Gå til innhold
Hundesonen.no

Regndekken


Recommended Posts

Vi er på campingtur nå, og hittil har vi vært heldige med regnet. Men jeg kan jo forestille meg at våt hund i telt ikke er så gøy, så da tenker jeg at jeg skal ha regndekken klart til neste tur. Hunder er jo vantette, og sommerregn skader ingen, men jeg innser jo at til campingbruk er det ganske praktisk, han bruker en evighet på å bli tørr, selv etter et par håndduker.

Vel, det jeg er på jakt etter er ett rent regndekken, altså ikke kombinert med varmedekken (har vinterdekken fra dogman som også er vanntett), trenger ikke noe som varmer opp, så det skal jeg ikke ha.

Så på ruffwear k9 overcoat i dag, men var jo tynt fôr i den. Er kanskje ikke til å unngå? Erfaringer med denne? Den hadde ikke krage, men det er kanskje ikke noe problem? Ser bare for meg at vannet renner ned på ryggen, men skal jo sitte stramt da.

Såh, kjære soniser, tips og erfaringer? :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips :thumbsup: Petshopgirls sine var kule, men synes det var litt dyrt og, jeg blir nødt til å kjøpe et større vinterdekken i år, så vil heller legge pengene i det- er ikke så ofte det kommer til å bli brukt. Det fra hooks var jo veldig rimelig da! Hetten går det sikkert ann å klippe av på en grei måte? Men litt kult og da haha :innocent: Bra det er ufôret.

Eneste er at jeg finner ikke hvordan man velger riktig størrelse, er det lengden på ryggen det er snakk om? Isåfall går det bare til 50, og han må ha 65 i dekken :/ *lete etter tabell*

Paws, ja det var noe sånt jeg hadde sett for meg, bare noe enkelt og greit :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De fra Høøks skal jeg prøve neste gang.

JEg kjøpte det fra Hurrta og er fornøyd, men er litt merkelig passform på de.. for stort over alt, men virker ikke som hun får strekt bena skikkelig. Men solid da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har veldig god erfaring med Hurtta pro regndekkenet, det kan justeres i både i hals og midje og sitter perfekt på min hund. Det er veldig solid og helt regntett. Nå er Sølve ganske dyp i bringen, smal over ryggen og kvaderatisk i kroppen. De fleste dekken jeg prøvde på han var enten tispedekken eller for vide i ryggen så det er nok greit å prøve flest mulig før du kjøper. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har veldig god erfaring med Hurtta pro regndekkenet, det kan justeres i både i hals og midje og sitter perfekt på min hund. Det er veldig solid og helt regntett. Nå er Sølve ganske dyp i bringen, smal over ryggen og kvaderatisk i kroppen. De fleste dekken jeg prøvde på han var enten tispedekken eller for vide i ryggen så det er nok greit å prøve flest mulig før du kjøper. :icon_redface:

Det dekkenet har Mini også,veldig fornøyd med det.Helt vanntett og bra krage sånn at han ikke blir våt i nakken :thumbsup:

Her er et bilde av det:

DSC00190a-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips :innocent: Petshopgirls sine var kule, men synes det var litt dyrt og, jeg blir nødt til å kjøpe et større vinterdekken i år, så vil heller legge pengene i det- er ikke så ofte det kommer til å bli brukt. Det fra hooks var jo veldig rimelig da! Hetten går det sikkert ann å klippe av på en grei måte? Men litt kult og da haha :thumbsup: Bra det er ufôret.

