Gå til innhold
Hundesonen.no

Kabokas Miss Saigon & Rådeskogen's First inspiration


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lenge siden jeg har oppdatert her nå, men i dag fyller Bocca 6 år. Så her kommer noen nyere bilder: Hun vet å kose seg: Noen litt nyere av ChillI:

Gratulerer så mye både med dagen og opprykket. Hun har ikke blitt så flink uten en veldig flink fører Når dere får fellesdekken i boks så kommer dere til å nå langt.

Så utrolig flink hun er! Den farten og motivasjonen gjennom hele programmet! Misunnelig!

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...
Skrevet

Liten bildeoppdatering!

Bocca hadde bursdag

DSC_9153.jpg

De har halvveis badet allerede i år

4april2011-002.jpg

Et bilde av oss tre

4april2011-011.jpg

4april2011-019.jpg

Bocca på hytta i helgen:

9april2011-002.jpg

Vi har begynt så vidt å tenke på litt jakttrening

9april2011-016.jpg

10april2011-016.jpg

10april2011-019.jpg

10april2011-022.jpg

10april2011-025.jpg

10april2011-035.jpg

Dette får holde for denne gang. Finnes mange nye bilder på hjemmeside og i blogg!

  • 5 months later...
Skrevet

Oi så flink man er til å oppdatere.

Men først vil jeg bare få med at vi nå har opprykket til kl 2, og har nådd målet for 2011.

Video fra stevnet vårt på NKK Hamar:

Ellers et par bilder av jentene:

27sept2011-024.jpg

27sept2011-044.jpg

27sept2011-039.jpg

Og ellers: Gratulerer så mye med 3årsdagen til Chilli:

DSC_5119.jpg

DSC_5116.jpg

DSC_5128.jpg

Skrevet

Så utrolig fine bilder du tar, av utrolig fine hunder da! :D Hvilket kamera bruker du? Og hvilket objektiv bruker du mest når du tar bilder av hund?

Skrevet

Så utrolig fine bilder du tar, av utrolig fine hunder da! :D Hvilket kamera bruker du? Og hvilket objektiv bruker du mest når du tar bilder av hund?

Takk for det :) Har Nikon D60. Bildene jeg har tatt er tatt med bl.a Tamron 18-200mm og Nikkor 50mm f/1.4. Mens de tre første bildene i siste innlegg er tatt med Tamron 18-270mm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...