroline. Ja, til sommeren så sees vi i ringen. Håper hun vokser pent og kan få Am Ch tittelen før hun kommer, men jeg vil jo helst ha henne her asap :icon_confused:

Skrevet

Oi så herlig :aww:

Har en hemmelig, og lite sannsynlig, drøm om en slik en. Men beundre de på avstand kommer jeg for alltid til å gjøre :icon_confused:

Skrevet

Når jeg skal bli uansvarlig hundeeier å kjøpe valp bare for å omplassere når den begynner å bli vanskelig, så skal jeg ha husky. :icon_confused:

Skrevet

husky er da ikke så vanskelig :icon_confused: vel, så har de sterkt jaktinstinkt og er vanskelig å ha løs, vel så har de tykk pels som røyter MASSE to ganger i året (pels overalt.. ), vel så trenger de en del mosjon og ikke så mye hjernetrim, men vanskelig? nei :aww:

Grattis med valp.

Bra med showlinjer som lar bikkjene ha litt bein og litt rygg.

Skrevet

Oi så herlig :icon_confused:

Har en hemmelig, og lite sannsynlig, drøm om en slik en. Men beundre de på avstand kommer jeg for alltid til å gjøre :aww:

Signerer. De er bare usannsynlig vakre- og denne intet unntak :aww: ! Men tror nok det får bli med drømmen...

Åh, jeg vil også hilse på i ringen når dem tid kommer!!

Skrevet

Når jeg skal bli uansvarlig hundeeier å kjøpe valp bare for å omplassere når den begynner å bli vanskelig, så skal jeg ha husky. :icon_confused:

Som mangeårig eier av rasen før og ettersom vi driver oppdrett av Am.Akita er vi nok rustet for oppgaven :aww:

husky er da ikke så vanskelig :P vel, så har de sterkt jaktinstinkt og er vanskelig å ha løs, vel så har de tykk pels som røyter MASSE to ganger i året (pels overalt.. ), vel så trenger de en del mosjon og ikke så mye hjernetrim, men vanskelig? nei :aww:

Grattis med valp.

Bra med showlinjer som lar bikkjene ha litt bein og litt rygg.

Synes Siberians passer ypperlig for oss som er en aktiv ute-familie og med et meget realtivt blikk på hva som er "mye" :lol:

Ja, jeg er ikke spesielt fan av "kortstubbete" hunder, uansett rase :lol:

Signerer. De er bare usannsynlig vakre- og denne intet unntak :) ! Men tror nok det får bli med drømmen...

Åh, jeg vil også hilse på i ringen når dem tid kommer!

Takk! Vakre er de helt klart. Vi kommer sør- og østover til sommeren og da er det bare å komme bort og hilse på :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...