Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes Sleepless Malice II, "Ikke"


Recommended Posts

Skrevet

Endelig er valpene født, og mange av dere vet jo allerede at jeg har ventet på en kelpietispe fra Jeanette.

DeepEyes Sleepless Malice II skal hun hete på stamtavlen, og jeg kommer til å kalle henne for "Ikke" (dessverre ikke Alice :D ).

Hun ble født i natt, og vi har allerede "hilst", siden jeg sitter barnevakt for Talli og valpene mens Jeanette er på jobb.

Jeg kommer til å ha henne på halvfôr, så Jeanette skal ha ett kull på henne om hun oppfyller Jeanette sine krav smile.gif

Jeg kommer til å satse på LP og bruks med henne.

39902_463138561302_530141302_7019801_5005074_n.jpg

DeepEyes Sleepless Malice II :icon_redface::whistle:laugh.gif:yes:

  • Svar 651
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

NKK Hamar i dag! 14 mnd gammel og opprykk til LP3, og det med 0 på fellesdekk! Har ikke karakterarket her, men hun fikk 10 på fri ved foten, innkalling med stå, apportering, hopp over hinder, avst

Tusen takk Har dessverre ikke film! Fellesdekk: 0 - vi gikk ut av ringen og opp trappene. Etter å ha stått der i 2 sekunder hører jeg "brrrrrrp!" opp trappene og der kommer Ikke halvsmygende, men

Her er film fra treningen i dag! Vi har hatt en lang pause i vinter, så fremgangen er ikke så stor. Er allikevel superfornøyd med hvordan avstanden hennes har blitt! http://www.youtube.com/watch?v=5

Skrevet

Grattis!

Litt OT, meeen. Hva er forskjellen på halvfor, for og deleier? Det virker som det går ut på det samme.. Hunden bor og trenes av den som har daglig omsorg, og somregel oppdretter skal ha et kull på hunden om den oppfyller kravene oppdretter vill ha. Og etter kullet eller at hunden har fylt 4 år eller no blir hunden overført til fult eierskap av den som har daglig omsorg...

Skrevet

Takk!! :whistle: Jeg skal ikke gjøre feilene jeg gjorde med Cita, og jeg skal ikke gjøre feilene jeg gjorde med Tia, så da blir dette selvsagt en perfekt hund :lol:

Kristiin: De fleste skiller jo på halvfôr og helfôr. Ofte er det slik at ulike oppdrettere har ulike fôrvertsavtaler :icon_redface:

Guest janson
Skrevet

Gratulerer så mye! :icon_redface: Og navnet Sleepless Malice var jo bare fantastisk kult! Skal bli moro å følge henne.

Skrevet
:icon_redface:! Gleder meg til å se bilder når hu er noen uker eldre, men hun blir sikkert ikke noe styggere! Hu er vel i verste pøbelalder når jeg kommer hjem fra Italia igjen så da gleder jeg med til å kose masse med hun! :whistle:
Skrevet

Gratulerer med prinsesse VilIkke! Det der tror jeg blir en frøken med bestemte meninger, hun hadde ganske mye lyd i seg allerede nå :whistle: Som jordmorassistent er jeg selvfølgelig veldig spent på å se utviklingen til dem alle :icon_redface:

Skrevet

Gratulerer så mye med valpefrøkna! :icon_redface:

Må være fantastisk å få møte valpen sin når den er bare få timer gammel :lol:

"Planene mine for Ikke er veldig store." Det er lett å lese feil med det navnet gitt :whistle:

Jeg måtte også lese den to ganger gitt :yes:

Skrevet

Grattis!

Litt OT, meeen. Hva er forskjellen på halvfor, for og deleier? Det virker som det går ut på det samme.. Hunden bor og trenes av den som har daglig omsorg, og somregel oppdretter skal ha et kull på hunden om den oppfyller kravene oppdretter vill ha. Og etter kullet eller at hunden har fylt 4 år eller no blir hunden overført til fult eierskap av den som har daglig omsorg...

En deleier har vel på en måte mer h*n skulle sagt feks i forbindelse ved paring osv. Det ligger egentlig litt i ordene deleier og forvert.

Endelig ble det offisielt! Gleder meg til å bli kjent med Ikke. :icon_redface:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...