Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har vært på flere turer, og skrevet en kommentar om Mannegruppa Ottar.

Skrevet om erfaringer om to raser https://gyldenlykke.wordpress.com/2016/04/10/dalmatiner-versus-golden-retrieverjaktvarianten/

Har blogga igjen. Det gikk litt hardt for seg etter siste blogginnlegg (oppringning av en rekke nummer registrert på fremmede menn), så jeg mista litt piffen, men fanken heller, altså. Trur det er på

Posted Images

Skrevet

Duuu, er du glad i lange hunder? :whistle:

(mulig hun bare ser ekstra lang ut i gresset, men jeg tenkte "Extra" med en gang :lol: )

... Jeg har blogget :)

Det er gresset. Hun er ikke lang ;)

Skrevet (endret)

Bloggen er oppdatert med masse bilder :)

IMG_2258.jpg

Er hun ikke veldig stor blitt? Nora er jo 2 mnd. eldre, og er jo sikkert halvparten :P

Edit: Action er akkurat 1 mnd. og 1 dag yngre! :)

Endret av Anebergen
Skrevet

Oppdatert med en del blogging, galleri og treningsvideo siden sist jeg la ut her. Må le litt av Mana som er så ivrig i starten at hu hopper laaangt forbi meg når jeg ber henne i utgangsstilling :lol:

Skrevet

Jeg har blogget om utstilling- og miljøtrening et par ganger, om Tinka som var i "Vi med Hund", om "potemaling", og om mitt aller første symaskingprosjekt som endte opp med å bli en "pusepose", og lagt ut video av hva vi gjør når lillepusen er syk og ikke vil spise. Jeg har skrevet en artikkel om innekatt vs utekatt, og et innlegg om hva slags mat jeg gir dyra i huset. Jeg har også fullført en serie jeg har hatt gående om "hundene i mitt liv" (med bilder og videoer).Jeg har fått dyra til å posere med elipsemaskina og vektene mine, rett og slett for å få treningsmotivasjon :P

Vi har fullført en konkurranse, og trukket vinner, men har satt i gang en ny konkurranse (Premien er flekkfjerner, samt en overaskelse til dyret) Denne gangen er det en gjettekonkurranse, med video, om hvilket av bikkjetrolla som scorer høyest på en IQ-test. Gøy om dere vil bli med!

blogg1-77.jpg

Søteste saken, som jeg forelsket meg i på trening

Skrevet

Okei, du må prøve å få et oppstillingsbilde av de to ved siden av hverandre en gang! :)

Ja, det skal jeg prøve på med litt hjelp :ahappy: Tone stilte de opp, og Carina tok bilde for noen uker siden :) De står ikke i lag, men da kan du i hvert fall få se henne når hun står oppstilt som en belger :P

Er hun ikke veldig stor blitt? Nora er jo 2 mnd. eldre, og er jo sikkert halvparten :P

Edit: Action er akkurat 1 mnd. og 1 dag yngre! :)

Hun er stor ja :) Tipper hun er 50 cm høy og 15 kg, eller noe :) Extra ligger helt på minstemålet på belger, så hun er ikke så stor som hun ser ut til :)

Skrevet

En stund siden jeg har lagt ut noe på hundesonen nå, så har noen bloggoppdateringer om hund på båt, Chicas merkelige liggeplasser, samt fotografering, babybilder, sjørøverputer og punger. Ta gjerne en titt:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...