Gå til innhold
Hundesonen.no

Heljar er her!


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Klokka 01.32 den 12. august kom lille Heljar til verden, gurglende og vidvåken.

Det suger å føde. Det sparker rumpe å ikke være gravid lengre. Og selv nyfødte er søte når det er ens egen. :icon_redface:

Han er fryktelig liten, men alikevel så stor. Han har øyne til å drukne i. Og jeg lurer på om kynikeren i meg noen gang kommer til å våkne igjen. :icon_redface:

Verden er blitt veldig annerledes. :hmm:

4898300227_2c91b37b9d.jpg

Hallo hundesonen!

4904975114_794eab6a59.jpg

  • Svar 127
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nommen, han var jo dødssøt både til å være nyfødt og bitteliten, men helt generelt også :icon_redface: Gratulerer så mye!

Skrevet

Gratulerer så mye med nydelig gutt med flott navn :icon_redface::hmm:

Ja, det suger skikkelig å føde, men man får virkelig mye igjen for jobben :icon_redface: Kos deg masse med lille gutten, de vokser så alt for fort! Lille Selma Louise her er allerede 3mnd :hmm:

Skrevet

Takker og bukker og nikker og neier! Vi synes jo han er skrekkelig søt selv, og suger til oss alle komplimenter. Jeg driter til og med i om dere juger. :icon_redface:

Stakkars Fyda er litt understimulert, ting går i ett her, og vi vurderer å gi henne en uke eller to på feriekoloni til onkel i Porsgrunn. Men hun liker Heljar ganske godt egentlig. Han får seg en slikk i panna i ny og ne, men det mest spennende er nok bæsjebleiene. :icon_redface:

Grattis med den lille jenta di også, Elin! Ja, jeg skjønner jeg må bli flinkere til å ta bilder, jeg synes han har vokst allerede. :hmm:

Skrevet

Gratulerer Mari! :icon_redface: Kjempe nydelig, ble "ikke" babysyk no nei :icon_redface:

Flere som er babysyke ja!? :hmm:

Han var døøødssøt! Hadde aldri gjetta at han var nyfødt nesten :hmm:

Super duper gratulererer!

Skrevet

*sooole seg i glansen* I :icon_redface: you guys! :icon_redface:

Jeg må prøve å få knipset et av surleppa hans og. Den dukker opp innimellom og er usedvanlig sjarmerende og en smule overdramatisk. :hmm:

Gratulerer! :hmm: Og for et vakkert og uvanlig navn! Har det noen spesiell betydning, herkomst eller lignende?

Fra Wiki

"Heljar er et mannsnavn som stammer fra norrønt og betyr «den pene, mektige og sterke krigfører». Det var ansett som et meget navn pent og det var en stor ære å bli nanvgitt dette navnet."

Vi er veldig fornøyd med navnet, men i brukte helt fram til siste stund før vi bestemte oss. Det er veldig sjeldent (ca 50 stk i Norge, ingen født de siste 10 årene visstnok) , så det kan vel oppfattes som litt vel sært, men det får så være. Han kan ikke være noe annet enn en Heljar rett og slett. :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...