Gå til innhold
Hundesonen.no

Mens vi venter på en basenji


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Nå klarer jeg ikke holde meg lenger... Måtte lage ventetråd. Her er da altså mitt planlagte impulskjøp. :banana: Planlagt fordi jeg har siklet på rasen leeeeenge, impuls fordi jeg måtte hoppe på muligheten når jeg fikk den.

Så da er det klart, jeg venter på en liten sort og hvit basenji fra Kingwanas. Stamtavlenavn blir sansynligvis Kingwanas gentle winterknight, hverdagsnavnet skal være Kasko. Er ikke avgjort hvem av de to nydelige guttene som blir min enda - det får jeg vite etterhvert som de utvikler seg. Kullbroren til Kasko skal nemlig bli stor stjerne, mens Kasko egentlig bare skal være maskott og vise seg litt innimellom når Yodel tar han med eller jeg moter meg opp til å stille selv.

Planene for Kasko er at han skal være lekekompis til Kahlo, han skal få teste lc når han blir stor nok, og jeg har veldig lyst til gå blodspor med han. Ellers så blir jobben hans å være lapdog og rakkerfant. Og mulig han blir vist frem om jeg overvinner nervene mine eller noen andre stiller han for meg.

Stjeler uhemmet fra oppdretters hjemmeside:

Mamma Mille:

N u Ch SBOS Kingwanas Entertaining Story

Mille_head_edited-1.jpg

Pappa Tommy:

BISS, BIF Am Ch Jasiri-Sukari Juri Maguire MC, LCX II, CGC

Tommy%20PKC%20Fade.jpg

Hele gjengen:

millekullnyf4.jpg

Guttaboys:

Svart gutt nr 1:

millekullsgh.jpg

Svart gutt nr 2:

sg.jpg

"Bare" 7 uker igjen å vente... :banana: :banana: :banana:

Alle bilder er hentet fra:

http://www.kingwanas.com/

  • Svar 212
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hihi, bra! Godt valg! Én hund er nemlig alt for lite! :banana:

Ikke ofte man får mulighet til å følge hunden sin så fra begynnelsen heller! :banana:

Tror du og Kahlo blir lykkelige som tre (eh....)! :banana:

Skrevet

Hyyyl! Så gøy! :banana: Det er så bra at valper fra "sonenkull" havner hos soniser, for da får man jo virkelig fulgt dem :banana: Dette blir spennende, grattis :banana: Planlagte impulser er det beste! *titte ned på Casper*

Skrevet

Åh, grattis så mye Anette! Sånne korthårete sorthvite er jo bare aldeles nydelige! Jeg kommer til å synes han ligner på Bacon jeg, og bare det er jo et megakompliment i seg selv. :banana:

Jeg vil også ha en Basenji en gang kjenner jeg. Gleder meg masse til å høre om livet hans framover! :banana:

Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner! Gleder meg noe vanvittig!

Tror Kahlo kommer til å syns at en sånn sort og hvit sak er skrekkelig artig, men veldig spent på å se om hun syns det er så gøy at den skal bo her i starten. :banana:

Mari: Å bli sammenlignet med Bacon er definitivt ikke ille. :banana:)

OG ja, alle hans sprell og påfunn blir nok publisert her. Mistenker vel at han kommer til å gi meg noen grå hår. :banana:

Skrevet

Jaa :banana: Endelig laget du tråd :banana:

Kasko var et skikkelig kult navn!

Gleder meg sånn til alle nydlingene blir større så vi får vite hvem han er :banana:

Syntes du må ta han med å hilse på Ellie, Bestas meg og Philip en dag hvis vi får sjansen :banana:

Skrevet

Sånn en fin tråd du laget! -Og igjen: Kasko er bare det kuleste navnet!

Også en liten forklaring på bilde-kvalitets forskjellen mellom hannhund 1 og 2. De klarte nemlig å "Bytte plass" i køen når jeg tok "nyfødt-bilde" av dem, med det resultat at Hann 1 ble fotografert 2 ganger, mens hann 2 slapp unna (ugangen starter tidlig, skjø). Derfor måtte jeg be förvert om å ta noen bilder av hann 2 med sitt kompaktkamera whistle.png

Runde to slapp ingen av de unna. Bilder kommer snart!

Skrevet

Jeg har alt meldt meg litt frivillig til å stille. Selv om jeg har meldt meg mer frivillig til å dra med Rak på valpeshow og dytte henne inn i ringen om det trengs. *flire* :banana:

Neida, jeg er ikke fullt så slem, men, valpeshow er jo kjempegøy, det er liksom ikke så nøye der. Har da sett en pomeranian som dro seg ut av båndet og løp tulling i ringen, det gjorde ikke noe det, eier fikk vise ham likevel, h*n, og pommen ble jaggu BIR. (i sterk konkurranse med seg selv) :banana:

Skrevet

Weeeheee dette blir moro! :banana: Gleder meg til å hilse på den lille, og blir absolutt med deg på valpebesøk :banana:

Og Kasko var et genialt navn da!

Aner du at du trenger "kasko forsikring" eller?

Skrevet

Så spennende! Kjekt at valper fra sonenkull blir på sonen, gleder meg til å følge med denne lille rynkebebisen, hvem han enn blir. :banana:

Enig! Blir kjempemoro å følge Kasko fremover!!

Skrevet

Sånn en fin tråd du laget! -Og igjen: Kasko er bare det kuleste navnet!

Også en liten forklaring på bilde-kvalitets forskjellen mellom hannhund 1 og 2. De klarte nemlig å "Bytte plass" i køen når jeg tok "nyfødt-bilde" av dem, med det resultat at Hann 1 ble fotografert 2 ganger, mens hann 2 slapp unna (ugangen starter tidlig, skjø). Derfor måtte jeg be förvert om å ta noen bilder av hann 2 med sitt kompaktkamera whistle.png

Runde to slapp ingen av de unna. Bilder kommer snart!

:banana: :banana: Gutta konspirerer mot deg allerede rett etter fødselen - dette lover bra. :banana:

Tusen takk for gratulasjoner! Vi vil hilse på og sosialisere med flest mulig, lille basselusken skal nok få mulighet til å sjarmere alle som vil i senk. :banana:

Stjal et nytt oversiktsbilde fra avlsforumet jeg:

post-1157-1261177091991.jpg

De er en uke gamle nå.

Ang. utstilling: Hihi jeg har jo veldig lyst til å stille han selv - men jeg syns det er dritskummelt... har ikke stilt hund på mange mange år og det har ikke blitt mindre skummelt med årene. :banana: Kanskje jeg kan våge meg til et valpeshow - kanskje!

Skrevet

Yey, så morsomt:D Basenjiene er bare knall, knall, knallfine, og de passer nok til deg og den sorte damen ellers og vil jeg tro. Snakker vi forresten full kasko eller delkasko her? :banana:

Skrevet

Yey, så morsomt:D Basenjiene er bare knall, knall, knallfine, og de passer nok til deg og den sorte damen ellers og vil jeg tro. Snakker vi forresten full kasko eller delkasko her? :banana:

Ingenting er da vel delt når det kommer til Anette! :banana::banana:

Jenter, jenter.. alle ser jo at dette helt klart er en minikasko. :banana:

Skrevet

Altså, jeg er så missunnelig at jeg blir grønn bare av å se emnetittelen på denne tråden! Jeg vil også ha en liten sorthvit sak, men jeg er ikke på langt nær klar for en livlig liten sak. Får holde meg til store drog noen år til... Grattis med marsvinet, og Kasko var et fantastisk stilig navn :banana:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...