Gå til innhold
Hundesonen.no

din rase sin sorte får?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

hello! tenkte vi kunne legge ut bilder av hunder som er veldig lite rasetypiske for rasene våre(fargefeil,eksteriør og lignende).

her er en buhund som ser mer ut som en BC, alikevell ,jeg synns den er helt utrolig nydelig!!!

gizmo.jpg

Gizmo01_500.jpg

aaah..han er bare nydelig synns nå jeg! :D vil aldri bli noen ener i utstilling men alikevell! for de som ikke vet det, denne buhunden har altfor mye hvitt.

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Denne portisen har feil farge. Eller, det vil si, den har for mye hvitt på kroppen. DET ER KUN TILLATT MED SORT/BRUN+30% HVITT, ELLER HELHVITT :D

Men den er jo nydelig da :D

Flora%20pres.jpg

Skrevet
lisa_1.JPG

Her er en lite rasetypisk labrador! Og godt er det :D

kjempefin! hvorfor avler de egentlig på den feite labradoren? er det bare for utsendet liksom? jeg ser ikke noen bruks fordeler ved å være så kraftig. syns det er tøft med golden og labrador som er litt lette og gode i kroppen :D

Skrevet

Jeg vet ikke hvorfor labradoren bare ble større og større.. For det gir jo absolutt ingen fordeler for en jakthund å være kraftig. Men det har vel noe med utstilling å gjøre, noe som nordmenn er helt hekta på. I Sverige for eksempel, er det mange gode jakt-kenneler med sterke og gode linjer. Mens i Norge så er det "in" å ha hvit feit golden (istedet for gyllenrød, slank og liten slik den skal være) og kraftige labbiser som i og for seg er gode brukshunder, men lite brukelig på jakt. Pga tyngdekraften rett og slett. Jakt-labben er fenomenal. Med de linjene man får i England så får man en jakt-labb med BC-hjerne, men en hjerne som lærer fort hva som er riktig, men som aldri kryper eller "bukker under" om den blir bedt om å gjøre noe den ikke vil.

kjempefin! hvorfor avler de egentlig på den feite labradoren? er det bare for utsendet liksom? jeg ser ikke noen bruks fordeler ved å være så kraftig. syns det er tøft med golden og labrador som er litt lette og gode i kroppen :D

Skrevet

hmm... Har noen av dere lest retrieverhåndboka? Jeg finner ikke bildet på internett, men der er det et bilde av en labrador med en genefeil slik at den ser ut som en dalmantiner :D (ene av foreldrene er svart, den andre er gul)

Skrevet

Vanskelig å finne et bilde av en ikke-rasetypisk Bc!! Der er jo omtrent alt lov.. men Puma er jo ikke særlig rasetypisk, så dere kan jo ta en titt på han (min hund) :D

Skrevet
hmm... Har noen av dere lest retrieverhåndboka? Jeg finner ikke bildet på internett, men der er det et bilde av en labrador med en genefeil slik at den ser ut som en dalmantiner :D (ene av foreldrene er svart, den andre er gul)

Jeg har lest retriever håndboka. Den labradoren er veldig morsom. Hihi :)

Skrevet
Fant et bilde på datamaskina som viser overbittet meget bra. Ikke akkurat en labrador etter rasestandarden nei, hehe.

overbittet.jpg

Kult bilde :wink:

Skrevet

Å hallo!!! En sånn vil jeg ha! :D

Dritstilig da :D

Ja, jeg og.. :)

Har drit lyst på en Brindle Chow.

Sjokolade farget er jeg ikke så begeistret for. :D

(Uheldigvis så blir ganske mangen feilfarget Chow's drept ved fødselen, da de ikke vil at de genene skal avles videre på. :D )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...