Eneste er at jeg finner ikke hvordan man velger riktig størrelse, er det lengden på ryggen det er snakk om? Isåfall går det bare til 50, og han må ha 65 i dekken :/ *lete etter tabell*

Paws, ja det var noe sånt jeg hadde sett for meg, bare noe enkelt og greit :banana:

Jeg tror det er rygglengden det er snakk om. da blir det vel for lite ja :drool: Jeg er også fornøyd med Hurtta sitt regndekken, sitter veldig bra på min hund ihvertfall. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle kjøpe hurtta pro varmedekken i vinter, passet perfekt, bortsett fra at flappen gikk over tissen hans, og slik kan vi jo ikke ha det... så om det er samme passform så utgår det :icon_redface: Men jeg kan jo prøve en mindre størrelse forsåvidt da, og se hvordan det sitter. :thumbsup:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg drømmer også om regntøy til "dyret"! :icon_redface:

Tenker å låne en symaskin snart, for å eksperimentere med plastfrotté-laken som regntøymateriale til hunden min (Plastfrott´€ kort frotté på oversiden, myk, solid plast på baksiden. Man bruker det vanligvis for å beskytte madrasser mot urin/blod.).

Materialet passer fint på oversiden av hunden, men om hun skal holdes tørr også på magen, er det muligens litt for tykt. - Hva tror dere, dere som evt.har prøvd å sy til hund (eller barn) med plastfrotté ? Jeg tenkte å ha minst mulig sømmer, og lime/teipe de som er så godt som mulig.

Hmmm.... Jeg setter meg i tenkeboksen, og legger inn et bilde av produktet, såfremt jeg får til noe som kan brukes, da. :thumbsup:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg drømmer også om regntøy til "dyret"! :innocent:

Tenker å låne en symaskin snart, for å eksperimentere med plastfrotté-laken som regntøymateriale til hunden min (Plastfrott´€ kort frotté på oversiden, myk, solid plast på baksiden. Man bruker det vanligvis for å beskytte madrasser mot urin/blod.).

Materialet passer fint på oversiden av hunden, men om hun skal holdes tørr også på magen, er det muligens litt for tykt. - Hva tror dere, dere som evt.har prøvd å sy til hund (eller barn) med plastfrotté ? Jeg tenkte å ha minst mulig sømmer, og lime/teipe de som er så godt som mulig.

Hmmm.... Jeg setter meg i tenkeboksen, og legger inn et bilde av produktet, såfremt jeg får til noe som kan brukes, da. :icon_redface:

Det høres jo lurt ut :banana: Håper du tar bilder hvis du setter igang! :thumbsup:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aha det skal jeg søke opp Paws, takk for at du så etter merket :)

Kifani ja, var visst noen innlegg jeg ikke fikk med meg her. Det skal jeg vurdere altså, slettes ikke dumt! Takk!

Eneste er at jeg synes det er litt styr med spesialbestilling, blir gjerne så dyrt... (men aldri bestilt derfra før da).

Jeg fant noen her http://www.febo.no/subdet6.htm

(regnfrakk lorient), men man kan jo ikke bestille, og står ikke pris heller. Synes det var litt stilig :) kanskje jeg får spørre på dyrebutikken om de kan fikse.

Det trixie-dekkenet høres veldig greit ut egentlig, men finner ikke noe slikt noe sted... æsj, dårlige google-skillz i dag :lol:

Også ser jeg litt på dette http://www.hundekroken.no/ds_product_info.php?cPath=56&products_id=454, er jo på tilbud, men det tror jeg blir litt varmt. Og det er jo ikke et regndekken sånn sett, jeg tenker at noe glatt stoff må være bedre.

edit; der ja

dette du mente paws? http://www.trixie.de/trE/thtml/detail_iframe.html?SPC=&dispkat=&kattree=185-464&firstp=&aid=53502&kattree=185-464&pkat=185

Ikke pent akkurat, men samme det, så lenge det holder ham tørr og er passe billig (og det må vel den plastikkdingsen være vel)

Edit 2

je, Lorient dekkenet er også fra trixie! Da må det jo gå an å spørre i dyrebutikken om de kan ta inn, de har jo andre trixieting der :aww:

http://www.trixie.de/trE/thtml/detail_iframe.html?SPC=&dispkat=&kattree=185-464&firstp=11&aid=55954&kattree=185-464&pkat=185

Dette http://www.trixie.de/trE/thtml/detail_iframe.html?SPC=&dispkat=&kattree=185-464&firstp=21&aid=55840&kattree=185-464&pkat=185 var jo heller ikke dumt.

(tenker litt høyt her hahaha)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...