Gå til innhold
Hundesonen.no

Heljar er her!


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Klokka 01.32 den 12. august kom lille Heljar til verden, gurglende og vidvåken.

Det suger å føde. Det sparker rumpe å ikke være gravid lengre. Og selv nyfødte er søte når det er ens egen. :icon_redface:

Han er fryktelig liten, men alikevel så stor. Han har øyne til å drukne i. Og jeg lurer på om kynikeren i meg noen gang kommer til å våkne igjen. :icon_redface:

Verden er blitt veldig annerledes. :hmm:

4898300227_2c91b37b9d.jpg

Hallo hundesonen!

4904975114_794eab6a59.jpg

  • Svar 127
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nommen, han var jo dødssøt både til å være nyfødt og bitteliten, men helt generelt også :icon_redface: Gratulerer så mye!

Skrevet

Gratulerer så mye med nydelig gutt med flott navn :icon_redface::hmm:

Ja, det suger skikkelig å føde, men man får virkelig mye igjen for jobben :icon_redface: Kos deg masse med lille gutten, de vokser så alt for fort! Lille Selma Louise her er allerede 3mnd :hmm:

Skrevet

Takker og bukker og nikker og neier! Vi synes jo han er skrekkelig søt selv, og suger til oss alle komplimenter. Jeg driter til og med i om dere juger. :icon_redface:

Stakkars Fyda er litt understimulert, ting går i ett her, og vi vurderer å gi henne en uke eller to på feriekoloni til onkel i Porsgrunn. Men hun liker Heljar ganske godt egentlig. Han får seg en slikk i panna i ny og ne, men det mest spennende er nok bæsjebleiene. :icon_redface:

Grattis med den lille jenta di også, Elin! Ja, jeg skjønner jeg må bli flinkere til å ta bilder, jeg synes han har vokst allerede. :hmm:

Skrevet

Gratulerer Mari! :icon_redface: Kjempe nydelig, ble "ikke" babysyk no nei :icon_redface:

Flere som er babysyke ja!? :hmm:

Han var døøødssøt! Hadde aldri gjetta at han var nyfødt nesten :hmm:

Super duper gratulererer!

Skrevet

*sooole seg i glansen* I :icon_redface: you guys! :icon_redface:

Jeg må prøve å få knipset et av surleppa hans og. Den dukker opp innimellom og er usedvanlig sjarmerende og en smule overdramatisk. :hmm:

Gratulerer! :hmm: Og for et vakkert og uvanlig navn! Har det noen spesiell betydning, herkomst eller lignende?

Fra Wiki

"Heljar er et mannsnavn som stammer fra norrønt og betyr «den pene, mektige og sterke krigfører». Det var ansett som et meget navn pent og det var en stor ære å bli nanvgitt dette navnet."

Vi er veldig fornøyd med navnet, men i brukte helt fram til siste stund før vi bestemte oss. Det er veldig sjeldent (ca 50 stk i Norge, ingen født de siste 10 årene visstnok) , så det kan vel oppfattes som litt vel sært, men det får så være. Han kan ikke være noe annet enn en Heljar rett og slett. :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...