Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK, Bø i Telemark. Hvem skal?


Scarlet

Recommended Posts

Skrevet

Da har jeg meldt på hund til NKK, Bø og ordnet med overnatting. Måtte lete litt etter plass på grunn av at det er vinterferie uke. Var ganske fullt flere plasser. Og på noen plasser tok de blodpris :D

  • Svar 308
  • Created
  • Siste svar
Guest lijenta
Skrevet

Jeg skal da vøre der. Blir nok utstilling og lydighet og dugnad på lørdag og skriving på søndag regner jeg med. Har ikke meldt på enda, men det kommer det også.

Skrevet

Regner med at vi skal, men er ikke helt sikker på hvem jeg skal melde på enda.

Forøvrig står min forige hest der oppe- Hadde vært så koselig å treffe han igjen også.

Skrevet

Jeg skal... men har ikke fått røven i gir og omregistret ham til NKK, så vet ikke om det blir stilling eller bare titting.

Hvordan er det, går det å stille hund som er registrert i DKK? Litt ot men...

Skrevet
Jeg skal... men har ikke fått røven i gir og omregistret ham til NKK, så vet ikke om det blir stilling eller bare titting.

Hvordan er det, går det å stille hund som er registrert i DKK? Litt ot men...

Hund som er permanent innført i Norge må være innregistrert i NKK for å stille.

Send inn til reg. fort som svint, og forklar situasjonen, så ordner det seg nok :D

Skrevet

Ja... off får gjøre det da. Tror en del av meg holder litt tilbake, for å ha en unnskyldning for å slippe... gruer meg noe helt forferdelig altså ha ha ha

Skrevet

Jeg skal :D

Supra skal stilles på lørdagen og på søndagen er planen å debutere i lydighet med henne. (Forutsetter at ryggvondten jeg går sykemeldt med nå ikke viser seg å være prolaps sånn at vi kan få trent ordentlig fremover....)

Skrevet

Jeg skal,og skal stille dalmisfrøkna mi...

Lola- joda du tør- jeg vil nemlig hilse på Casper- så det så...

Elin: er det stygt å spør om vi skal møtes for lek, siden du er sykemeldt???

Skrevet

Hvis Bella kommer opp i pels igjen til da så skal jeg stille, men det er nok ikke særlig sannsynlig. Vet ikke om jeg skal satse på ordinær frist eller vente litt og heller betale litt mer enda. Får se an når det nærmer seg.

Om oppdretteren min skal ivei så kommer jeg uansett for å se på. :D

Dommeren ga Bella ck og 2 btk. når vi stilte for han i november, men da var det bare 7 tisper påmeldt så jeg tror uansett ikke vi har noen sjanse om certet. Men man vinner i alle fall ikke om man ikke prøver.. :P

Labbis; Bor du langt unna? Kanskje jeg og Bella kunne sovet hos deg mot at du får sitte på med oss? :P:P Bare hvisomatte dersomatte, er ikke noe sikkert vi skal enda.

Skrevet
Jeg skal,og skal stille dalmisfrøkna mi...

Lola- joda du tør- jeg vil nemlig hilse på Casper- så det så...

Elin: er det stygt å spør om vi skal møtes for lek, siden du er sykemeldt???

Jo jo, kommer uansett vi, vil hilse på dere og! :D (For man har vel lov til å ta med hund inn selv om man ikke stiller?)

Skrevet
Labbis; Bor du langt unna? Kanskje jeg og Bella kunne sovet hos deg mot at du får sitte på med oss? :D:P Bare hvisomatte dersomatte, er ikke noe sikkert vi skal enda.

To og en halv time unna, så du får vurdere om det er verdt det eller ikke :P Her er det alltid åpent!

Skrevet
Jeg skal nedover med begge hundene, men bare for å se på og få trent litt i hallen.

I fjor ble jeg faktisk jaget når jeg reiste opp for å bare trene i hallen. Jeg trente i en ring som ikke var i bruk, så ikke sats på det liksom...

Jeg kommer, antagelivis, til å stille Talli (og kanskje Blaze bare for morro)

Bare sånn tillegg: Det er vel slik at om hund nr.1 får Cacib og er Int.uch men ikke godkjent enda, da får nr.2 overført det til seg?

Skrevet
I fjor ble jeg faktisk jaget når jeg reiste opp for å bare trene i hallen. Jeg trente i en ring som ikke var i bruk, så ikke sats på det liksom...

Jeg kommer, antagelivis, til å stille Talli (og kanskje Blaze bare for morro)

Bare sånn tillegg: Det er vel slik at om hund nr.1 får Cacib og er Int.uch men ikke godkjent enda, da får nr.2 overført det til seg?

Ja, den som mottar res.Cacib får det da overført til seg og det skal gå automatisk, men det tar tid (har enda ikke fått vårt fra NKK Rogaland).

Skrevet

Willy er to dager for ung til å debutere i juniorklassen, han, så vi kommer ikke til Bø (Babs er pensjonist dette året, tror jeg :D).

Skrevet
Jeg planlegger å stille Cane på denne utstillingen. Noen som vet om overnatting i nærheten?

Vi bodde på Beverøya camping i fjor, og der var det veldig fint :D. Det tar vel ca. 10 min. å kjøre til hallen derfra, om jeg ikke tar helt feil. Vet ikke om de har noe ledig, da.

Skrevet
I fjor ble jeg faktisk jaget når jeg reiste opp for å bare trene i hallen. Jeg trente i en ring som ikke var i bruk, så ikke sats på det liksom...

Oi, såpass ja :D Var dette i en lydighetsring eller utstillingsring?

Det er jo ikke lov å trene i LP-ring i følge reglene (vet ikke hvordan det er med utstilling, men folk trener i handling i tomme utstillingsringer hele tiden), men dersom det er siste dag og all bedømmelse er ferdig så ser jeg virkelig ikke problemet.

Jeg hadde tenkt å spørre LP-dommeren etter ferdig bedømmelse på søndag om jeg får lov til å trene i ringen for sikkerhetsskyld. Hvis jeg spør pent kan jeg jo umulig få nei :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...