Gå til innhold
Hundesonen.no

Priser på hundemat


MonicaT

Recommended Posts

Hei

Jeg har en avtale med en forleverandør og får kjøpt til en ok pris der. Når jeg handlet nå hadde prisene virkelig hoppet i været.

Sjekket butikk prisen for foret og 15kg kostet 699.-

Er dette normale priser for dyrebutikk forene ( Eukanuba, Hill's, RC og Pro Plan ) ? 700kr for en sekk altså

Wow :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar

Utrolig dyrt syns jeg. Betalte nylig 650 for en 15 kg sekk med tørrfor. :wub: Er så synd at det ikke er flere å velge imellom når det kommer til prisklasser, og som ikke er enten billig butikk mat, eller dyr veterinær/dyrebutikk mat.

Brukte TROLL før, og de hadde en bra pris. Tror det var 420 kr ca. for 20 kgs sekk. Og så har man Labb som også er en bra pris. Ellers er det ikke så mange å velge i, midt imellom, og mange "utradisjonelle" mat typer får man ikke tak i overalt heller.

Så jeg savner flere valgmuligheter innen prisklasser.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

Jeg har en avtale med en forleverandør og får kjøpt til en ok pris der. Når jeg handlet nå hadde prisene virkelig hoppet i været.

Sjekket butikk prisen for foret og 15kg kostet 699.-

Er dette normale priser for dyrebutikk forene ( Eukanuba, Hill's, RC og Pro Plan ) ? 700kr for en sekk altså

Wow :)

Syns det var 100,- mer enn jeg betaler normalt uten rabatt :wub:

Kjenner jeg er veldig glad for at jeg får oppdretter rabatt. (Ligger på mellom 20-25% billigere enn normal pris og større sekker)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forleverandøren kommer med veiledende priser, så foret koster stort sett det samme i de fleste butikkene. Eukanuba har nettopp økt sine forpriser, sånn at 15 kg koster 669,- nå, RC koster 609,- og Hills er jo generelt dyrere enn de to andre, syns jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Med oppdretterrabatt betaler jeg 600 og et eller annet for ProPlan med laks og ris. Jeg anbefaler dere som har flere hunder å søke om oppdretterrabatt. Noen fòrleverandører forlanger at man har godkjent kennelnavn for å få slik rabatt, men ikke alle.

De siste 2-3 årene har prisene på hundefòr steget kraftig. Tidligere betalte jeg mellom 4 og 500 for 15 kilo av et anerkjent merke, nå koster det rundt 700.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Med oppdretterrabatt betaler jeg 600 og et eller annet for ProPlan med laks og ris. Jeg anbefaler dere som har flere hunder å søke om oppdretterrabatt. Noen fòrleverandører forlanger at man har godkjent kennelnavn for å få slik rabatt, men ikke alle.

De siste 2-3 årene har prisene på hundefòr steget kraftig. Tidligere betalte jeg mellom 4 og 500 for 15 kilo av et anerkjent merke, nå koster det rundt 700.

Hos proplan trenger du ikke ha registrert oppdretter heller, du kan gå inn som storforbruker :lol: Jeg sjekket alt dette på mandag da jeg pratet med dem.

Som storforbuker betaler du det samme som oppdretter, men du kjøpe min 6 sekker av gangen.

Jeg fikk også oppgitt 600,. for sekk med laks og ris, og må legge til at det er 20kg sekk ikke 15. Det gjelder både oppdretter og storforbruker. (kylling og ris er litt billigere.)

Og jeg syns det begynner bli meget dyrt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg kjøpte fôr sist fikk jeg opplyst at Pro Plan nå har to forskjellige avtaler de opererer med.

Det ene er storforbrukeravtalen - 6 x 20 kg. sekker hvorav èn er gratis.

Den andre (visstnok ny) avtalen er oppdr. avtale - og her skulle man visstnok få rabatt pr sekk, selv om man bare kjøper dem èn og èn. Vet ikke hvordan dèt skal funke, men kanskje med sånne kort à la Royal Canin?

På Royal Canin får man 25% rabatt med dette kortet, uansett hvilket fôr man kjøper og uansett hvor man kjøper det. Skal visstnok også funke på veterinærfôrene...

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt det ikke bare meg som synes det begynner å bli rimlig dyrt.

Jeg bruker Pro Plan ( storforbruker ) og i mars betalte jeg 470kr for 20kg normal/kylling.

Nå kostet den 540kr

Det er en økning på 70kr sekken

Prisene har økt før, men aldri så mye.

Utrolig så dyrt hundemat er blitt :lol:

Kjenner nemlig ei som kjøper Eukanuba til 450kr, så derfor jeg måtte spørre litt.

Mulig hun med Eukanuba har noen spesielle avtaler, for jeg trodde ikke det var så store prisforskjeller på merkene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt det ikke bare meg som synes det begynner å bli rimlig dyrt.

Jeg bruker Pro Plan ( storforbruker ) og i mars betalte jeg 470kr for 20kg normal/kylling.

Nå kostet den 540kr

Det er en økning på 70kr sekken

Prisene har økt før, men aldri så mye.

Utrolig så dyrt hundemat er blitt :lol:

Kjenner nemlig ei som kjøper Eukanuba til 450kr, så derfor jeg måtte spørre litt.

