Gå til innhold
Hundesonen.no

Dalmatineren Casper (Curia's Bebop)


Recommended Posts

  • Svar 748
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

11.mars måtte jeg farvel med min beste venn. Vi fikk 11 fine år sammen.  ❤     

Favoritthunden min blir 7 år i dag! http://lolapagola.com/7-ar-dag-d/

Ja synes det er synd jeg og, jo mer jeg tenker på det egentlig. Godt gemytt og pen og se på. Men blir det ikke noe trøster jeg meg med at selv om han får noe etter seg blir det ikke Casper-kloner uans

Posted Images

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Skrevet

Denne vinteren føler jeg at jeg har klart å utnytte ganske bra, til tross for at jeg ikke er noe vinter-menneske. Men fant frem skiene, og med en bil som fungerer har vi vært oppe på ski stort sett hver dag i ukedagene (i helgene er det for mange hunder og mennesker til at det blir koselig, det går jo i en viss fart liksom :P )

Men nå tror jeg ski-sesongen er over for min del, har blitt for hardt, så det blir vondt å bremse. Så da overtar sparken, for sparføret der oppe er supert nå. Men ønsker meg en bremsematte da, tror jeg :P

lolapagolaSparktur-kanalen-2015-02-21-09

lolapagolaSparktur-kanalen-2015-02-21-00

Også et instagram bilde, Casper nyter solen både ute og inne :)

10990616_409566285877137_938391137_n.jpg

https://instagram.com/jesusisjustaguythatcutsmylawn/

  • Like 8
Skrevet

Han er fin :wub:

Misunnelig på sparkeføre, tror ikke det finnes noen områder man kan bruke spark rundt her :(

Takk ^^ :D

Ja det skal denne byen ha, de legger godt til rette for vinteraktiviteter altså :-) Det er flere kilometer oppmåkt parallelt med skiløypene oppe i marka, og masse veier rundt om der det ikke strøs. Og skiløypene kan og brukes når det er såpass hardt som det har vært (men det gjør jeg bare når det er veldig lite folk ute da).

Skrevet

Flink fotograf og nydelig hund, som alltid!

Tusen takk! :D

Han er så vakker! Bare synd jeg ikke kan bruke han på mine linjer :(

Ja det er veldig synd... for du skulle gjerne få brukt ham :) Tusen takk!

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! :D

Ja det er veldig synd... for du skulle gjerne få brukt ham :) Tusen takk!

Det tar jeg som et kompliment :) Tusen takk :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...