Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Herlige jenter, de ser så gullegode og samtidig ganske skøyeraktige ut, hehe. (Og noe sier meg at de er det også :P )

Hehe, veit ikke om skøyeraktig er ordet jeg ville brukt... De bærer sine kallenavn trollbolla og knertmonsteret godt, for å si det sånn! :lol:
  • Like 1
  • Svar 377
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi var ute på en helt fantastisk tur med @Arcticaa på lørdag, hvor jentene fikk gå løse og helt nakne i mange timer, og resultatet blei mildt sagt magisk. Gud hjelpe meg, jeg har så pene og flinke hun

Knertisen er fortsatt harkefri, og Aiko er så i storslag at hun framstår like sprek og aktiv som lillesøster. Jeg har gått 10 mil hittil i januar, og skulle gjerne gått lenger for å virkelig slite dem

Aiko har det helt strålende om dagen på sin medisin, er veldig til stede med kos, tigging, lek og lykkelig sprett på tur og er helt vanvittig blid hele tida. Hun er jo ganske fjern og liker å styre si

Skrevet

Jeg har hjemmekontor om dagen. Det er så utrolig deilig å bruke en time på å kose og skravle og bare være nære før vi står opp, og så tilbringe resten av dagen sammen. Jeg pleier å si at alle eier en del av Aiko, mens Imouto er bare min, og det blir veldig tydelig her hjemme også. Aiko kommer vrikkende bort (det er vanskelig å gå ordentlig når man må logre så innmari, skjønner dere) om jeg snakker til henne, og vi koser og susser litt før hun legger seg et annet sted, mens Imouto bare er her hele tida, tett inntil meg og følger alltid med på hvor jeg er og hva jeg gjør. :wub: Jeg synes det er så fascinerende at en hund som er så "uvøren" og klin gæren når vi er ute, kan være så mild, kjærlig og skjønn samtidig.

Når jeg kommer fra badet om kvelden er det dette som møter meg, klar som et egg, liksom klappende på puta: "Kom her da, mamsen! Sjekk denne digge puta!"

29012012602.jpg

Og nå er hun min selvsagte assistent og lårvarmer, som passer på at ingen av de frekke måkene får kræsje i vinduet og at jeg alltid drikker minst to slurker av vannet mitt (hvis ikke får jeg et bebreidende blikk fordi jeg flytta på meg for så lite, nemlig):

30012012609.jpg

  • Like 2
Skrevet

Aiko ville bare si at hun ikke befinner seg såå langt borte, altså, hun har bare ikke behov for å kline med mamsen hele tida, sånn som hun der ivrige lillesøstra. :aww: Hun liker å ligge sånn her på gulvet med et halvt øye på meg, for å invitere til kos. Og jeg er så godt trent at jeg selvsagt kommer styrtende for å susse henne på magen. :wub: (Sant arret etter kastraksjonen har blitt fint?) Spesielt sjarmis er det selvsagt at hjørnetenna alltid stikker litt ut når hun ligger sånn! :lol:

30012012612-1.jpg

  • Like 1
Skrevet

Når jeg blir stor skal jeg ha Shiba :wub:

Jaa! Du bør kanskje ha en rød, for ENDA en svart hund kan bli litt vanskelig å holde styr på, trur jeg... :lol:

Herregud for noen søte små :wub: De virker ganske så herlige begge to :D

Jammen de ER jo verdens herligste! :) Trudde det var ferdig snakka, jeg? :icon_confused:

:jump:

Skrevet

Jaa! Du bør kanskje ha en rød, for ENDA en svart hund kan bli litt vanskelig å holde styr på, trur jeg... :lol:

:jump:

Selvfølgelig skal jeg ha en rød en, er lei av svartinger jeg :lol:
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

I disse A Game of Thrones-dager, ville Aiko bare si at hun også digger serien, spesielt sloss-scenene.

Her leker hun White Walker :lol: :

06022012617.jpg

Tilogmed hogstefelt kan være ganske vakre med verdens fineste hunder skuende utover i front:

11022012627.jpg

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

I går tenkte vi at det sikkert var helt kjempefint å bestige Vettakollen fra østsiden, for det har jo vært så veldig varmt og fint i været at all snøen sikkert var borte. Vi tar da banen til Sognsvann og går rett opp gjennom skogen. Det er sinnssykt bratt og til tider ganske drøyt, men på alle våre turer er holdninga at hvis rådyret kan gå der, kan vi også. :lol: Men det hjelper ikke når det er helt hinsides med snø og tilogmed skare, sånn at det blir ekstra tungt. Men vi fikk oss en fantastisk tur likevel, hvor Aiko til slutt skjønte at hun fikk godis om hun lot være å gruse Imouto hver gang hun løp bort til henne (noe som resulterte i at hun spurta bort og finta unna med et sleipt smil, BARE for å få godis, hehe), og Imouto fikk jakte litt fugl og svømme litt. Man kalles da ikke kamikaze for ingenting. :aww:

http://www.sports-tr...lrtu12m8644etvi

Men for en gangs skyld hadde jeg med kamera og fikk tatt litt bilder av de skjønne! :wub:

Imouto har funnet verdens beste pinne etter første bestigning, og soler seg litt.

DSC_6469.jpg

"Hallå! Jeg bare la igjen forbeinet hjemme, jeg!" Aiko er fornøyd som vanlig, med eller uten bein. :lol:

DSC_6493.jpg

Synes knertmonsteret begynner å bli ganske lekkert, jeg! :heart:

DSC_6504.jpg

Noen gidder å jobbe litt mer for byttet sitt enn andre...

DSC_6506.jpg

DSC_6507.jpg

Lykkeboll i sitt rette element:

DSC_6511.jpg

DSC_6515.jpg

For alle dem som synes de ser så kjærlige og skjønne ut bestandig :P :

DSC_6525.jpg

DSC_6527.jpgDSC_6528.jpg

  • Like 1
Skrevet

De er så pene at du nesten får litt vondt :heart:

De er SÅ fine! :wub:

Synes man kan se av bildene at de er sportybikkjer, jeg. Også så heldige som har hverandre!

Tusen takk! :flowers: De er veldig sporty, faktisk. Ekstremt funksjonelle og spretne, og jeg trur nok Aiko skal prise seg lykkelig for å være født shiba og ikke en annen rase, når hun har den skjelettdefekten hun har. Den merker vi lite til i i hverdagen nå. :)
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...