Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Hamar


SiriogDiego

Recommended Posts

  • Svar 131
  • Created
  • Siste svar
Skrevet
Siden jeg er grønn på dette, er det NKK Hamar som har blitt flyttet til Lillestrøm? Eller har jeg bomma helt? :console:

Den her er på Hamar 3-4 oktober og den på Lillestrøm er 28 og 29 november.

http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ART...D=1191405799249

Jeg vurderer å stille Diego. Det blir i så fall første gang etter 9 mnd, så jeg må gruble om jeg tør :hyper:

Skrevet
Siden jeg er grønn på dette, er det NKK Hamar som har blitt flyttet til Lillestrøm? Eller har jeg bomma helt? :hyper:

NKK Hamar i år er samme helg som NKK Kongsvinger tidligere var :console:

Skrevet

Jeg skal. Vurderer å stille Bella hvis hun kommer opp i pels til da. I så fall blir det første gang hun stilles i år, sist var i letohallen i romjula!

Skal også stille halvbroren hennes i unghundklassen, samt kosemose masse på Fredrik!

Skrevet

Jeg vurderer å ta turen :wub: Da blir i så fall LP hovedprioritet, men det er ikke umulig at jeg melder på i eksteriør også.

Skrevet

Vi skal vel nedover. Jeg har nokså blandete følelser med å stille Symra for en dommer vi kjenner veldig godt. Selv om jeg er sikker på at hun kommer til å opptre helt proft og gi Symra den bedømmelsen hun ville gitt henne uansett, så klarer jeg ikke å la være å tenke at kanskje hun er redd for at jeg skal bli såra eller fornærma hvis hun gir Symra blått ... Æsj. Håper det blir dommerbytte :wub: . Men lille Selma skal jo stilles, og når jeg først skal kjøre så langt så vil jeg stille Symra også.

Skrevet

Det er egentlig ikke dommer for Oscar så jeg tror neppe jeg melder på han..

Men er jo bare en time unna så må vel opp og stille litt annet kanskje..

Skrevet
Se her :wub:

Edit. Så nå at du så etter hytter. Beklager.

Jeg har tittet litt der, men ville se om det var noen andre muligheter også :) Vi blir mest sannsynlig 3-4, og da syns jeg det virker rimligere med hytte.

  • 2 weeks later...
Skrevet
Jeg har tittet litt der, men ville se om det var noen andre muligheter også :) Vi blir mest sannsynlig 3-4, og da syns jeg det virker rimligere med hytte.

Er noen hytter iallefall oppe ved budor. Er vel en time eller 3 kvarter å kjøre til fra byen/vikingskipet. Fant dessverre ingen link eller noe, men er ganske primitive greier, ikke strøm eller noe. Altså hytte-hytter.

Ellers så jeg nå at det er noe som heter budor gjestegård, kanskje det er mer aktuelt. Men med hunder aner jeg ikke.

Skrevet
Er noen hytter iallefall oppe ved budor. Er vel en time eller 3 kvarter å kjøre til fra byen/vikingskipet. Fant dessverre ingen link eller noe, men er ganske primitive greier, ikke strøm eller noe. Altså hytte-hytter.

Ellers så jeg nå at det er noe som heter budor gjestegård, kanskje det er mer aktuelt. Men med hunder aner jeg ikke.

Jeg har funnet to alternativer. Begge ligger ca 30 min unna. Nå håper jeg bare at jeg får fri fra jobb :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...