Gå til innhold
Hundesonen.no

ang. "test av nytt skin"


Recommended Posts

Likte ikke dette heller jeg *kresen* , ser litt uferdig ut på en måte, litt billig rett og slett. Slik det er nå er så mye bedre. :ahappy: Men jo da, dette er mer behagelig. Er bare det at de knappene ikke glir skikkelig inn, nesten som man har dratt musa over for å markere teksten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Jeg syns det blir veldig mange forskjellige blåfarger øverst på siden jeg. Hadde det gått an å få reklamen øverst i samme fargen som området rundt forumscinnet? Altså den helt hvit/blå fargen, Da blir den ikke så tydelig heller. Ellers syns jeg den nye versjonen av det nye skinnet er fint, selv om jeg likte det mørkere også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Brukt det nye ganske lenge nå og har forsåvidt vent meg til det. Men.... er det bare jeg som er blind eller ligger ikke mine mld noe sted? Altså pm'er. Jeg får opp mld når jeg får ny, men nå skulle jeg gå inn og svare på nytt på en gammel og nå finner jeg ikke igjen de jeg har fått.... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Brukt det nye ganske lenge nå og har forsåvidt vent meg til det. Men.... er det bare jeg som er blind eller ligger ikke mine mld noe sted? Altså pm'er. Jeg får opp mld når jeg får ny, men nå skulle jeg gå inn og svare på nytt på en gammel og nå finner jeg ikke igjen de jeg har fått.... :lol:

Det står øverst sånn: "Du er logget inn som [brukernavn]" også finner du en liten pil nedover, og deeeer finner du det. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det står øverst sånn: "Du er logget inn som [brukernavn]" også finner du en liten pil nedover, og deeeer finner du det. :lol:

Aaaah, tusen takk damen!! :lol:

Fant det ikke så jeg måtte gå tilbake til den gamle skinsen ei stund og sorry asså, men jeg synes fremdeles den er mye penere, roligere og ser mer proff ut.... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Nei... ikke hvis du bruker en ordentlig nettleser :D

Hva bruker du?

Explorer av ett eller annet slag - den ser imidlertid helt grei ut sånn layoutmessig i firefox - men det fremstår fortsatt som litt rotete (men det kan selvsagt ha noe med alderen min å gjøre)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Da anbefaler jeg at du oppgrader til nyeste versjon: http://www.microsoft.com/upgrade/

Hva mener du med rotete..uvant?

Alternativt bruker Firefox.... *ler*

Næææ - rotete *ler* - Veldig mye forskjellige farger på skrift, forskjellig størrelser på skrift osv. - too much going on på en måte - det er litt "travelt" - men man blir sikkert vant til det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næææ - rotete *ler* - Veldig mye forskjellige farger på skrift, forskjellig størrelser på skrift osv. - too much going on på en måte - det er litt "travelt" - men man blir sikkert vant til det også.

Jeg er helt enig! For mange farger, for mye "rart". Jeg har brukt den nye ganske lenge og jeg overlever jo med den, men foretrekker å beholde den gamle! Nå har jeg byttet tilbake og er veldig lykkelig for det..

Blir det egentlig tatt hensyn til sånt eller er det sånn at det SKAL byttes bare for å bytte, uansett...? En avstemning kanskje...??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Næææ - rotete *ler* - Veldig mye forskjellige farger på skrift, forskjellig størrelser på skrift osv. - too much going on på en måte - det er litt "travelt" - men man blir sikkert vant til det også.

Hurra! Fant ut hvordan jeg byttet til det gamle :D

Den nye versjonen fikk jeg veldig vondt i hodet av. Tror det er for mye skarpe farger, og som Belgerpia skriver det er for mye som skjer på en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Første inntrykket er bra, men jeg savner et skille når man blar nedigjennom menyen (altså, forsiden), syns i grunnen det var "vanskelig" å finne frem når det lå så tett.

Hvor er det du tenker på? Hvilken meny?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes at det har blitt bedre nå. Men synes at understrekingen under forumene gjerne kunne være på den nye også sånn at det er litt lettere å finne frem, det føles litt tyngre å finne frem dit jeg vil synes jeg. Sånn bortsett fra de tingene så synes jeg det er et fint design selv om det gamle var mye mer behagelig og skilte seg mer ut i mengden av forum :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg begynner å bli vant til det nye skinnet, men synes fremdeles det er litt vel mange blåfarger. Som Belgerpia sier; det er litt mye som "foregår".. :)

Ellers har jeg de siste to dagene blitt logget ut i hytt og pine igjen.. :lol: Nesten hver gang jeg trykker meg inn på en ny side (forum, tråd, svar..) så blir jeg logget ut og må logge inn igjen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg begynner å bli vant til det nye skinnet, men synes fremdeles det er litt vel mange blåfarger. Som Belgerpia sier; det er litt mye som "foregår".. :lol:

Akkurat det jeg hadde tenkt til å skrive. Skinnet er egentlig helt greit det, men det ser litt rotete ut når det er såpass mange forskjellige blåfarger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...