Jump to content
Hundesonen.no

Hva kan du ikke leve uten?


Recommended Posts

Ja, hva kan dere ikke leve uten av hundeutstyret deres?

Jeg må kjøpe en julegave til besteforeldrene mine som bor i Spania, altså det må ikke være for stort og tungt, siden vi skal sende det, også tenkte jeg at jeg kan kjøpe noe bra hundeutstyr! Men det må være noe som kan komme skikkelig til nytte, for de driver og passer hunder for folk mens folka er på jobb/ferie/whatever! Så! Hva kan dere ikke leve uten? Evt andre gode tips?

Link to comment
Share on other sites

Magebelte og strikkbånd, bruker det på hver eneste tur. :blink: Og så har jeg en liiiten avhengighet av ball i snor. Kjøper nesten hver gang jeg kommer over noen jeg ikke har fra før, nesten mer for min del enn for hundens. :P

Link to comment
Share on other sites

Sele, bånd og hundeposer. Han må i tilegg ha med seg bamsen sin når vi drar bort på besøk. Jeg pakker alltid sebrabamse,sebrapledd og mat. Har han ikke bamsen sin å dulle med så finner han nemlig nye "bamser" der vi er.

Link to comment
Share on other sites

Guest Snusmumrikk

Jeg syns baggenbeltet er fantastisk, men det er egentlig ikke noe jeg ikke kunne klart meg uten. Kobbel trenger man selvfølgelig, men det rekker med ett liksom. Reflekskobbel er jo en fin ting. Så blir ikke bestemor påkjørt mens hun lufter hundene :blink:

Sele, bånd og hundeposer. Han må i tilegg ha med seg bamsen sin når vi drar bort på besøk. Jeg pakker alltid sebrabamse,sebrapledd og mat. Har han ikke bamsen sin å dulle med så finner han nemlig nye "bamser" der vi er.

Hihi sånn? :P

IMG_2685.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeg syns baggenbeltet er fantastisk, men det er egentlig ikke noe jeg ikke kunne klart meg uten. Kobbel trenger man selvfølgelig, men det rekker med ett liksom. Reflekskobbel er jo en fin ting. Så blir ikke bestemor påkjørt mens hun lufter hundene :P

Hihi sånn? :P

IMG_2685.jpg

Eh ja... :blink: Den hunden har en seriøs bamsefetish stakkar.. Han ødlegger de ikke da. Bare bærer litt rundt på de og sikler de ned litt hehe...

Link to comment
Share on other sites

Det aller viktigste er fløya

( den er 7 år gammel og jeg har ikke funnet en maken så jeg er livredd for å miste den ...æææææ )

Om jeg er på tur uten denne føler jeg meg handikappet.

Fløyte er egentlig helt genialt for oss som ikke kan plystre. Fløyte lyden bærer mye lengre enn stemmen, samt at den ikke røper tonefallet/humøret ditt.

( alle har vel opplevd hvor sakte hunden kommer når man er sinna og roper på den - hunden demper som bare rakker'n )

Link to comment
Share on other sites

Guest Gråtass

Som totalt uansvarlig hundeeier, så går ikke hundene mine i bånd noengang, jeg bruker ikke poser, jeg kan plystre tilstrekelig til at de kommer, de drikker vann fra en stor plastbalje i hagen, jeg kunne ha foret dem fra tomme isbokser,men det gjør jeg ikke. Sånn egentlig trenger jeg ingenting, strengt tatt, men bruker matkopper..

Link to comment
Share on other sites

Som totalt uansvarlig hundeeier, så går ikke hundene mine i bånd noengang, jeg bruker ikke poser, jeg kan plystre tilstrekelig til at de kommer, de drikker vann fra en stor plastbalje i hagen, jeg kunne ha foret dem fra tomme isbokser,men det gjør jeg ikke. Sånn egentlig trenger jeg ingenting, strengt tatt, men bruker matkopper..

hehe, nesten så jeg kunne signert denne... Men jeg er utstyrsfrik, selv om vi egentlig ikke TRENGER noe... (jo, forsåvidt.. Bridie trengte faktisk sko. Ellers kunne det blitt vanskelig med lufting her på kalde toten).

Men godbiter? Bein? Mat? :icon_confused: hehe

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Tatt bilder av pliktfølelse i dag. Han pleier være flink til å bli sittende/stående/liggende når jeg står oppreist, ter seg som et skolelys, men somehow har han tolket det at jeg setter meg ned på huk som: "Kom!" Forståelig nok. Et ekstra håndsignal mens jeg setter meg ned var alt som skulle til for å fikse den, men når jeg tar frem mobilen virker det som han er redd den skal fange mamsen, og han klarer ikke holde posisjonen, men haster inn for å redde turen fra den gledesdreperen der.  En real tålmodighetsprøve for begge å få lov til å ta bilder av de flotte sitt/dekk/stå han vanligvis har, da vi ikke snakker samme språk og har vidt forskjellige oppfatninger av hva den der svarte, flate greia er for noe, men vi fikk det da til etterhvert. Tjue bilder av naturskjønne omgivelser forsøplet av en lilla gummisnor, noen av dem også med hale og rumpestump på lagt i søpla, og så presenterer vi oss som om vi har litt fotoskills og hverdagslydighet sånn noenlunde på stell. Å få tatt fine bilder med langlina skjult eller litt penere dandert får være neste mål.    BTW, han har fått seg en praktisk custom klipp. Korrekt riesen frisyre drar nemlig inn sånne MENGDER med sand, en blir tullerusk. Fra å være vant med korthårede hunder på asfalt og gress i bymiljø, ble jeg virkelig smågal av all sanden de nydelige riesenbeina dro inn fra gårdsveiene her. Dessuten er flared jeans silhuett SÅ 90's. Vi gikk for en 2020 women's jeans fashion silhuett istedenfor. Praktisk. Ørene klarer jeg ikke klippe før det blir virkelig varmt, for han er så nuskesnusk kosemose søt med sånn spanielpels på dem. Litt sånn Lady og Landstrykeren hybrid look nå. Gen Z synes sikkert han ser ut som en skikkelig kjekkas hen/them/they. 
    • Dette albumet har flere låter han liker. Artisten har gitt ut flere: https://music.youtube.com/playlist?list=PLQKkIV10JKf_ZFZxjvkB-LUc00Kyiifhz&si=Hc2-qFcJVQEsqZ_G
    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
    • Jeg tenker at hvis du har en solid "gå og legg deg på plassen din"-kommando så er det en fin avledning når hun maser sånn. Men pass også på at hun ikke blir eksludert når det er barn inne i bildet. Ellers så er det kontrollert og rolig omgang med barn. Sett dere ned på litt avstand til en barnehage i hentetid, og belønn ro og kontakt. Gå tur sammen med små barn og/eller barnevogn, helst uten nærkontakt mellom hund og barn. Lær hunden at hun får være med selv om det er barn der, men at hun ikke trenger å bry seg om dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...