Gå til innhold
Hundesonen.no

Billige ID-tags


Recommended Posts

Synes det er drøye priser for en gravert id-tag, betalte 170 kr for den jeg har nå, og har rotet bort halsbåndet der den var... så trenger ny, er så stygt med sånn plastikkdings man henger på nøkler osv :flowers: Den forrige jeg hadde kostet 70 kr, men den er long gone, og jeg synes det er for mye å betale for noe som før eller siden forsvinner.

Så finnes det et sted der de selger slikt rimelig, godt under 50'lappen liksom? Inkludert gravering. Hadde vært greit å ha et par stykker, særlig når man har fjaksen halsbånd.

SSbone.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jammen nå har jeg jo nettopp kjøpt :flowers: Er veldig fornøyd med med det nye i nylon da, så skal nok ha et til slik om en stund :whistle: C og € kan få matchene :ahappy:

Takk for link forresten (*fnis* ) jeg eeelsker fri porto, håper det gjelder norge og.

Edit:

FREE US Postal Service 1st Class Shipping Included With All Orders Shipped to U.S., Canada, APO AE, FPO AP, APO AA, APO AP, PR, US VI Addresses.

;):(:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ebay ja... hadde jeg ikke tenkt på faktisk. Takk :rolleyes2:

Synes ikke det er så pent med brodert inn tlf nr jeg da, synes det er greit å ha en tag jeg kan skifte rundt :)

*jåle jåje*

Jeg er helt motsatt jeg fikser ikke de dingle danglene som henger der og bråker, ikke syntes jeg de er så fine heller..bra at smaken er som baken :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er de så dyre på vanlige dyrebutikker da? Sånne vanlige, formet som hjerter eller hundebein eller whatever.. Mener vi har betalt rundt 50-lappen for våre, har vel 3-4 stykker på div halsbånd og seler.

De koster som regel rundt 150kr ferdig graverte. Har nok brukt over 1000kr på sånne til nå tror jeg! (nå sørger jeg for å ha på nesten hvert eneste halsbånd da :rolleyes2:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøpte mine to på ebay for 2 kr inkl tlf nr på begge sider på begge tagsene, og porto :rolleyes2:

Edit: Du må gå på ebay.no, for der får du opp alt som sendes til Norge.. Og du får det i norske priser,så får du deg ikke en overaskelse når portoen plutselig er tre dobblet fordi det står pris på porto til usa f.eks.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine tags bråker ikke i det hele tatt. Men så er de en smule tyngre enn de tynne greiene. Kjøpte mine fra australia , via ebay. De er litt tykke i rustfritt stål, med motiv på ene siden og navn+ nr på andre siden. Kjempefine!

Hera hadde en rosa med blomst på

basnd.jpg

Nitro har en grønn med firkløver på :rolleyes2:

Bare søk på ebay, maaaasse å velge i. Og variabel pris. (sorry at jeg ikke har noe konkret å komme med, men ville bare poengtere at ikke alle tags bråker :ahappy:)

Okei, legger til et konkret eksempel: link til stål tags

Var ikke akkurat der jeg kjøpte ifra, men det ligner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her var det mange linker til fine skilt ja :rolleyes2: For de på dyrebutikkene synes jeg ikke holder i det hele tatt!Nr blir jo slitt borte etter kort tid her...At de skrangler litt var suverent til forrige hunden min som likte stikke litt opp i høyden på tur.Hørte nå hun da!

Har kjøpt på nøkkel butikk sist for se om det varer lengere men,begynner bli slitt det nå også.Husker noen av dere før i tiden så solgte de hundebein på butikken og der var det med lapp for sendte inn for få laget skilt?

Tror det var i Danmark.Jeg kjøpte til en hund jeg passet og han hadde det hele livet!Syke greier holdt i 12 år!

Så slipper kjøpe så mange skilt har bisken her alltid på seg et tynnt kjettinghalsbånd med skiltet på under vanlig halsbånd/sela.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg bestilte en god håndfull (7-8?) store tags med to graverte linjer fra terrificpets, og det kom vel på 170 kroner inkludert frakt. Tok ikke lange tiden heller. :) Bestilte noen i rustfritt stål, for de er litt mer holdbare.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Djervekvinnen: Jeg bestilte slik som du har, men teksten bak er kun gravert inn, så jeg synes den er vanskelig å se. Teksen burde vært svart. Hvordan er de hos deg ? Ellers synes jeg de er veldig fine.

Mye lekkert på Ebay. Rask levering også.

Ja mine er også gravert inn. Enig i at det ikke vises så godt, men egentlig godt nok :)

Ebay er mitt favoritt sted å handle :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har mine kommet :) Veldig fornøyd, kostet jo bare 1 dollar stykket pluss 1 dollar i frakt pr ting, bestilte 6 stk. Dummet meg litt da, for lagde sånn: <3 , hjerte ikke sant, for vil ikke ha navnet på det, men fonten de brukte fikk det til å ligne på peniser... hihi

To av dem skrev jeg ID-merket på da så... skal legge ut bilde :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...