Gå til innhold
Hundesonen.no

Kidnappet motehund rett foran kamera


Sissi

Recommended Posts

Skrevet

Off, synes synd på eier. Men hindrer meg ikke og gå fra hunden utenfor butikken. Mormor er livredd for at hennes hund skal bli stjålet, det er en merkelig smellfeitt blandingshund på 11 år, hvem vill stjele den ?

Dette var da også bare en valp. Og en av de dyreste rasene også..

edit: når dere skriver det, ligner det ikke akkurat på en pomme.. Den var jo alt for stor for det først, ser ut som en brun japansk spisshund jo..

Skrevet

Det ser ut som det er litt Scilos i den. :P I slike situasjoner er jeg glad jeg har en Fibi til å holde folk unna. Det hender vi binder hundene utenfor bensinstasjonen her også. I en stolpe, i noe kratt og slett ikke der du går forbi på vei inn eller ut. De sitter som tente lys og venter på oss, men ville nok ikke slippe fremmede inn på seg, nei.

Skrevet

Gubben hadde gaula sånn at de hadde hevet han ut etter 2 min max (synger litt i bilen til meg også, men med fremmede er han fæl! Han gauler også hos passefamilien som har hatt han jevnlig i 3 år.. ) Valpis hadde de vel ikke orka å løfte inn i bilen, om hun i det hele tatt hadde fått plass (i deres øyne, hun kan bli veldig liten når hun vil :P ), for hun hopper kun inn selv når jeg ber henne.

Skrevet
Da var det bare å finne hunden, 20 tusen til finneren :P

Da seler vi på og stikker på hundejakt. Usj, håper den blir funnet, da.

Skrevet
Beklager at jeg spør, men ER det en pomme? :P

Det samme tenkte jeg :P I tillegg tenkte jeg at jeg aldri hatt råd til 20 000 i finnerlønn...

Håper forøvrig hunden blir funnet i god behold!

Skrevet

De 20000 kan være lokkemiddel for de som har tatt den, i tillegg vil det jo øke jakten etter hunden.

Hunden er neppe en renraset Pomeranien, det ble for en tid tilbake solgt noen smuglerhunder fra skien hvor det ble solgt med stamtavle (falske) til noen og uten til andre. Dette er blandinger. Miniatyrhundklubben og pommeforum har diskutert en del rundt dette og tror denne tispa er en av smuglerhundene.

Skrevet
Pomme, Chi, Puddel, Dalmis eller Eventyrmix.. jeg syns det er helt ****** at hunder blir stjelt, trist trist!

Så helt og voldsomt enig,og for en fryktelig følelse det må være å oppleve noe sånt.

Skrevet
Det ser ut som det er litt Scilos i den. :icon_cry: I slike situasjoner er jeg glad jeg har en Fibi til å holde folk unna. Det hender vi binder hundene utenfor bensinstasjonen her også. I en stolpe, i noe kratt og slett ikke der du går forbi på vei inn eller ut. De sitter som tente lys og venter på oss, men ville nok ikke slippe fremmede inn på seg, nei.

Hva om et barn går bort da? Nettopp dette skjedde meg her om dagen. Jeg så en manchester terrier utenfor en butikk, stod bundet. Jeg kjenner en del av de, og lurte på å hilse på. Jeg nærmet meg, men så at hunden stivnet, før den kastet seg mot meg og bjeffet og glefset. Den hadde bitt hvis den hadde nådd meg (det var ikke så god plass til å passere der, jeg var maks en meter unna). Jeg tenker med gru på om en unge hadde kommet og gått bort "til den snille hunden". For det er en del unger som tror at alle hunder er snille!

Og hvis den hunden er ren pomme er jeg en mulatt...

Skrevet

Da endte det godt denne gangen da. Og Flott er jo det.

Men, syns det er veldig lite kommentarer fra eier om denne renrasede pommen jeg. *humre* Noen må vel ha blit lurt her.

Søt hund da. Uanset rase. :icon_cry:

Skrevet

Jeg leste en artikkel i Dagbladet i dag om hvordan de fant hunden. Hele saken hørtes noe spesiell ut, men for all del; det er jo bare fint at hun kom til rette.

Skrevet
Jeg leste en artikkel i Dagbladet i dag om hvordan de fant hunden. Hele saken hørtes noe spesiell ut, men for all del; det er jo bare fint at hun kom til rette.

Var det denne du leste? Skikkelig røverhistorie. :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...