Gå til innhold
Hundesonen.no

Basenji på vift!


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Frustrasjonen bobler, og jeg vet ikke riktig hvor jeg skal starte.

Echo, søtnosen til Mamma, er på besøk siden min mor er på påskeferie.

Han har hatt en stygg tendens til å være "utrbyter-konge", så vi har virkerlig stått på for å basenji-sikre tomten til hans adkomst.

Alt gikk vel de første dagene, og vi har holdt et ekstra øye med han når de er ute på egenhånd, men i dag var han søkk vekk. De andre hundene var i hagen som vanlig.

Jeg løper ut og leter, uten hell med en gang.

Etter en halvtimes tid kommer en fornøyd jent-unge på en 17-18 år drassende med både han og sin lille hvite puddel.

Puddelen hadde visstnok løpetid, og jentungen hadde synes Echo var slik en kjekk og høflig herremann at hun hadde latt han parre sin tispe. Hun hadde alltid ønsket seg valper var argumentet, og hun mente blandingen ville "slå an". De måtte da bli vakre! Badoodles liksom. Den nye mote-hunden!

Jeg ble helt satt ut. Går det virkerlig an? HVA gjør man i en slik situasjon? Jeg fikk iallefall tak i tlf nr. slik at jeg kan ta kontakt ved en senere anledning.

Kan jeg kreve abort på tispa`? Mot at jeg tilbyr å betale det det koster?

Nå er det vel litt var skyld også, i og med at Echo klarte å rømme (med mindre jentungen har sluppet han ut med viten og vilje???)

Frustrasjonsutbrudd!

Skrevet

Åhjelpes! Aner ikke hva jeg hadde gjort, men jeg hadde ihvertfall IKKE beholdt fatningen der og da! :blink:

Nei, jeg tror jeg hadde slitt kraftig selv! Sitter med hakeslepp her og vet egentlig ikke hva jeg skal svare.. Djises!

Guest Dratini
Skrevet

Hun jenta kan jo ikke være helt god?! Er det mulig???

JOOOOO APRILSNARRRRRRR!! :););)

Var også min tanke... :blink:

Skrevet

Jeg gikk ikke fem på. Det var nemlig noe som ikke stemte her: Yodel ville ikke bare ha notert navnet og så satt seg i en stol. Jeg tipper hun ville satt himmel og jord i bevegelse for å forhindre at disse valpene ble født ...

(Nå får jeg skjegget i postkassa hvis dette ikke er en 1 aprilspøk! :blink: ).

Skrevet

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

Skrevet

*Fnis*

Ok, busted! Men jeg klarte å heve mange øyebryn og senke mange haker tror jeg?? :blink:

Men det ER fakta at Echo er på besøk her, samt at han er en "escape artist", så jeg dro samme spøk på mamma. Hun gikk rett på, og var ganske så sjokkert.

Derfor dro jeg den litt lenger, og sa at jenta var så fornøyd når hun fant ut at Echo var sjampinjong og fullt helsetestet, at hun tilbød å betale normal sprang- og valpepris.

*Flirer*

Det er sjelden jeg har gjort mamsen stum, gett :)

;);) Jeg lurer på om du blir spurt om å passe han flere ganger!

Guest Belgerpia
Skrevet

Leste og tenkte "yeah right" - gikk ut av tråden, leste litt rundt - og måtte lese igjen og tenkte "yeah right" *ler*

Nope, jeg gikk ikke helt på den altså.

Skrevet

Jeg tenkte vel allerede når jeg så tittelen på tråden (og hintingen i akkurat nå tråden om denne tråden) at dette måtte være en aprilspøk. Men er jo ikke gøy å røpe det allerede i første innlegget etter TS sitt. Noen må jo få lov til å gå fem på :blink:

Skrevet

Nope, denne gikk jeg ikke på - men nå er jeg ekstra skeptisk etter å ha gått på en "jeg sitter på legevakta med brukket bein" på Facebook, jeg gikk skikkelig på... :blink:

Skrevet

Du lurte ikke meg, Yodel. ;)

Historien var bra den, men litt for typisk 1.april-spøk. ;)

Jeg har nok opplevd for mange 1.april'er til å tro på utrolige historier på denne dagen.. :blink:

Jeg, derimot...jeg lurte ei venninne i dag. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...