Mulig hun med Eukanuba har noen spesielle avtaler, for jeg trodde ikke det var så store prisforskjeller på merkene.

Da må venninnen din ha noen meget gode avtaler et sted, for Eukanuba har nå økt prisene igjen, og er nå mye dyrere enn b.la Hills.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg kjøpte fôr sist fikk jeg opplyst at Pro Plan nå har to forskjellige avtaler de opererer med.

Det ene er storforbrukeravtalen - 6 x 20 kg. sekker hvorav èn er gratis.

Den andre (visstnok ny) avtalen er oppdr. avtale - og her skulle man visstnok få rabatt pr sekk, selv om man bare kjøper dem èn og èn. Vet ikke hvordan dèt skal funke, men kanskje med sånne kort à la Royal Canin?

På Royal Canin får man 25% rabatt med dette kortet, uansett hvilket fôr man kjøper og uansett hvor man kjøper det. Skal visstnok også funke på veterinærfôrene...

Susanne

Fikk kortet mitt i posten i går. Kan sjekke prisene. Dem sekkene dem ikke har i 20kg sekker skal man vist kunne kjøpe med 20/25% avslag i butikken.

Ellers så må man bestille. (fikk listene på priser i posten i dag morges).

Ellers sitter jeg faktisk å vurderer det nye FK föret Appetitt (?) Pratet med en "selger" på NM i helgen og dem snakker om å komme med en oppdretter avtale der etterhvert. Jeg må også si at jeg er ganske fornøyd utifra næringsinnholder og hva dem har puttet i föret i hvilket rekkefølge. Dem har mye kjøtt, lever og "rent" dyrefett fra kylling som topper. Ris er det som er "hoved" greien med korn, men det var noe hvete helt i bunnen av listen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er rystet over hvor mye vi betaler for hundefôr. Det er rett og slett helt urimelig...! Jeg hadde aldri i verden tatt meg råd til å kjøpe RC til mine hunder... veldig glad for at vi får det sponset gitt!

Før jeg fikk RC-avtale fôret jeg på ProPac og var ganske fornøyd. Mange steder koster det ca 500 kr sekken, men her er det billigere: http://www.noarkpet.no/default.pl?showPage...emenu=_100_198_

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rimelig i Sverige ser jeg :icon_cry: Jepp prisene tar virkelig helt av for tiden!Må kjøpe ny sekk her i morgen til 700,- kr.Varer nå i 6 uker da så dagsprisen blir ikke så dyr,bare i innkjøpet!Har jo hatt hund i 15 år nå og kan ikke huske det var sånn økning da hadde forrige frøkena.Da lå dyrebutikk for på rundt 500 stabilt i mange år!Så er vel derfor økningen ble såpass nå tenker jeg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dyrt ja men det er litt variasjoner i storforbrukeravtalene.

Vi betaler 520 pr 20 kilos sekk med proplan (valp/voksen) hvis vi kjøper 3 sekker i slengen på Myrbø.

På Midttun har de noen for til 3 for 2 og noen til 4 for 3, forskjellige merker.

Ellers vet jeg at Proplan ligger på rundt 600 kr pr 15 kg sekk i de andre dyrebutikkene her i nærheten.

Så det lønner seg absolutt å sjekke opp med de forskjellige forhandlerne i nærheten av der du bor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

brit hundeforet er jo veldig rimelig i pris, er visst flere som er fornøyd med det. 399 for 15 kilos sekk, også er det 3 sekker for prisen av 2.. Har ikke prøvd det på noen av hundene her, men fikk vite at det er flere som har testet det og de har vært fornøyd hvertfall. Prismessig er det jo veldig bra :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jøss! Jeg blir helt sjokkert her. Har prisene virkelig gått så i været hjemme??? :rolleyes2:

Sist jeg kjøpte hundemat i Norge var for et par år siden, da betalte jeg 550 for en 15 kg sekk med Pro Plan med laks for aktive hunder.

Her i USA betaler jeg 35 dollar for en 17 kg sekk med Pro Plan valpefor (uavhengig av om det er laks eller kylling) som pr dagens dollarkurs er ca 220 kroner :rolleyes2: Nå står jo prisene i forhold til inntekt, her tjener man jo generelt sett mindre enn hjemme, men likevel :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

brit hundeforet er jo veldig rimelig i pris, er visst flere som er fornøyd med det. 399 for 15 kilos sekk, også er det 3 sekker for prisen av 2.. Har ikke prøvd det på noen av hundene her, men fikk vite at det er flere som har testet det og de har vært fornøyd hvertfall. Prismessig er det jo veldig bra :rolleyes2:

Problemet er vel egentlig innholdet på billigför. Ofte er korn hovedingridiensen. Jeg tittet selv på ett par av dem "gode" billig förene nå når jeg byttet og slo bla Husse fra meg netopp pga dette.

Det andre problemet med billigför av god type er at hundene tar det opp dårlig. Iallefall har flere i min omganskrets opplevd å måtte øke mengden för og dermed så sparer man ikke så mye på det.

Butikkene som selger för tjener ikke mye pr sekk heller, så det er vel importør som har satt prisen?

Når det gjelder oppdretter/storforbuker avtaler så komme man jo billigere ut med det. Prisene jeg har fått på 20kg sekker med proplan er: Adult kylling 540,- Adult lam 570,- Adult laks 570,-

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
×
×
  • Opprett ny...