Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.6k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Denne tråden har jeg ikke sett før! Jeg liker også å tegne!!  Nå er det riktignok en liten stund siden sist, nærmer seg vel snart året for siste tegningen.. Tidsklemma. Men skal snart sette igang igje

Tegnegleden er for meg utrolig givende. Ekstra mye når andre gleder seg over tegnearbeidet mitt. Jeg er så heldig å få tegne mange forskjellige motiv på bestilling, men det jeg liker absolutt best å t

Denne tråden er jo dau! Her er en tegning jeg tegna til broshan, som drømmer om vorsteh Referansebilde fra vom og hundemat:

Posted Images

Skrevet

tingen är den att jag inte har sånn cd ting på pc:n min, vilka tegnebrett finns som funkar att installera automatiskt utan cd-rom?

Min cd ting er ødelagt, så jeg fant rett å slett driveren på nett. :thumbs: Ikke så vanskelig, i grunn.

Skrevet

tingen är den att jag inte har sånn cd ting på pc:n min, vilka tegnebrett finns som funkar att installera automatiskt utan cd-rom?

Jeg plugga bare inn USB'en fra tegnebrettet - og vips fungerte det utmerket helt uten CD- installasjon. Jeg har Windows 7.

Guest Michellus
Skrevet

*klippe klippe klippe klippe*

Utrolig fint du la ut en sånn tutorial, TUSEN TAKK! Nå vet jeg at jeg hvert fall skal ha meg tegnebrett for julepenga :thumbs:

Guest Michellus
Skrevet

Siriiii , jeg vil seee!

Edit:

Jeg har prøvd litt til jeg :thumbs: Den som gir seg er en dritt, eller noe

Synes det ble bra jeg! :)

Det er jo en egen kunst å tegne på pc, synes dere alle er kjempeflinke jeg! Også dere som tegner for hånd :thumbs:

Skrevet

Siriiii , jeg vil seee!

Edit:

Jeg har prøvd litt til jeg :icon_cry: Den som gir seg er en dritt, eller noe

68515_10150101514310586_632600585_7934097_6485525_n.jpg

Det er jo en bra start :whistle:. Jeg herpa tegningen min, så den ble bare tull, men jeg skal forsøke en gang til. Noe sier meg at lang pels blir en utfordring *ler*.

Utrolig fint du la ut en sånn tutorial, TUSEN TAKK! Nå vet jeg at jeg hvert fall skal ha meg tegnebrett for julepenga :lol:

Enig :lol:. Jeg er skikkelig dårlig på å bruke layers og utnytte de mulighetene som finnes, men nå skal jeg virkelig ta meg litt sammen :lol:.

Denne laget jeg for noen år siden i ArtRage - jeg bare "flytta" litt på fargene liksom *ler*. Jepp, jeg vet - bittelitt amatør, men arti læll :lol:

roser04b.jpg

Skrevet

Må nesten få lagt ut julekortet IW har laget for oss. Forstår ikke hvordan hun (og dere) får det til, er mektig imponert og superfornøyd!

kingwanasnotext.jpg

  • Like 1
Skrevet

Veldig bra det der da RTL! :whistle: Jo mer du tegner nå jo bedre blir du også! :lol:

Og rosa var veldig fin Siri! :lol: Likte effekten bildet fikk jeg :icon_cry:

Og kortet IW laga er kjempefint! :lol: Morro med litt personlige kort istedet for de vanlige :lol:

Guest Michellus
Skrevet

Siri: Rosen ser jo ut som et maleri, veldig pent indeed :whistle:

Yodel: Skikkelig harmonisk, vinteraktig og nydelig julekort :icon_cry:

Skrevet

*Klippe kort*

:icon_cry::whistle: Kjempe bra! Utrolig hvordan dere klarer det. HAr sett på alle tegningene i denne tråden og dere er virkelig flinke altså! :lol:

Skrevet

Syns jeg det tar aaaalt for lang tid med alle de teite detaljene :lol:

Men jeg har kommet "et lite stykke på vei", tror jeg...

148209_10150101598710586_632600585_7935367_7078654_n.jpg

Synes du er godt på vei jeg! Det hjelper med detaljer ja :lol::whistle: Detaljer er noe herk..! Det tar aaaalt for lang tid og jeg kan miste tålmodigheten mange ganger.. :lol: Ofte vil man bare gi opp sånn halvveis i tegninga fordi det aaaldri blir ferdig (føles det som ihvertfall..) :icon_cry:

Skrevet

Synes du er godt på vei jeg! Det hjelper med detaljer ja :lol::whistle: Detaljer er noe herk..! Det tar aaaalt for lang tid og jeg kan miste tålmodigheten mange ganger.. :lol: Ofte vil man bare gi opp sånn halvveis i tegninga fordi det aaaldri blir ferdig (føles det som ihvertfall..) :icon_cry:

Ja, skikkelig dritt *fnis*, jeg blir gaaal, så blir jeg aldri forøyd :lol: heheh

Skrevet

Må nesten få lagt ut julekortet IW har laget for oss. Forstår ikke hvordan hun (og dere) får det til, er mektig imponert og superfornøyd!

kingwanasnotext.jpg

Wow :icon_cry:

Nydelig :whistle:

Masse fint her!

Skrevet

Herregud det av Zima var nydelig! Liker og godt at det ser tegnet ut, som et maleri nesten. Kjempebra. Du må gjeeerne prøve deg på Casper! :icon_cry:http://vandalmis.wordpress.com/2010/10/07/oktober/ synes de hodebildene har så fine farger.

Nei nå må jeg skjerpe meg og ta frem tegnebrettet, selv om det kommer til å bli en tålmodighetsprøve med den treige dataen.

Guest Michellus
Skrevet

Pleier dere å holde på med flere ting om gangen? Eller fullfører dere et prosjekt før dere begynner på et nytt?

Når jeg tegna som mest, så varierte det. Spørs egentlig på hvor motivert jeg var for akkurat den tegningen. Noen ganger kunne jeg bruke flere timer på ett bilde, mens et annet ble tegna på i kanskje 10 minutter før jeg bestemte meg for å fortsette senere :icon_cry:

Skrevet

Tegner litt forskjellig egentlig.. Noen ganger kanjeg sitte hele kvelden på ett bilde. Andre ganger som misheru sier, så bruker jeg 15 min før jeg blir dritlei.. :icon_cry: Så da er det greit å ha litt å variere med.

Skrevet

Prøver som regel å ikke ha for mange tegninger på en gang. Det er lett at jeg bare glemmer i en eller blåser i en da.. så prøver å gjøre meg ferdig og ikke ha noe veldig mye mer enn 2 jeg holder på med. Legger jeg noe fra meg for lenge så er det stor sjans for at den aldri blir sett på igjen :icon_cry:

Skrevet

Det er jo veldig bra til å være den første :icon_cry: Hvis jeg skal gi noen "kritikk" så blir det vel at områdene med forskjellig farger ser litt flate ut, altså at det ser bare ut som èn flate med farger. Men det finner du ut av etterhvert som du blir vant med forskjellige teknikker osv :whistle:

Skrevet

Ok, jeg blir jo så lett miljøskadd, så jeg måtte jo bare prøve.... Første utkast - og det får holde i kveld tror jeg :icon_cry:. Men så aner jeg jo ikke hva jeg gjør videre, men antar det da er pirkearbeidet starter :whistle:

33811_178241455536405_100000516542715_557230_4524789_n.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



×
×
  • Opprett ny...