Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du funnet din(e) raser?


Kristiin

DIN rase  

159 stemmer

  1. 1. Har du funnet din rase?

    • Ja
      108
    • Nei
      51


Recommended Posts

Skrevet

Ja, som overskriften sier, har du funnet DIN rase?

Altså det er ingen tvil og hvilken rase den neste hunden skal være?

Tråden ble inspirert av en tråd der en del hadde skrevet at de hadde funnet sin rase :whistle:

  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Nei.

Familien skal skaffe valp en gang til neste år, men har enda ikke bestemt oss for rase. Pappa liker Border collien og Dansk-svensk Gårdshund, samt at han har sett noen blandinger som han liker veldig godt. For min del så vil jeg ha en Gårdshund (helst ei tispe), men liker også andre raser som Aussie, Border collie, Labrador (ikke minst), men Labradoren og Aussien blir kanskje for store og tunge for vår familie :whistle:

Skrevet

Svarte nei jeg. Fordi jeg har mange raser jeg kunne tenkt meg å prøvd. Å treffe blink på første, er jo veldig avhengig av hva man leitet etter i utgangspunktet. Så for meg, blir nok ikke terven den eneste rasen.

Jeg er veldig fasinert av Portugisisk vannhund i grunn. :whistle:

Skrevet

Mja, både og. Jeg kommer nok "alltid" til å ha en schnauzer, fortrinnsvis riesen. Den har liksom alt jeg vil ha - men det er ikke veldig sansynlig at jeg kommer til å ha to av dem samtidig.

Skrevet

Jeg har funnet mange raser jeg, men jeg vet ikke om den neste blir en som jeg allerede har..? Og siden jeg er litt "ustabil" i rasevalg, så må jeg vel stemme nei?Jeg liker liksom å prøve flere raser, og syns det er positive og negative ting med alle. Men jeg liker kombinasjonen stor og liten hund, og siden de ikke kommer i samme rase, antar jeg at jeg nok ikke vil holde meg til en rase fremover..

Skrevet

Verken ja eller nei! Nå har jeg jo bare en liten valp, da, men jeg tviler på at det finnes noen superfantastisk ideell rase "for meg".(selv om man sikkert aldri skal si aldri :whistle:)

Tror allikevel at jeg har gjort det beste rasevalget jeg kunne gjøre akkurat nå!

Skrevet

Definitivt. Jeg klarer ikke å se at andre raser enn portugisisk vannhund kan gi meg det jeg leter etter i en hund, så JA, det er "min" rase, og det kommer det til å være til alle tider.

Skrevet

Mjaa .. Dvergschanuzer passer meg kjempebra, men jeg tror at Dverg Puddel kunne passe meg veldig bra, og det er jo akkurat den rasen jeg planlegger og kjøpe.. :rolleyes:

Skrevet

Jeg må jo si ja... og svarte ja, bc er definitivt rasen for meg og Tassen blir ikke den siste :whistle: Men er samtidig nysgjerrig på andre raser og vil ha det også (i tillegg til bc :ahappy:) Nå til våren får vi flatcoated retriever og det tror jeg nok også vi kommer til å trives godt med :ahappy:

Men uansett rase så må den være energisk og full av liv ellers syns jeg det blir for kjedelig...

Skrevet

Ja og nei. Jeg skal prøve ut en rase til, og håper at den skal passe meg bedre enn de jeg har prøvd ut. Om ikke så veit jeg hva jeg faller tilbake til etter det...

Skrevet

Til den bruken jeg har i dag så har jeg funnet min rase ja.

Om ting skulle drastisk endre seg når det gjelder aktivitet så hadde jeg nok byttet rase til en som hadde vært mer "mascot", vet hva jeg hadde valgt også.

Men det skal endel endringer til før jeg kutter helt ut den rasen jeg har, jeg hadde nok heller valgt litt andre linjer før jeg hadde gått bort fra rasen.

Skrevet

Ja, det har jeg. Det er lite sannsynlig at jeg en dag ikke har belger i det hele tatt, selv om det er flere raser som tiltaler meg på forskjellig vis :whistle:

Skrevet

Jeg har ikke funnet min rase, vis der er noe sånt for meg. Så min neste hund blir en annen rase. Og forhåpentlig vis til sommer 09. :whistle: Det er så mange raser jeg er nyrserige på så rasevalg er ikke enkelt. :rolleyes:

Skrevet

Ja, puddel er og blir rasen for meg. Den har alt jeg ønsker meg.:whistle: Men det betyr ikke at jeg sikler litt på andre raser, det betyr bare at jeg alltid kommer til å ha en puddel samtidig med evnt en annen rase.

Skrevet

Stemte nei.

Men det er fordi whippeten er en hund jeg trives med og ha i hus.. men det er ikke det jeg ønsker av en hund i helhet . Den mangler en del ting som gjør at jeg savner noe som er mer Hund liksom... Men på en annen måte kunne jeg svart ja også, fordi jeg tror håper/tror det altid vil være en whippet her i huset.

Skrevet

Neeei ... Det vil si- det er mange raser jeg kan trives godt med i hus med ulikt utgangspunkt. Elsker borderen og sheltien, men det er absolutt ikke de eneste rasene jeg trives med.

Skrevet

Nei. Jeg er liksom stadig på jakt etter den perfekte rasen for meg, og forandrer mening hele tiden om hva som blir min neste hund :whistle: Så langt er det portugisisk vannhund som står mitt hjerte nærmest. Den eneste hunden som jeg bare MÅ bort til hvis jeg treffer en, og som er den første hunden jeg får øye på blant 1000 andre. Men så er det dette med pelsstellet som gjør meg litt usikker... I tillegg har frøkna mi vært noe krevende for meg de første par årene, men så er jo ikke alle portiser helt like som henne heller...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...