Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor mange kg mat spiser din hund i mnd?


Theri

Recommended Posts

Skrevet

Går en stk 15kilos-sekk på 2 mnd, altså 7,5 kilo per mnd.

Labrador, drøyt 30 kilo (+ / - alt ettersom nivå på aktivitet).

Pro plan laks&ris.

Skrevet

ca 15-18 kg tørrfor og litt vom og hundemat i tillegg...

Royal canine

Hovawart hanne i vokseperioden litt over ett år gammel, har ikke veid han i det siste men tipper han ligger rett under 40 kg nå

Skrevet

Oj shit jeg har aldri regna på det før, så fikk litt sjokk da jeg regna det ut. :D

Jeg forer da på Vom og hundemat

Nitro: Spiser i gjennomsnitt ca 36 kg mat i måneden. Han er en greyhound på ca 38 kg. Får imellom 1000 gram og 1500 gram om dagen. Men det kan variere litt.

Chanti spiser ca 20 kg i måneden og hun er en dobermann på ca 36 kg. Får ca 600 gram om dagen.

Så det går endel mat ja. hehe

Skrevet

Fôr/mnd: ca. 15 kilo på performance tørrfor / ca. 25 kilo på V&H

Rase: Belgisk fårehund, groenendael

Vekt: Er litt tynn nå, men har en matchvekt på 31 kg.

Fôr/mnd: Går vel ca. 1 sekk på 1,5 måned tror jeg? Er faktisk ikke sikker med henne enda.

Rase: Belgisk fårehund, groenendael

Vekt: Vokser fortsatt, men er nok en 15 kilo nå tipper jeg.

Skrevet

Hvor mange kg tørrfor spiser din hund i mnd?

Hvilken rase er det, og hvor mange kilo veier hunden?

Null tørrfor.

Staffordshire bull terrier, for tiden ikke helt i form med sine 17,5-18kg..

Bruker Vom og Hundemat, ca 500g om dagen nå, dette for å få ned vekta.. Når riktig vekt er oppnådd havner vi vel på ca 750g om dagen.

Altså ca 15kg mat i mnd pr. nå..

Ca 22kg når han er tilbake i riktig form..

Skrevet

Ikke sikker,men mellom 30-35kg tørrfor tenker jeg og litt v&h.

Berner 50kg og schafer 38kg

Ble veldig usikker nå...kjøper nytt når det nærmer seg tomt liksom...

Skrevet

Gikk litt fort i svingene her kanskje? Dalmatiner på 6 kg :D

Merkelig, det var forandret til phalene (for jeg skrev stor i parentes) jaja.. men bra du la merke til det :D

Skrevet

Vi fôrer litt blandet på V&H og tørt. Han får to måltider for dagen, varierer om han får to med V&H, eller ett av hver. Et måltid V&H er ca 250gr, og et måltid tørt er ca 160 gr (et nesten fullt RC-målebeger). Ellers får han av og til rått, varierer en del hvor mye han får da.. Sist fikk han ca 200gr svinekjøtt m/bein + ca 200 gr fisk m/ skinn og bein.. Av og til får han et egg over maten, og så kommer jo evt treningsgodis (om ikke jeg bruker tørrfôr til trening) og tyggebein i tillegg (og olje). Pelsen er ca 26 kg, slank og i middels aktivitet.

Ser fra en del innlegg her at han får lite mat ift str.. :D

Edit: så ja, om vi hadde fôret han rent på V&H hadde han fått ca 1/2 kg dagen = ca 15 kg i måneden, og på rent tørrfôr: 160grx2 = 320 gr dagen = ca 9,5-10 kg i måneden.. Men tror at om vi skulle fôret på rent tørrfôr, så måtte han fått litt mer enn 2x160 gr.

Skrevet

Null tørrfor.

Staffordshire bull terrier, for tiden ikke helt i form med sine 17,5-18kg..

Bruker Vom og Hundemat, ca 500g om dagen nå, dette for å få ned vekta.. Når riktig vekt er oppnådd havner vi vel på ca 750g om dagen.

Altså ca 15kg mat om dagen pr. nå..

Ca 22kg når han er tilbake i riktig form..

Siden vi er litt på ertern, liksom :D Ikke rart at bikkja er litt feit, kanskje...

Her bruker vi i underkant tre måneder på 15 kilo fordelt på to hunder. De får litt V&h og en dæsj yoghurt naturell blandet i, hvis jeg har. De er i godt hold begge to, men nå når Fibi er helt nedrøyta er hun rimelig slank, likevel :D

Skrevet

Jeg har ikke peiling egentlig, men tenker en 15 kg sekk holder seg i to- to og halv mnd. Hun er drøy i kosten, og får hun mer ender hun opp feit :D Atm, så er hun perfekt. (Går endel middagsrester osv, dt skal sies)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...