Gå til innhold
Hundesonen.no

Jakt


MonicaT

Recommended Posts

Noen bilder fra jakta i år.

Dessverre fant vi ingen fugl, så det var utrolig kjedelig - både for 2 og 4beinte.

Men vi koste oss likevel.

Fine flotte jakthunder

2010-74.jpg

Hvem skulle tro at noe så søtt og uskylding er verdens beste lemmenspiser ...jepp hun SPISER lemmen

2010-80.jpg

Og sånn ser lemmen ut

2010-79.jpg

Meg og hundene

2010-81.jpg

Amigo er klar

2010-82.jpg

Full fart - dette er livet

2010-83.jpg

Til slutt et bilde av de nye varmedekkene jeg har kjøpt via Breton klubben ( merke Gaupa )

2010-87-ringebu.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder. Fjellet er stedet å være i nydelige høstfarger :lol:

Nå vet jeg ikke hvor du har vært, men der hvor vi har hytte har det blitt merkbart mindre fugl (ryper) de siste årene. Bare for tre-fire år siden, tråkket vi stadig opp store flokker med ryper (og skvatt så man holdt på å gjøre i buksa :) ), men i år har jeg sett to ryper i løpet av hele sommeren.

Og når det gjelder lemmen, så spises de ikke. Men dem er veldig hyggelige å bære rundt på, hilsen Stitch :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flotte bilder! Ser ut som dere hadde en kjempefin tur tross mangel på fugl. :) Hvem er pointeren?

Apropos lemen så synes pointeren jeg hadde tidligere at det var skikkelig snacks. Teite bikkja. :lol: Jaja, fint at de fikser sine egne lunsjpakker når vi er på lange turer. :D(spøk)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal hilse fra Toya som sier at lemmen smaker fortreffelig og det er ikke noe problem å spise 4-6 stykker pr. dag. Sunt og godt, 5 om dagen vettu :)

Nesten litt fasinerede at de i det hele tatt klarer å svelge de ned, lemmen er ikke så små liksom. At det går plass ned spiserøret skjønner jeg ikke. Det er to tygg og så svelges de hele. Usj

Amigo spise noen siste dagen og klarte å spy de opp i bilen uten at jeg merket det. Veldig koselig å komme ned i bilen dagen etter og finne 4 lemmenskrotter i bilen :D :D

Da er det koselig med hund ... Og det må være Amigo for Toya har stålmage og tåler alt. Kalles ikke kompostbingen for ingenting.

Pointern kommer fra Trond Olsen. Veldig god tispe.

Amigo er herlig, både pen og en knallgod jakthund. Har hatt han i 1 år nå og angrer ikke et sekund på at jeg kjøpte han. Super gutten min :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oi, du ligner på ei jeg har gått på folkehøgskole med! Trodde med det samme det var henne :no:

Kult, da har jeg en look-a-like :icon_confused:

Det er ikke veldig apetittelig å se bikkjene jafse i seg lemmen :icon_redface:

Men vi koser oss på jakt. Skal på fjellet til helga og det gleder hundene seg til. De elsker å løpe på fjellet og det er så herlig å se de gjøre hva de er skapt for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...