Gå til innhold
Hundesonen.no

WDS i Paris 2011


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

7-10, juli 2011

Det er heldigvis lenge til enda, men det er greit å planlegge i god tid før en så stor utstilling.

Jeg har allerede begynt å se etter hoteller på denne siden http://www.booking.com/searchresults.html?city=-1456928;aid=330809 , men kan noen si meg hvor utstillingen ligger? Hva er adressen?

Dommerliste her: http://www.worlddogshow.fr/jury%20mondiale.htm

Har noen oversikt over circuit-utstillingene?

Hvordan reiser dere nedover? Kjører/fly?

Jeg skal melde på Sting og/eller Memphis, og Ikke såklart (som da er junior), så de får vel rabiesvaksineres etterhvert.

  • Svar 269
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg skal :P Det er absolutt ikke dommer for mine langhår, men skal melde på og vise dem frem uansett. Blir vel til at korthåren til Jenny (og Jenny.. ;) ) blir med og på turen og får en tur i ringen!

Selvsagt, spørs litt på hvordan tilværelsen med en en 4 mnd gammel baby er da- Men blir til da at jeg og bebis fly ned, kjæresten kjører med hundene og han tar seg av den mens jeg er på utstilling, så fortsetter vi ferien i noen dager uten å stresse tilbake :P Blir en liten kabal for å få det til å gå opp, men vi har allerede bosted booket.

Skrevet

Jeg skal :P Det er absolutt ikke dommer for mine langhår, men skal melde på og vise dem frem uansett. Blir vel til at korthåren til Jenny (og Jenny.. ;) ) blir med og på turen og får en tur i ringen!

Selvsagt, spørs litt på hvordan tilværelsen med en en 4 mnd gammel baby er da- Men blir til da at jeg og bebis fly ned, kjæresten kjører med hundene og han tar seg av den mens jeg er på utstilling, så fortsetter vi ferien i noen dager uten å stresse tilbake :P Blir en liten kabal for å få det til å gå opp, men vi har allerede bosted booket.

OT:

Bebis? har du satt valper på deg selv? :P

Skrevet

Bare en valp, håper jeg ;):P

Whooopwooop!! Gratulerer med bolle i ovnen!! (håper du og hannen er HD-røntget og øyelyst!) :P

Skrevet

Å ja - hotell og fly er booket. Fant ut at jeg skal reise sammen med en venninne med miniatyrhund, og da tar jeg med meg lille boston-baby (som da er junior) - pet in cabin (dvs i bag på fly), derfor måtte vi bestille så tidlig.

Hotell er et som har shuttle til/fra flyplass, okey å ha med hund, trådløst nett, grei pris (ikke for billig - det kan være skummelt) - heter Only Suites Paris CDG i Roissy-en-France, visstnok på samme side av Paris som utst.området i alle fall. Dêt spiller jo ingen større rolle - vi tar taxi til/fra utstillingen uansett.

Har ikke sett at det skal være noen circuit-sak i forbindelse med dette, men Franske KK har en internasjonal utstilling som går parallellt med VV-utstillingen. Men det skal også skje på samme område, så det gjelder vel å holde tungen rett i munnen så man melder på riktig sted og dag...?

Det blir sikkert kjempemoro i alle fall.

Susanne

Skrevet

Menneh ;)

Hvor bør man bestille bosted?? :P

Jeg har egentlig ikke gitt opp håpet om og komme oss nedover. Selv om den dingsen jeg er gift med nekter :P

Men vi tar da ikke det for ett nei gjør vi vel :P :P

Så hvor bør jeg booke bosted? Regner med at det er noe man bør gjøre tidlig :P

Skrevet

Litt i tvil, er på kanskje. Jeg må nesten se når første pm begynner gå ut.

Evt reiser jeg med 2 hunder og da blir det ikke nok plass på flyet, også vil jeg ikke reise alene osv osv

Så vi får se. Lysten er jo der ettersom jeg ikke fikk reist i år... Men så har jeg egentlig bestemt meg for "bare" 4 dagersen i DK.

Så konklusjon: Kanskje ;)

Skrevet

Med 2-åring og baby tar vi det rolig på reisefronten i året som kommer, men har endel valpekjøpere som tenker på turen.

Ser at Maren vurderer, også vet jeg at Roxy og Krona tenker på turen :P

Hadde vært spennende å følge med på avkommene, selvom det nok ikke blir "live" ;)

Lykke til dere som skal!

Skrevet

Jeg har kjempelyst til å dra! Men da vil jeg bo på samme hotell som Jeanette, Emma eller labbis, ellers blir det rimelig stusselig på tur... Mulig jeg har en liten frøken å stille i juniorklassen for en japansk dommer, men om ikke, så blir jeg nok med som groomer/heiagjeng/koordinator. Noen som er hypp på reiseselskap? ;)

Skrevet

Jeg har kjempelyst til å dra! Men da vil jeg bo på samme hotell som Jeanette, Emma eller labbis, ellers blir det rimelig stusselig på tur... Mulig jeg har en liten frøken å stille i juniorklassen for en japansk dommer, men om ikke, så blir jeg nok med som groomer/heiagjeng/koordinator. Noen som er hypp på reiseselskap? :P

Emma har ingen planer om å dra nedover, men du kan få låne en seng her om du trenger på reisen ;)

Skrevet

JEG SKAL :P;) (er ikke bare på tenke stadiet lenger Liv!) Jeg stiller Krona, Meggie og Fixa. Gr 5 går på lørdag, 9.juli, som er bursdagen min, så jeg syns virkelig Krona kan gi meg en fin bursdags gave altså :P Har vært i Paris før, og jeg gleder meg noe helt sinnsykt! Samboer sa selv at han ville dra (ja, jeg sjekket om han hadde feber :P ) Så da blir det hunde ferie på oss neste år også, dog bare hakket lengre unna denne gangen, haha :P Litt shopping, litt romanse, litt bursdags feiring, litt hunder, litt sesegrundt og sambo fikk trumpet gjennom å dra på disneyworld, kommer alltid til å bo et barn i han altså :P Gleder seg max :P

Skrevet

Jeg synes godt du kan droppe de derre valpene altså, av omtanke for meg som er ganske jomfruelig når det kommer til internasjonale utstillinger! ;)

Hun kommer ikke til å ha pels da i det hele tatt, og jeg har ikke ferie da. Du må nok finne deg en annen fadder den gangen :P

Skrevet

JEG SKAL :P :P (er ikke bare på tenke stadiet lenger Liv!) Jeg stiller Krona, Meggie og Fixa. Gr 5 går på lørdag, 9.juli, som er bursdagen min, så jeg syns virkelig Krona kan gi meg en fin bursdags gave altså :P Har vært i Paris før, og jeg gleder meg noe helt sinnsykt! Samboer sa selv at han ville dra (ja, jeg sjekket om han hadde feber ;) ) Så da blir det hunde ferie på oss neste år også, dog bare hakket lengre unna denne gangen, haha :P Litt shopping, litt romanse, litt bursdags feiring, litt hunder, litt sesegrundt og sambo fikk trumpet gjennom å dra på disneyworld, kommer alltid til å bo et barn i han altså :P Gleder seg max :P

Åh, så morro!

Det høres bare ut som den ultimate ferie! *Ønske seg*

Kaaanskje jeg kan overtale mannen til å bli med/ ta det som en ferietur uten voffar? Hadde jo vært moro å være heiagjeng også, og få sjansen til å se alle basseluskene :P

Eller kaaanskje vente til småttingan blir større...?

*Tenke på*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...