Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken rase passer for meg? :D


LindaM

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

ikke japansk spisshund... ikke shiba heller :blush:

jeg så verdens nydligste hund ved butikken i dag :P

lignet på en stor sheltie, bare litt mindre pels enn en sheltie :P Veldig pen ;)

kan prøve å finne en ganske lik på google, så kan jeg vise dere ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fant et bilde som lignet ganske mye på formen, og pelslengen, alt er egentlig ganske likt... bortsett fra fargen og tegningene...

Ginger-dog.jpg

det vedlagte bildet under ligner ganske på tegningene og fargene :P

Hva synes dere ? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Chantie skrev:
Fant et bilde som lignet ganske mye på formen, og pelslengen, alt er egentlig ganske likt... bortsett fra fargen og tegningene...

Ginger-dog.jpg

det vedlagte bildet under ligner ganske på tegningene og fargene :P

Hva synes dere ? ;)

Jeg syntes det var mitt i blinken for å si det sann. Veldig pen. Er det samme gruble rasen, eller

er det en annen rase ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Vilde og Aysha skrev:
Portugisisk vannhund?

Er ikke det veldig mye pelsstell? :/

  puddellover skrev:
Ærlig talt så syns jeg ikke at du skal stresse med å få hund.

Finn deg en rase,finn deg en oppdretter, snakk med oppdretteren og sett deg på venteliste!

*ignorerer* :rolleyes:

*Dobbelpost. Bruk redigeringsfunksjonen. Mod Raksha.*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Anniken&rotta skrev:
Mine forslag:

Islandsk fårehund, Schipperke, Shetland sheepdog, Volpino italiano og Welsh corgi pembroke. ;)

Spesielt islandsk fårehund tror jeg kunne passet godt??

titter mye på sheltie nå.. annet en den, er det da kanskje islandsk fårehund, men det er jo en fårehund, og da er den vel fæl til å gjete? de andre tror jeg ikke er noe for meg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Kaisa.. skrev:
Så det er ikke bra og skaffe seg en rase med mye energi siden

du skulle trene agility.

Ehhh, det er vel greit med energi hvis man skal komme noen vei i agility.

  Vilde og Aysha skrev:
Jeg synes labbisen er en flott førstegangshund, men smaken er som baken den er delt :P

Jeg kjenner en labradorgutt som er svært lite tykk og enda mindre lat ;)

  Chantie skrev:
labrador- nei.. da i tillfelle en blanding med labrador. dessuten, så synes jeg den blir akkurat litt for stor :P

toller- krevende? bare spør! jeg har ikke peiling, men hvis jeg ser over der den er foreslått, og argumentene til å ikke ha den, må jeg nok si nei til den også :/

Ei labradortispe kan være ganske liten, den. Min tollertispe er større enn mange av dem, iallfall.

Alle brukshunder er vel i utgangspunktet krevende. De krever å bli brukt. Entet til det de er avlet for, eller beslektete oppgaver. En toller er en førerorientert og våken hund. Tolleren er myk og kan fort bli skremt eller usikker og har ikke alltid så kjapp avreagering. Pga populariteten er det vel også noe uheldig avl ute og går og dermed møter man på enkeltindivider som har en svak psyke.

Jeg har klippet etter eget forgodtbefinnende i alle sitatene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  TollerRetriever skrev:
Leste tidligere i tråden at du ikke orket markering.

Det er ikke bare hannhunder som markerer. Dina markerer, og hun er helt gal før, under og etter løpetid. (med markeringen altså :P)

vet, tispa til tanta mi markerte en del, men ikke så mye som hannhundene... også den løpetia ser jeg ikke på som noe problem i det hele tatt... det har egentlig aldri vært no aktuellt med hanne uansett :P

flere forslag ;) ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvorfor valger du ikke aussie som din neste hund. Tror det er den rasen som passer for de aktivitetene

som du vil bruke hunden til.

Aussie: Lydighet, brukssport og agility er grener hvor aussien har vist seg som en god kandidat. Aussien lærer hurtig og den er svært kvikk til å kople situasjoner – på godt og vondt.

Engels Springer Spanie: Str: Stor

Aktivitetsbehov: Stort

Pelslengde: Langhåret

Behov for pelsstell: Middels

Middels stor, aktiv, vennlig, samarbeidsvillig, lettdressert og sosial rase.

- Du sa jo at du ville ha en sosial rase. Vi hadde springer før vi fikk Kaisa.

*Dobbelpost. Bruk redigeringsfunksjonen. Mod Raksha.*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se på Sheltie du. Flotte, kjappe, våkne og omgjengelige hunder som passer veldig godt som førstegangshund. De mangler ingenting på energi og kjapphet, snuppa mi holder fint følge med BC-tispen.

EDIT: De er også supre i ag, lette å ha med seg rundt, og veldig pene:p Jeg ville nok ikke gått for Aussie som førstegangshund!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har gått bort i fra Aussie nå... ESS er absolutt ikke noe for meg ! :P

  Aya skrev:
Se på Sheltie du. Flotte, kjappe, våkne og omgjengelige hunder som passer veldig godt som førstegangshund. De mangler ingenting på energi og kjapphet, snuppa mi holder fint følge med BC-tispen.

EDIT: De er også supre i ag, lette å ha med seg rundt, og veldig pene:p Jeg ville nok ikke gått for Aussie som førstegangshund!

Ja, titter mye på sheltie nå ;)

men titter i annonser hele tiden da, for å prøve å finne den perfekte sheltie mix... hehe :P

*Dobbelpost. Bruk redigeringsfunksjonen. Mod Raksha.*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Kaisa.. skrev:
Engels Springer Spanie: Str: Stor

Aktivitetsbehov: Stort

Pelslengde: Langhåret

Behov for pelsstell: Middels

Middels stor, aktiv, vennlig, samarbeidsvillig, lettdressert og sosial rase.

- Du sa jo at du ville ha en sosial rase. Vi hadde springer før vi fikk Kaisa.

Hvorfor ikke springer ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...