Gå til innhold
Hundesonen.no

Mens vi venter på en basenji


Raksha

Recommended Posts

Nå klarer jeg ikke holde meg lenger... Måtte lage ventetråd. Her er da altså mitt planlagte impulskjøp. :banana: Planlagt fordi jeg har siklet på rasen leeeeenge, impuls fordi jeg måtte hoppe på muligheten når jeg fikk den.

Så da er det klart, jeg venter på en liten sort og hvit basenji fra Kingwanas. Stamtavlenavn blir sansynligvis Kingwanas gentle winterknight, hverdagsnavnet skal være Kasko. Er ikke avgjort hvem av de to nydelige guttene som blir min enda - det får jeg vite etterhvert som de utvikler seg. Kullbroren til Kasko skal nemlig bli stor stjerne, mens Kasko egentlig bare skal være maskott og vise seg litt innimellom når Yodel tar han med eller jeg moter meg opp til å stille selv.

Planene for Kasko er at han skal være lekekompis til Kahlo, han skal få teste lc når han blir stor nok, og jeg har veldig lyst til gå blodspor med han. Ellers så blir jobben hans å være lapdog og rakkerfant. Og mulig han blir vist frem om jeg overvinner nervene mine eller noen andre stiller han for meg.

Stjeler uhemmet fra oppdretters hjemmeside:

Mamma Mille:

N u Ch SBOS Kingwanas Entertaining Story

Mille_head_edited-1.jpg

Pappa Tommy:

BISS, BIF Am Ch Jasiri-Sukari Juri Maguire MC, LCX II, CGC

Tommy%20PKC%20Fade.jpg

Hele gjengen:

millekullnyf4.jpg

Guttaboys:

Svart gutt nr 1:

millekullsgh.jpg

Svart gutt nr 2:

sg.jpg

"Bare" 7 uker igjen å vente... :banana: :banana: :banana:

Alle bilder er hentet fra:

http://www.kingwanas.com/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 212
  • Created
  • Siste svar

Åh, grattis så mye Anette! Sånne korthårete sorthvite er jo bare aldeles nydelige! Jeg kommer til å synes han ligner på Bacon jeg, og bare det er jo et megakompliment i seg selv. :banana:

Jeg vil også ha en Basenji en gang kjenner jeg. Gleder meg masse til å høre om livet hans framover! :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for gratulasjoner! Gleder meg noe vanvittig!

Tror Kahlo kommer til å syns at en sånn sort og hvit sak er skrekkelig artig, men veldig spent på å se om hun syns det er så gøy at den skal bo her i starten. :banana:

Mari: Å bli sammenlignet med Bacon er definitivt ikke ille. :banana:)

OG ja, alle hans sprell og påfunn blir nok publisert her. Mistenker vel at han kommer til å gi meg noen grå hår. :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jaa :banana: Endelig laget du tråd :banana:

Kasko var et skikkelig kult navn!

Gleder meg sånn til alle nydlingene blir større så vi får vite hvem han er :banana:

Syntes du må ta han med å hilse på Ellie, Bestas meg og Philip en dag hvis vi får sjansen :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn en fin tråd du laget! -Og igjen: Kasko er bare det kuleste navnet!

Også en liten forklaring på bilde-kvalitets forskjellen mellom hannhund 1 og 2. De klarte nemlig å "Bytte plass" i køen når jeg tok "nyfødt-bilde" av dem, med det resultat at Hann 1 ble fotografert 2 ganger, mens hann 2 slapp unna (ugangen starter tidlig, skjø). Derfor måtte jeg be förvert om å ta noen bilder av hann 2 med sitt kompaktkamera whistle.png

Runde to slapp ingen av de unna. Bilder kommer snart!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har alt meldt meg litt frivillig til å stille. Selv om jeg har meldt meg mer frivillig til å dra med Rak på valpeshow og dytte henne inn i ringen om det trengs. *flire* :banana:

Neida, jeg er ikke fullt så slem, men, valpeshow er jo kjempegøy, det er liksom ikke så nøye der. Har da sett en pomeranian som dro seg ut av båndet og løp tulling i ringen, det gjorde ikke noe det, eier fikk vise ham likevel, h*n, og pommen ble jaggu BIR. (i sterk konkurranse med seg selv) :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn en fin tråd du laget! -Og igjen: Kasko er bare det kuleste navnet!

Også en liten forklaring på bilde-kvalitets forskjellen mellom hannhund 1 og 2. De klarte nemlig å "Bytte plass" i køen når jeg tok "nyfødt-bilde" av dem, med det resultat at Hann 1 ble fotografert 2 ganger, mens hann 2 slapp unna (ugangen starter tidlig, skjø). Derfor måtte jeg be förvert om å ta noen bilder av hann 2 med sitt kompaktkamera whistle.png

Runde to slapp ingen av de unna. Bilder kommer snart!

:banana: :banana: Gutta konspirerer mot deg allerede rett etter fødselen - dette lover bra. :banana:

Tusen takk for gratulasjoner! Vi vil hilse på og sosialisere med flest mulig, lille basselusken skal nok få mulighet til å sjarmere alle som vil i senk. :banana:

Stjal et nytt oversiktsbilde fra avlsforumet jeg:

post-1157-1261177091991.jpg

De er en uke gamle nå.

Ang. utstilling: Hihi jeg har jo veldig lyst til å stille han selv - men jeg syns det er dritskummelt... har ikke stilt hund på mange mange år og det har ikke blitt mindre skummelt med årene. :banana: Kanskje jeg kan våge meg til et valpeshow - kanskje!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yey, så morsomt:D Basenjiene er bare knall, knall, knallfine, og de passer nok til deg og den sorte damen ellers og vil jeg tro. Snakker vi forresten full kasko eller delkasko her? :banana:

Ingenting er da vel delt når det kommer til Anette! :banana::banana:

Jenter, jenter.. alle ser jo at dette helt klart er en minikasko. :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså, jeg er så missunnelig at jeg blir grønn bare av å se emnetittelen på denne tråden! Jeg vil også ha en liten sorthvit sak, men jeg er ikke på langt nær klar for en livlig liten sak. Får holde meg til store drog noen år til... Grattis med marsvinet, og Kasko var et fantastisk stilig navn :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...