Gå til innhold
Hundesonen.no

din rase sin sorte får?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

hello! tenkte vi kunne legge ut bilder av hunder som er veldig lite rasetypiske for rasene våre(fargefeil,eksteriør og lignende).

her er en buhund som ser mer ut som en BC, alikevell ,jeg synns den er helt utrolig nydelig!!!

gizmo.jpg

Gizmo01_500.jpg

aaah..han er bare nydelig synns nå jeg! :D vil aldri bli noen ener i utstilling men alikevell! for de som ikke vet det, denne buhunden har altfor mye hvitt.

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Denne portisen har feil farge. Eller, det vil si, den har for mye hvitt på kroppen. DET ER KUN TILLATT MED SORT/BRUN+30% HVITT, ELLER HELHVITT :D

Men den er jo nydelig da :D

Flora%20pres.jpg

Skrevet
lisa_1.JPG

Her er en lite rasetypisk labrador! Og godt er det :D

kjempefin! hvorfor avler de egentlig på den feite labradoren? er det bare for utsendet liksom? jeg ser ikke noen bruks fordeler ved å være så kraftig. syns det er tøft med golden og labrador som er litt lette og gode i kroppen :D

Skrevet

Jeg vet ikke hvorfor labradoren bare ble større og større.. For det gir jo absolutt ingen fordeler for en jakthund å være kraftig. Men det har vel noe med utstilling å gjøre, noe som nordmenn er helt hekta på. I Sverige for eksempel, er det mange gode jakt-kenneler med sterke og gode linjer. Mens i Norge så er det "in" å ha hvit feit golden (istedet for gyllenrød, slank og liten slik den skal være) og kraftige labbiser som i og for seg er gode brukshunder, men lite brukelig på jakt. Pga tyngdekraften rett og slett. Jakt-labben er fenomenal. Med de linjene man får i England så får man en jakt-labb med BC-hjerne, men en hjerne som lærer fort hva som er riktig, men som aldri kryper eller "bukker under" om den blir bedt om å gjøre noe den ikke vil.

kjempefin! hvorfor avler de egentlig på den feite labradoren? er det bare for utsendet liksom? jeg ser ikke noen bruks fordeler ved å være så kraftig. syns det er tøft med golden og labrador som er litt lette og gode i kroppen :D

Skrevet

hmm... Har noen av dere lest retrieverhåndboka? Jeg finner ikke bildet på internett, men der er det et bilde av en labrador med en genefeil slik at den ser ut som en dalmantiner :D (ene av foreldrene er svart, den andre er gul)

Skrevet

Vanskelig å finne et bilde av en ikke-rasetypisk Bc!! Der er jo omtrent alt lov.. men Puma er jo ikke særlig rasetypisk, så dere kan jo ta en titt på han (min hund) :D

Skrevet
hmm... Har noen av dere lest retrieverhåndboka? Jeg finner ikke bildet på internett, men der er det et bilde av en labrador med en genefeil slik at den ser ut som en dalmantiner :D (ene av foreldrene er svart, den andre er gul)

Jeg har lest retriever håndboka. Den labradoren er veldig morsom. Hihi :)

Skrevet
Fant et bilde på datamaskina som viser overbittet meget bra. Ikke akkurat en labrador etter rasestandarden nei, hehe.

overbittet.jpg

Kult bilde :wink:

Skrevet

Å hallo!!! En sånn vil jeg ha! :D

Dritstilig da :D

Ja, jeg og.. :)

Har drit lyst på en Brindle Chow.

Sjokolade farget er jeg ikke så begeistret for. :D

(Uheldigvis så blir ganske mangen feilfarget Chow's drept ved fødselen, da de ikke vil at de genene skal avles videre på. :D )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...