Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 193
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har jeg landa litt, og bebisen sover - så da rekker jeg å oppdatere. Turen hjem gikk veldig bra, han sov på fanget hele veien. Første kvelden synes han Grim og Frost var litt skumle, men det s

Introducing Ebène Noir Petit Norwègien - GRU Når jeg innså at jeg ikke kunne vente lenger, men det ikke passet med ny belger, fallt valget ganske enkelt på pyreneisk gjeterhund. En rase jeg har l

Verdens beste Grim har blitt 10 år han. Han nyter pensjonisttilværelsen og har ikke lenger noe til overs for strukturert trening og pirkearbeid. Han er så smart at han VET han er pensjonert. De

Posted Images

Skrevet

Han vokser så fort! Hvor har det blitt av den lille bolla? 

3 mnd i dag, og 6,2 kg!

20160518_132625.jpg20160519_114833.jpg

  • Like 9
Skrevet

Møtte denne fryktinngytende ulvehunden på trikkestoppet i dag. Skarpe tenner har den også! Men ellers ganske søt og god å nusse på. ;)

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fire måneder i morgen! Og han utvikler seg så bra! Skikkelig kul liten fyr! Leker i alle miljøer og tar det meste på strak arm - selv om han er litt dramatisk innimellom. Men jeg er jo vant med belger, jeg gjennomskuer sånt.:lol: 

(Nå er det full raptus her inne, så da rusler vi ut i hagen. :lol: )

Vi har hatt et par kjipe møter med løshunder som har flydd på Grim mens Gru har vært med, og det har forsterket at han boffer litt på hunder vi møter. Men han er lett å få kontakt med, så tror det ordner seg etterhvert. 

Han løftet forresten på beinet første gang når han var 14 uker, og har siden det gjort det titt og ofte. Jeg trodde ikke det gikk så kjapt. :P

Han har vokst mye i hodet i det siste, så nå er han klar for at vi begynner å trene litt mer. Det skal bli gøy! :D

Får legge ved noen bilder etterpå- det oppstod visst en feil her nå. 

 

  • Like 3
Skrevet
3 timer siden, Grim skrev:

Vi har hatt et par kjipe møter med løshunder som har flydd på Grim mens Gru har vært med, og det har forsterket at han boffer litt på hunder vi møter. Men han er lett å få kontakt med, så tror det ordner seg etterhvert. 

Hjelpes, er det mulig? :|

Håper det går seg til!

Skrevet
På Wednesday, June 08, 2016 at 10:19 PM, simira skrev:

Hjelpes, er det mulig? :|

Håper det går seg til!

Det er ikke båndtvang på bygdøy skjønner du, spesielt ikke når man har sååå snille hunder :P

Han får heldigvis mange flere gode opplevelser, både her og på jobben. Men han har oppdaget stemmen sin for fullt, så det er bare å jobbe på :P

På Wednesday, June 08, 2016 at 11:02 PM, Garp skrev:

Gru høres kul ut!! Og stakkar grim! ? 

Fortell mer om godguttene da ?

Er SÅ fornøyd med han. :D Han er god som gull, sosial og blitt mye tøffere. Helt vanvittig rå i terreng! Han liker også å bade! Det er gøy! Bra avreagering og avknapp. :ahappy: Stor gjenstandsinteresse, så bærer stort sett på en pinne eller kongler ol. på tur. Har med han blitt veldig ops på hvor mye søppel folk slenger fra seg. :P

Fremdeles problem med å laste opp bilder. :sleep:

 

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Gru har vokst inn i dekkenet sitt :D Da er han blitt 45cm lang og ca det samme i høyden. Veide 9,6 sist jeg sjekket og har blitt 5,1/2 mnd! IMG_20160725_225204.jpg

  • Like 5
Skrevet

Gru er straks 6 mndr og 10, 6 kg nå! Har kommet i tullealder og skaper seg litt og koker fort over, men er fremdeles like kul! Jeg er så fornøyd med han at jeg allerede drømmer om en sønn etter han. :lol: Vi har meldt oss på første utstilling, så vi må begynne å trene litt på pene venstresvinger og sånt. Gleder meg! Vi rekker vel akkurat å joine jr på d4a også, så vi kjører på. 

Ellers er han en gladlaks som elsker kos og lek og folk og vann og livet generelt. Skikkelig lykkepille. :ahappy: Han og Grim er fremdeles like gode venner, og det ser ut som det kommer til å fortsette sånn.

Grim har blomstret opp igjen og trives veldig med å ha en kamerat i hus. Det er så godt å se :wub: De leker hver dag og jeg ser en ny gnist i øynene til Grim. Verdens beste. :ahappy: Chipen gjør jobben sin og det har ikke kommet noen flere svulster. Han har derimot fått kastratpels. Jeg HATER kastratpels. :sleep: 

Bildespam! :D

IMG_20160716_220405.jpgIMG_20160703_230210.jpgIMG_20160704_221834.jpgIMG_20160712_135603.jpgIMG_20160730_000806.jpgIMG_20160729_213355.jpgIMG_20160729_105058.jpgIMG_20160731_123018.jpgIMG_20160801_115549.jpg

  • Like 9
Skrevet
14 timer siden, Toril skrev:

Hele,helt skjønn:wub:!!!! Men min favoritt vil alltid være Grim:wub::wub: da:D

:D FB_IMG_1466947118287.jpg

:wub: 

13 timer siden, Poter skrev:

De er ordentlig fine de gutta dine! Gru har et så herlig skøyeraktig blikk, han ser virkelig ut som en lykkepille!

Han er virkelig det! :DIMG_20160809_202806.jpg

 

12 timer siden, Klematis skrev:

Så fine de er sammen:)

Ja, og det er så herlig at de er så gode venner. :D Føler at familien er komplett nå :ahappy:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...