Gå til innhold
Hundesonen.no

Heljar er her!


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Klokka 01.32 den 12. august kom lille Heljar til verden, gurglende og vidvåken.

Det suger å føde. Det sparker rumpe å ikke være gravid lengre. Og selv nyfødte er søte når det er ens egen. :icon_redface:

Han er fryktelig liten, men alikevel så stor. Han har øyne til å drukne i. Og jeg lurer på om kynikeren i meg noen gang kommer til å våkne igjen. :icon_redface:

Verden er blitt veldig annerledes. :hmm:

4898300227_2c91b37b9d.jpg

Hallo hundesonen!

4904975114_794eab6a59.jpg

  • Svar 127
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nommen, han var jo dødssøt både til å være nyfødt og bitteliten, men helt generelt også :icon_redface: Gratulerer så mye!

Skrevet

Gratulerer så mye med nydelig gutt med flott navn :icon_redface::hmm:

Ja, det suger skikkelig å føde, men man får virkelig mye igjen for jobben :icon_redface: Kos deg masse med lille gutten, de vokser så alt for fort! Lille Selma Louise her er allerede 3mnd :hmm:

Skrevet

Takker og bukker og nikker og neier! Vi synes jo han er skrekkelig søt selv, og suger til oss alle komplimenter. Jeg driter til og med i om dere juger. :icon_redface:

Stakkars Fyda er litt understimulert, ting går i ett her, og vi vurderer å gi henne en uke eller to på feriekoloni til onkel i Porsgrunn. Men hun liker Heljar ganske godt egentlig. Han får seg en slikk i panna i ny og ne, men det mest spennende er nok bæsjebleiene. :icon_redface:

Grattis med den lille jenta di også, Elin! Ja, jeg skjønner jeg må bli flinkere til å ta bilder, jeg synes han har vokst allerede. :hmm:

Skrevet

Gratulerer Mari! :icon_redface: Kjempe nydelig, ble "ikke" babysyk no nei :icon_redface:

Flere som er babysyke ja!? :hmm:

Han var døøødssøt! Hadde aldri gjetta at han var nyfødt nesten :hmm:

Super duper gratulererer!

Skrevet

*sooole seg i glansen* I :icon_redface: you guys! :icon_redface:

Jeg må prøve å få knipset et av surleppa hans og. Den dukker opp innimellom og er usedvanlig sjarmerende og en smule overdramatisk. :hmm:

Gratulerer! :hmm: Og for et vakkert og uvanlig navn! Har det noen spesiell betydning, herkomst eller lignende?

Fra Wiki

"Heljar er et mannsnavn som stammer fra norrønt og betyr «den pene, mektige og sterke krigfører». Det var ansett som et meget navn pent og det var en stor ære å bli nanvgitt dette navnet."

Vi er veldig fornøyd med navnet, men i brukte helt fram til siste stund før vi bestemte oss. Det er veldig sjeldent (ca 50 stk i Norge, ingen født de siste 10 årene visstnok) , så det kan vel oppfattes som litt vel sært, men det får så være. Han kan ikke være noe annet enn en Heljar rett og slett. :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...