Gå til innhold
Hundesonen.no

WDS i Paris 2011


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

7-10, juli 2011

Det er heldigvis lenge til enda, men det er greit å planlegge i god tid før en så stor utstilling.

Jeg har allerede begynt å se etter hoteller på denne siden http://www.booking.com/searchresults.html?city=-1456928;aid=330809 , men kan noen si meg hvor utstillingen ligger? Hva er adressen?

Dommerliste her: http://www.worlddogshow.fr/jury%20mondiale.htm

Har noen oversikt over circuit-utstillingene?

Hvordan reiser dere nedover? Kjører/fly?

Jeg skal melde på Sting og/eller Memphis, og Ikke såklart (som da er junior), så de får vel rabiesvaksineres etterhvert.

  • Svar 269
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg skal :P Det er absolutt ikke dommer for mine langhår, men skal melde på og vise dem frem uansett. Blir vel til at korthåren til Jenny (og Jenny.. ;) ) blir med og på turen og får en tur i ringen!

Selvsagt, spørs litt på hvordan tilværelsen med en en 4 mnd gammel baby er da- Men blir til da at jeg og bebis fly ned, kjæresten kjører med hundene og han tar seg av den mens jeg er på utstilling, så fortsetter vi ferien i noen dager uten å stresse tilbake :P Blir en liten kabal for å få det til å gå opp, men vi har allerede bosted booket.

Skrevet

Jeg skal :P Det er absolutt ikke dommer for mine langhår, men skal melde på og vise dem frem uansett. Blir vel til at korthåren til Jenny (og Jenny.. ;) ) blir med og på turen og får en tur i ringen!

Selvsagt, spørs litt på hvordan tilværelsen med en en 4 mnd gammel baby er da- Men blir til da at jeg og bebis fly ned, kjæresten kjører med hundene og han tar seg av den mens jeg er på utstilling, så fortsetter vi ferien i noen dager uten å stresse tilbake :P Blir en liten kabal for å få det til å gå opp, men vi har allerede bosted booket.

OT:

Bebis? har du satt valper på deg selv? :P

Skrevet

Bare en valp, håper jeg ;):P

Whooopwooop!! Gratulerer med bolle i ovnen!! (håper du og hannen er HD-røntget og øyelyst!) :P

Skrevet

Å ja - hotell og fly er booket. Fant ut at jeg skal reise sammen med en venninne med miniatyrhund, og da tar jeg med meg lille boston-baby (som da er junior) - pet in cabin (dvs i bag på fly), derfor måtte vi bestille så tidlig.

Hotell er et som har shuttle til/fra flyplass, okey å ha med hund, trådløst nett, grei pris (ikke for billig - det kan være skummelt) - heter Only Suites Paris CDG i Roissy-en-France, visstnok på samme side av Paris som utst.området i alle fall. Dêt spiller jo ingen større rolle - vi tar taxi til/fra utstillingen uansett.

Har ikke sett at det skal være noen circuit-sak i forbindelse med dette, men Franske KK har en internasjonal utstilling som går parallellt med VV-utstillingen. Men det skal også skje på samme område, så det gjelder vel å holde tungen rett i munnen så man melder på riktig sted og dag...?

Det blir sikkert kjempemoro i alle fall.

Susanne

Skrevet

Menneh ;)

Hvor bør man bestille bosted?? :P

Jeg har egentlig ikke gitt opp håpet om og komme oss nedover. Selv om den dingsen jeg er gift med nekter :P

Men vi tar da ikke det for ett nei gjør vi vel :P :P

Så hvor bør jeg booke bosted? Regner med at det er noe man bør gjøre tidlig :P

Skrevet

Litt i tvil, er på kanskje. Jeg må nesten se når første pm begynner gå ut.

Evt reiser jeg med 2 hunder og da blir det ikke nok plass på flyet, også vil jeg ikke reise alene osv osv

Så vi får se. Lysten er jo der ettersom jeg ikke fikk reist i år... Men så har jeg egentlig bestemt meg for "bare" 4 dagersen i DK.

Så konklusjon: Kanskje ;)

Skrevet

Med 2-åring og baby tar vi det rolig på reisefronten i året som kommer, men har endel valpekjøpere som tenker på turen.

Ser at Maren vurderer, også vet jeg at Roxy og Krona tenker på turen :P

Hadde vært spennende å følge med på avkommene, selvom det nok ikke blir "live" ;)

Lykke til dere som skal!

Skrevet

Jeg har kjempelyst til å dra! Men da vil jeg bo på samme hotell som Jeanette, Emma eller labbis, ellers blir det rimelig stusselig på tur... Mulig jeg har en liten frøken å stille i juniorklassen for en japansk dommer, men om ikke, så blir jeg nok med som groomer/heiagjeng/koordinator. Noen som er hypp på reiseselskap? ;)

Skrevet

Jeg har kjempelyst til å dra! Men da vil jeg bo på samme hotell som Jeanette, Emma eller labbis, ellers blir det rimelig stusselig på tur... Mulig jeg har en liten frøken å stille i juniorklassen for en japansk dommer, men om ikke, så blir jeg nok med som groomer/heiagjeng/koordinator. Noen som er hypp på reiseselskap? :P

Emma har ingen planer om å dra nedover, men du kan få låne en seng her om du trenger på reisen ;)

Skrevet

JEG SKAL :P;) (er ikke bare på tenke stadiet lenger Liv!) Jeg stiller Krona, Meggie og Fixa. Gr 5 går på lørdag, 9.juli, som er bursdagen min, så jeg syns virkelig Krona kan gi meg en fin bursdags gave altså :P Har vært i Paris før, og jeg gleder meg noe helt sinnsykt! Samboer sa selv at han ville dra (ja, jeg sjekket om han hadde feber :P ) Så da blir det hunde ferie på oss neste år også, dog bare hakket lengre unna denne gangen, haha :P Litt shopping, litt romanse, litt bursdags feiring, litt hunder, litt sesegrundt og sambo fikk trumpet gjennom å dra på disneyworld, kommer alltid til å bo et barn i han altså :P Gleder seg max :P

Skrevet

Jeg synes godt du kan droppe de derre valpene altså, av omtanke for meg som er ganske jomfruelig når det kommer til internasjonale utstillinger! ;)

Hun kommer ikke til å ha pels da i det hele tatt, og jeg har ikke ferie da. Du må nok finne deg en annen fadder den gangen :P

Skrevet

JEG SKAL :P :P (er ikke bare på tenke stadiet lenger Liv!) Jeg stiller Krona, Meggie og Fixa. Gr 5 går på lørdag, 9.juli, som er bursdagen min, så jeg syns virkelig Krona kan gi meg en fin bursdags gave altså :P Har vært i Paris før, og jeg gleder meg noe helt sinnsykt! Samboer sa selv at han ville dra (ja, jeg sjekket om han hadde feber ;) ) Så da blir det hunde ferie på oss neste år også, dog bare hakket lengre unna denne gangen, haha :P Litt shopping, litt romanse, litt bursdags feiring, litt hunder, litt sesegrundt og sambo fikk trumpet gjennom å dra på disneyworld, kommer alltid til å bo et barn i han altså :P Gleder seg max :P

Åh, så morro!

Det høres bare ut som den ultimate ferie! *Ønske seg*

Kaaanskje jeg kan overtale mannen til å bli med/ ta det som en ferietur uten voffar? Hadde jo vært moro å være heiagjeng også, og få sjansen til å se alle basseluskene :P

Eller kaaanskje vente til småttingan blir større...?

*Tenke på*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...